کد خبر: ۱۵۴۸۳۲
تاریخ انتشار : ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۰۷:۵۷
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: در این میان اما باز هم تعداد زیادی از چهره های شاخص مجلس هشتم از راهیابی به مجلس نهم بازماندند.

احمد ناطق نوری نماینده نور و محمودآباد، محمدمهدی مفتح نماینده رزن، ستار هدایت خواه نماینده بویر احمد و دنا، مصطفی کواکبیان نماینده سمنان، محمد رضا خباز نماینده کاشمر، علی بنایی نماینده قم، قدرت الله علیخانی نماینده قزوین، حسن ملک‌محمدی نماینده دامغان، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده اسلام آباد غرب، سید کاظم دلخوش نماینده صومعه‌سرا و جهانبخش محبی‌نیا نماینده میاندوآب، تکاب و شاهین‌دژ از جمله نمایندگانی بودند که در مرحله اول انتخابات از راه‌یابی به مجلس نهم بازمانده بودند.

در دور دوم انتخابات مجلس نهم که روز گذشته در 18 استان کشور برگزار شد نیز تعداد دیگری از نمایندگان فعلی مجلس هشتم و برخی از کاندیداهای شاخص و مطرح جواز ورود به مجلس نهم را کسب نکرده و متوقف شدند.

‌حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی عضو فعلی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم کاندیدای حوزه اردبیل بود که به مجلس نهم راه نیافت.

در حوزه انتخابیه رشت نیز سید‌علی آقازاده که اکنون عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم است، در دور دوم انتخابات مجلس نهم متوقف شد و از ورود به مجلس آینده بازماند.

حسن ونایی نیز کاندیدای مجلس نهم در ملایر بود که آرای اکثریت را کسب نکرد. ونایی عضو کمیسیون برنامه‌ریزی و بودجه مجلس هشتم است.

عفت شریعتی عضو کمیسیون اجتماعی و جواد آرین‌منش نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس نهم نیز از ورود به مجلس نهم از ‌حوزه انتخابیه مشهد بازماندند.

محسن کوهکن سخنگوی هیئت رئیسه مجلس هشتم نیز یکی دیگر از جاماندگان مجلس نهم است که کاندیدای حوزه انتخابیه لنجان بود.

بهروز جعفری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و کاندیدای حوزه سمیرم، محمد‌کاظم حجازی عضو کمیسیون عمران مجلس و کاندیدای حوزه انتخابیه ‌همدان، داریوش قنبری سخنگوی فراکسیون اقلیت مجلس هشتم و کاندیدای ایلام نیز جواز ورود به مجلس نهم را دریافت نکردند.

جهانبخش امینی عضو کمیسیون انرژی مجلس هشتم از کرمانشاه، بهمن محمدیاری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم از تالش، هاشم سواری عضو کمیسیون انرژی مجلس هشتم از دشت آزادگان، احمدعلی کیخا عضو کمسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس فعلی از زابل، زهک و هیرمند و هادی مقدسی عضو هیئت رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم از بروجرد نیز دیگر کاندیداهای مطرح دور دوم انتخابات مجلس نهم بودند که از راهیابی به مجلس آینده بازماندند.

مرتضی طلایی رییس پلیس سابق تهران بزرگ و عضو شورای شهر تهران که کاندیدای حوزه انتخابیه ‌اصفهان بود، در ورود به مجلس نهم ناکام ماند.

‌‌‌عشرت شایق نماینده مجلس هفتم و عضو کمیسیون اصل 90 این دوره مجلس یکی از این افراد است که کاندیدای انتخابات مجلس نهم از حوزه انتخابیه تبریز بود اما در کسب آرای اکثریت مردم ناکام ماند.

شبیب جویجری نماینده فعلی اهواز و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم نیز در مرحله دوم انتخابات در حوزه انتخابیه اهواز شرکت کرده بود که از ورود به مجلس نهم بازماند.

داریوش قنبری نماینده ایلام و سخنگوی فراکسیون اقلیت مجلس نیز ورود به مجلس نهم بازماند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین