کد خبر: ۱۴۸۹۶۸
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۴:۵۶
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب:  فرمانده انتظامی تهران بزرگ: پلیس هیچ‌گونه ماده محترقه‌ای را تأیید نمی‌کند و اسباب کشی تا ۱۳ فروردین ممنوع است.

حسین ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در نشست خبری که امروز در ستاد فرماندهی تهران بزرگ برگزار شد، در خصوص اقدامات پایان سال، اظهارداشت: پلیس تهران هر سال از اوایل اسفند تا 15 فروردین اقداماتی را برنامه‌ریزی می‌کند که امسال نیز به این شکل خواهد بود.

وی با بیان اینکه مباحث ترافیکی از اول اسفند تحت پوشش پلیس راهور بوده و این امر تا پایان سال ادامه دارد، گفت: پلیس راهور مباحث ترافیکی را در مراکز خرید، معابر اصلی و مناطق نزدیک مراکز خرید تحت پوشش قرار می‌دهد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: در خصوص بحث چهارشنبه و پنجشنبه آخر سال برنامه‌ریزی‌هایی داشته و بهترین تسهیلات ترافیکی را فراهم کرده‌ایم همچنین اقداماتی را در زمینه افزایش نیرو و تعیین مسیر مناسب انجام داده‌ایم.

ساجدی‌نیا با اشاره به اینکه در جمعه آخر سال شاهد شلوغی در معابر شهری خواهیم بود، عنوان کرد: در رابطه با بحث آغاز سال برنامه‌ریزی‌هایی شده تا پلیس راهورها در سطح معابر حضور پیدا کنند و از تصادفات جرحی و فوتی در معابر سطح شهر جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه پلیس برای روز طبیعت (13 فروردین) دستورالعملی جداگانه دارد و برای برگشت مسافران از سفرهای نوروزی نیز اقداماتی درنظر گرفته است، افزود: با رسانه‌ها هماهنگ شده است که در ایام عید مباحث ترافیکی را مطرح کنند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در خصوص حوزه ترافیکی، امنیتی و آگاهی، گفت: تا پایان سال، پلیس راهورها در معابر اصلی، مترو، مجتمع‌های تجاری و اتوبوس‌ها به صورت محسوس و نامحسوس حضور داشته و وضعیت ترافیکی را کنترل می‌کنند.

سردار ساجدی‌نیا با بیان اینکه بیش از 20 نمایشگاه بهاری راه‌اندازی شده که تمام نیروهای پلیس در آنجا حضور داشته و سعی می‌کنند که کمترین مشکل در خصوص سرقت وجود داشته باشد، اظهار داشت: در خصوص پنجشنبه آخر سال نیز پلیس پیشگیری از وقوع جرم در کنار پلیس راهنمایی و رانندگی حضور فعال خواهد داشت.

میزان تلفات چهارشنبه سوری روند کاهشی دارد

وی با اشاره به اینکه در طول 7 سال گذشته میزان تلفات چهارشنبه سوری روند رو به کاهش داشته است، عنوان کرد: در تلفات چهارشنبه آخر سال در 2 سال گذشته هیچ فوتی نداشته‌ایم؛ در سال 87 میزان مجروحان چهارشنبه آخر سال 560 نفر، در سال ۸۸ حدود 150 مورد و سال گذشته به زیر 100 نفر رسید که باید از والدین به دلیل نظارت بر فرزندان‌شان تشکر کرد چون بیشتر ترقه‌بازی‌ها با نظارت والدین در محلات بوده و ما در سطح شهر کمتر شاهد آن بودیم و این امر باعث شد تا تعداد مصدومان و مجروحان به حداقل برسد.

وی افزود: امیدواریم امسال با همکاری یگان‌های امدادی مانند آتش‌نشانی و بیمارستان‌ها حوادث چهارشنبه آخر سال به حداقل برسد.

سردار ساجدی نیا با بیان اینکه با پیش‌بینی‌هایی که شده امیدواریم که وضعیت خوبی در سطح معابر داشته باشیم، گفت: کشفیات خوبی در خصوص محصولات مواد محترقه غیراستاندارد داشته‌ایم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: والدین کنترل بیشتری بر فرزندانشان برای استفاده نکردن از مواد محترقه غیراستاندارد داشته باشند.

افزایش 300 ایستگاه پلیس برای امنیت محلات

سردار ساجدی‌نیا افزود: در حال حاضر در 300 محله تهران 160 ایستگاه پلیس داریم که از 27 اسفند 300 ایستگاه دیگر به آن اضافه خواهد شد تا امنیت بیشتری بر محلات حکفرما شود و شهروندان با امنیت و خیال آسوده به مسافرت بروند؛ در واقع در این راستا پلیس به صورت آماده‌باش صد درصد است.

وی با بیان اینکه شهروندان تهرانی به تذکرات پلیس توجه کنند و زمانی که می‌خواهند خانه را ترک کرده و به مسافرت بروند، خانه خود را به همسایه‌ها و امین خود بسپارند،افزود: در مجموع پلیس در محلات حضور خواهد داشت تا در جهت امنیت محلات وضعیت بهتری نسبت به سال‌های گذشته شاهد باشیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، با اشاره به اینکه اداره اماکن به صورت 24 ساعته در ایام عید پاسخگو بوده و اداره گذرنامه نیز به همین شکل تا 15 فروردین در محل حضور دارد و پاسخگو است، افزود: در ایام عید نیز در خصوص گذرنامه‌هایی که بیش از 3 سال مفقود شده سرویس‌دهی می‌شود.

در تهران بیش از 17 میلیون مواد محترقه کشف شد

سردار ساجدی‌نیا با بیان اینکه در سطح شهر تهران بیش از 17 میلیون مواد محترقه کشف شده است، گفت: مواد اولیه مواد محترقه توسط پلیس کشف شده است.

وی با اشاره به اینکه میانگین کمتر از 7 دقیقه زمان رسیدن پلیس به محل حادثه است، عنوان کرد: مقرر شده است تعداد نفرات را در خصوص خدمات‌رسانی بیشتر در این زمینه افزایش دهیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه کلانتری‌ها افراد سارق و اراذل و اوباش را شناسایی کرده و آنها را کنترل می‌کنند، گفت: مانند سال گذشته افرادی که مرتکب خلاف می‌شوند تا بعد از 13 نوروز تحت بازداشت پلیس هستند و با آنها برخورد خواهد شد و ما امیدواریم که امسال مورد خاص و حادی در این زمینه نداشته باشیم.

سردار ساجدی‌نیا عنوان کرد: پلیس در چهارشنبه آخرسال به کمک مردم آمده تا وضعیت خوبی را در سطح شهر حاکم کند.

وی با اشاره به اینکه تأکید بر امنیت محله‌محور از اقدامات پلیس است، اظهار داشت: ما خدمتگزار مردم هستیم و همه فعالیت‌هایمان برای کسب رضایت آنهاست که امیدواریم کارنامه خوبی در زمینه امنیت داشته باشیم.

سردار ساجدی‌نیا با بیان اینکه یکسری پروژه در سطح شهر تهران در حال انجام است که از چند ماه پیش آغاز شده و به درازا کشیده است، اضافه کرد: این امر باعث شده که خاطر مردم آزرده شود ولی آنها باید بدانند که اگر قرار است به رفاه برسند و وضعیت بهتری را برای ترافیک شاهد باشند باید این سختی‌ها را بکشند.

وی افزود: به پیمانکاران شهرداری توصیه می‌کنیم که فعالیت خود را بیشتر کرده و این پروژه‌های قدیمی را تا اوایل سال آینده به اتمام برسانند.

اسباب کشی تا 13 فروردین ممنوع

سردار ساجدی نیا بیان کرد: امسال اسباب‌کشی از آغاز سال نو تا 13 فروردین (روز طبیعت) ممنوع است تنها در این حالت اسباب کشی مجاز است که شهروندان از کلانتری محل مجوز بگیرند و با این مجوز اسباب‌کشی کنند.

سردار ساجدی‌نیا با بیان اینکه در رابطه با بحث سرقت باید گفت که در این ایام که نزدیک به سال نو است شاهد کیف‌قاپی و جیب‌بری هستیم، گفت: شهروندان باید از پول و خودروی خود مراقبت کنند و بدانند که پلیس در همه جا حضور داشته و در کنار آنهاست.

وی در خصوص دستفروشان مواد محترقه، گفت: پلیس هیچ‌گونه ماده محترقه‌ای را تأیید نمی‌کند و با دستفروشان در سطح معابر و چهارراه‌ها برخورد کرده و تا به حال بسیاری از آنها را دستگیر کرده است.

روند رو به کاهش در خصوص جرایم جنایی

سردار ساجدی‌نیا در رابطه با بحث جرایم جنایی افزود: خوشبختانه در خصوص بحث جرایم جنایی روند رو به کاهش داشته‌ایم و آماری پایینی در خصوص جرایم خاص و سرقت‌های مسلحانه داشته‌ایم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ عنوان کرد: بحث آدم‌ربایی کاهش پیدا کرده است و در هیچ آدم‌ربایی کشته نداشته و امیدواریم امسال وضعیت خوبی در جهت کاهش این امر داشته‌ باشیم.

ساجدی نیا همچنین خاطر نشان کرد: ۹۵ درصد جرایم جنایی مانند آدم ربایی، پیش از وقوع جرم کشف شده است.

حضور آتش نشانی در کنار پلیس در چهارشنبه آخر سال

سردار ساجدی‌نیا با بیان اینکه در حوزه تماس با 110 در سال 90 روند رو به کاهشی داشته‌ایم، اظهار داشت: نشستی با مسئولان آتش‌نشانی داشته‌ایم و به نتایج خوبی رسیده‌ایم که مقرر شد آتش‌نشانی‌ها در کنار پلیس‌ در چهارشنبه آخر سال حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه از مسئولان آتش‌نشانی خواستیم که در حریق‌های بزرگ و سنگین حتماً پلیس حضور داشته باشد، افزود: در خصوص پنجشنبه آخرسال برای زیارت اهل قبور اقدامات و برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته تا شهروندان به راحتی بتوانند به زیارت اهل قبور بروند.

سردار ساجدی‌نیا با اشاره به اینکه پلیس 110 مستقل عمل می‌کند، گفت: پلیس 110 با مستقل عمل کردنش سرعت عمل را بالا برده و ما شاهد پاسخگویی خوبی هستیم.

به گزارش فارس،وی ادامه داد: خوشبختانه در اکثر مأموریت‌ها و دستگیری افرادی که مخل آرامش شهروندان بودند پلیس موفق بوده و توانسته است به بهترین نحو انجام وظیفه کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین