کد خبر: ۱۴۱۸۴۲
تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۳۹۰ - ۱۴:۵۵
در خطبه‌های نماز جمعه تهران
یارانه‌ها به روستاهای محروم کمک کرد تا دیگر به نان شب خود محتاج نباشند
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: امام جمعه موقت تهران گفت: باید کسانی وارد مجلس شوند که اهمیت مجلس و عمق مسئولیت مجلس را درک می‌کنند و مجلسی مردمی، علاقه‌مند به ارزش‌ها، عامل به اجرای احکام و مجلسی که امام و ولایت فقیه را قبول دارد بسازند.

آیت‌الله احمد جنتی امام جمعه موقت تهران امروز در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه در ابتدا با اشاره به شهادت امام زین العابدین (ع) گفت: این امام دوران عمرش دوران گریه و زاری برای مصیبت‌های وارده بر خاندان پیامبر بود.

وی همچنین با اشاره به کتاب صحیفه سجادیه، گفت: نباید از صحیفه سجادیه و از جمله دعای ۴۸ این کتاب غفلت کرد.

خطیب نمازجمعه تهران با اشاره به ولادت حضرت مسیح، گفت: این پیغمبر گرفتار افرادی شده که خود را مدعی تبعیت از این پیغمبر می‌دانند و بد‌ترین جنایت‌ها را در جهان مرتکب می‌شوند.

وی همچنین با بیان اینکه سالگرد فرمان امام برای تشکیل گروه حفاظت از فرودگا‌ها را پیش رو داریم، گفت: تشکیل این گروه باعث شد امنیت در پرواز‌ها ایجاد شود.

امام جمعه موقت تهران با تبریک به وزارت اطلاعات در دستگیری جاسوس آمریکایی، گفت: نیروهای اطلاعاتی در دستگیری این فرد خوب عمل کردند و این فرد باید اطلاعات خود را به ما بدهد و آمریکایی‌ها از این مسئله دردشان آمده است.

وی در ادامه با تبریک به دولت برای سالگرد هدفمندی یارانه‌ها، گفت: دولت خوب کار کرده٬ نمی‌شود کاری به این عظمت با مشکل مواجه نباشد، باید مشکلات نیز دیده شود و بررسی و برطرف شود.

جنتی گفت: طرح هدفمندی یارانه‌ها به روستاهای محروم کمک کرد تا دیگر به نان شب خود محتاج نباشند و سرگشنه بر بالش نگذارند.

وی با اشاره به بیداری اسلامی در منطقه گفت: دیکتاتورهای منطقه به سزای کار خود رسیده‌اند و امیدواریم این حرکت تا سرنگونی همه دیکتاتور‌ها ادامه داشته باشد.

دبیر شورای نگهبان تصریح کرد: آمریکایی‌ها نیز در حال خروج از عراق هستند اما با حضور آن‌ها ویرانی‌ها و کشتارهای زیادی بر عراق ایجاد شد.

وی با بیان اینکه سالگرد نهضت سوادآموزی را نیز در پی داریم، گفت: در حال حاضر درصد بسیاری از مردم با توجه به این طرح با سواد شده‌اند.

خطیب نمازجمعه تهران با اشاره به در پیش بودن ۹ دی، گفت: این روز از ایام الله است و مدت زیادی از قبل این روز نقشه کشیده بودند و می‌خواستند با بهانه تقلب در انتخابات نظام را بر اندازی کنند.

وی با اشاره به تلاش غرب در این مسئله و اینکه این‌ها تا آخر دنیا آدم نمی‌شوند، افزود: مگر خدا این قدرت را به شما می‌دهد تا بر مظلومان دنیا حاکم شوید.

امام جمعه موقت تهران گفت: افرادی نیز در داخل از آن‌ها پیروی کردند٬ فتنه وضعیت عجیبی را در جامعه ایجاد کرد و باید به آن‌ها پاسخ داده می‌شد.

وی تصریح کرد: نمی‌شد با حکومت نظامی و هیچ روش دیگری به آن‌ها پاسخ داد بلکه باید خود مردم به آن‌ها پاسخ می‌دادند.

جنتی با اشاره به اینکه مردم تا حدی تحمل می‌کنند و وقتی دیدند که اساس نظام در خطر است در صحنه حضور یافتند، گفت: مردم با حضور گسترده در میدان حاضر شدند و شعارهایی دادند که نشان داد انقلاب و رهبری و نظام را قبول دارند و در یک حرکت تمام آتش فتنه را خاموش کردند.

وی گفت: امام حسین و خدای امام حسین و عاشقان امام حسین به میدان آمدند و این حضور پیام‌های زیادی داشت.

دبیر شورای نگهبان گفت: اکثریت قاطع مردم بر این عقیده بودند که نظام را قبول دارند. نظام ۳۳ سال بر پای خود ایستاده است و با شعار از پا در نمی‌آید.

وی گفت: بیزاری مردم از فتنه‌گران٬ صف‌ها را جدا کرد و نخبگان بی‌بصیرت و ساکتینی که دو پهلو حرف می‌زنند از مردم نیستند و نه دی صف مردم را با صف دیگرانی که در کنار مردم نیستند جدا کرد.

وی تاکید کرد: در هر زمان دیگری نیز که خدشه به نظام وارد شود مردم در صحنه خواهند بود و از نظام دفاع خواهند کرد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه پیام دیگر هوشیاری مردم بود، گفت: سی سال مردم در این راه تجربه دارند و با بیانیه شما مردم گمراه نمی‌شوند.

وی گفت: غباری برخواست و فتنه‌گران می‌خواستند در این غبار به اهداف خود برسند اما حضور مردم این غبار را از بین برد. با حضور مردم در صحنه نظام بیمه شده خدا است.

جنتی با اشاره به شروع ثبت نام کاندیدا‌ها گفت: مجلس مسئولیت سنگینی دارد و باید مجلسی تشکیل شود که مدرس می‌خواست زیرا ارتباط مردم با نظام٬ واسطه بین نظام و مردم٬ قانون‌گذاری بر عهده مجلس است.

وی گفت: باید کسانی وارد مجلس شوند که این اهمیت مجلس و عمق مسئولیت مجلس را درک می‌کنند و مجلسی مردمی٬ علاقه‌مند به ارزش‌ها٬ عامل به اجرای احکام و مجلسی که امام و ولایت فقیه را قبول دارد بسازند.

دبیر شورای نگهبان به کاندیدا‌ها توصیه کرد که قوانین انتخابات را بخوانند و گفت: اگر کسی توان پذیرش قانون و شرایط مورد نظر را ندارد ثبت‌نام نکند اما کسانی که واجد شرایط هستند و صلاحیت دارند حتماً حضور داشته باشند، اگر افراد صلاحیت داشته باشند رد صلاحیت نخواهند شد.

خطیب نمازجمعه تهران با تاکید بر حضور اکثریت مردم در انتخابات، گفت: دشمن تلاش می‌کند که مردم در انتخابات شرکت نکنند و اگر حضور حداکثری نیز شکل گرفت مسئله تقلب را مطرح کند اما مردم باید در انتخابات حضور داشته باشند تا مجلسی با حداکثر آرا شکل بگیرد.

خطیب نماز جمعه تهران همچنین در خطبه اول نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه عده‌ای مرعوب جنجال غرب شده‌اند و تلاش می‌کنند مردم را از اسلام دور کنند، گفت: عده‌ای در جامعه اسلامی ما مرعوب شدند و با اتکا به آیه اینکه اکراه و اصراری در دین نیست برای رساندن پیام توحید به مردم تلاش هم نمی‌کنند.

وی درباره جهاد اسلامی و نقش جهاد در اعتلای کلمه حق، گفت: خدای متعال عالمی را خلق کرده و آنچه را در زمین و آسمان است آفریده و انسان را نیز خلق کرده و فرموده من بسیاری از مخلوقات را در اختیار تو قرار دادم و در مقابل این همه نعمت از تو خدا پرستی می‌خواهم.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: خدا فرموده نباید تنها به این زندگی اتکا کنید زیرا بعد از مرگ زندگی تو شروعی دوباره دارد.

وی با تاکید بر اینکه عواملی هست که بشر را از خدا دور می‌کند، گفت: به جز شیطان که در این راه قسم خورده است نفس عماره و شهوات گوناگون نیز انسان را محاصره کرده و وی را به راه گمراهی می‌برد.

امام جمعه موقت تهران خاطر نشان کرد: خدا این وضعیت را نمی‌پسندد به همین دلیل از روی رحمت خود پیامبر و کتاب آسمانی را فرستاد تا با تمسک به آن راه نجات را بیابیم و اسیر دست شیطان نشویم.

وی با اشاره به اینکه راهنمایی و هدایت با منطق و دلیل و معجزات بر عهده پیامبر است، تصریح کرد: کسانی که فطرت پاکی دارند دعوت پیامبران را قبول می‌کنند اما این عده همیشه در اقلیت بودند.

جنتی گفت: اکثریت نیز دو دسته هستند کسانی که نمی‌پذیرند و به پیامبر هم کاری ندارند و دسته دیگر کسانی هستند که با دارا بودن مقام و منسب و مال به مخالفت برخواسته و تلاش به نابودی می‌کنند.

وی گفت: خدا به پیامبر اجازه می‌دهد که کسب قدرت کند و وقتی توان کافی پیدا کرد در مقابل کفر قیام کند.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به اینکه جهاد دو گونه است٬ اول جهاد دفاعی که در مقابل حمله دشمن است، خاطر نشان کرد: اکثر جن‌گهای زمان پیامبر دفاعی بوده است ولی این مسئله به معنی نبودن جهاد دیگر نیست.

وی گفت: باید به داد دیگران رسید و صدای توحید را به گوش بندگان خدا رساند و موانع سر راغه را بردارید.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر مانعی نبود سخن بگویید اما اگر مانعی برای اعلام سخن خدا وجود داشت و کسانی مانع بودند باید با جهاد ابتدایی موانع را از سر راه برداشت.

جنتی با اشاره به اینکه دین یک امر قلبی است، خاطر نشان کرد: نمی‌توان به زور در قلب کسی دین را وارد کرد و این آیه منظورش این است نه اینکه پیامبر حق ندارد برای دعوت به اسلام و ابلاغ پیام وحی جنگی نکند.

وی گفت: پیامبر ابتدا نمی‌جنگد و مردم را آزادانه دعوت می‌کند اما عده‌ای با توجه به منافع خود این دعوت را نمی‌پذیرند اما کسانی که منفعتی در کفر ندارند این پیام را قبول می‌کنند

عضو شورای نگهبان با تاکید بر اینکه حملات پیامبر به دلیل اجبار نبوده است، گفت: این جنگ‌ها برای برداشتن پرده‌هایی بوده که در جلوی چشم مردم قرار داشت و نمی‌گذاشت که حقیقت را ببینند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین