کد خبر: ۱۴۹۹۳۱
تاریخ انتشار : ۰۳ فروردين ۱۳۹۱ - ۲۳:۱۳
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: امین آزاد کارشناس صنعت خودرو با اشاره به نقش عوامل متعدد اقتصادی در افزایش قیمت خودروها گفت:هر چند عوامل مختلفی موجب افزایش تقاضا در بازار خودرو شده است اما در این بین به واسطه احتکار برخی از خودروسازان و عدم عرضه خودروهای تولیدی به بازار با امید افزایش بیشتر قیمتها به التهاب اخیر بازار خودرو دامن زده شده است.

وی افزود:‌اظهارات برخی خودروسازان مبنی بر ناتوانی در پاسخگویی به تقاضای مشتریان به علل نبود قطعات و یا توقف خط تولید کارخانه ها و عواملی از این دست در حالی است که انبار خودروسازان مملو از خودروهای تولید شده است.

وی تصریح کرد: قیمت خودرو در سال گذشته به میزان چشمگیری افزایش یافت این در حالی بود که رشد چشمگیری در زمینه ارتقای تکنولوژی در صنعت خودروسازی کشور صورت نگرفت.

وی با اشاره به تنها دستاورد صنعت خودروسازی کشور در سال گذشته گفت: دستاورد صنعت خودروسازی کشور در سال ۹۰ تنها به طراحی موتور دیزلی در مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو با همکاری وزارت نفت و مشاوره شریک آلمانی زیر مجموعه شرکت بزرگ مهندسی موتور avl اتریش محدود شده است.

وی ادامه داد: موتور دیزلی بعد از موتورهای هیبریدی در صنعت خودروسازی دارای بیشترین دانش فنی است که این دانش تنها در اختیار معدودی از کشورهای جهان است.

امین آزاد با اشاره به موانع تولید این سیستم در کشور گفت: برای تامین سوخت موتور دیزلی طراحی شده گازوئیل استاندراد در کشور وجود ندارد.

وی ادامه داد: گازوئیل اروپا حداقل حدود ۵۰ ppm گوگرد دارد این در حالی است که میزان گوگرد گازوئیل مصرفی ایران در حدود ppm ۵۰۰۰ است.

وی ادامه داد: با افزاش ۱۰۰ برابری میزان گوگرد در سوخت علاوه بر تخریب قطعات موتور و ناکارآمدی سیستم و گازهای خروجی این موتور موجب بارش اسیدی خواهد شد.

به گزارش باشگاه خبر نگاران،وی تصریح کرد: دستیابی به دانش فنی ساخت موتورهای دیزلی در حالی است که به دانش ساخت این موتور در کشور وجود ندارد و قطعه سازان داخلی قادر به تولید این موتور نمی باشند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین