کد خبر: ۱۶۰۰۳۲
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۱ - ۰۸:۵۹
آمنه بهرامی:
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: روزنامه خراسان نوشت:

او روز دوشنبه چشمش را برای چندمین بار به تیغ جراحان اسپانیایی سپرد تا آن ها طی حدود 8 ساعت جراحی سخت و نفس گیر عمل پیوند قرنیه، شبکیه و پلک او را به طور موفقیت آمیز انجام دهند. قرار است پانسمان چشم آمنه امروز ،دیروز (سه شنبه) برداشته شود وپزشکان امید زیادی به بینایی مجدد او دارند.

شیرین بهرامی نوا خواهر آمنه عصر دیروز آخرین وضعیت پزشکی آمنه را شرح داد. او گفت: طبق برنامه ریزی متخصصان کلینیک ایمو در شهر بارسلون اسپانیا ساعت 15.30 روز دوشنبه عمل جراحی چشم خواهرم شروع شد. در این جراحی پیوند و ترمیم شبکیه توسط «دکتر مته او»، قرنیه توسط «دکتر گریس» و پیوند پلک بالا و پایین از داخل و پیوند سطح رویی پلک پایین چشم چپ توسط «دکتر رامون مدل» انجام شد. جراحی تا ساعت 22 طول کشید و آمنه حدود ساعت 23 به هوش آمد و درحالی که چشمانش پانسمان شده بود به خانه منتقل شد. وی ادامه داد: قرار است پانسمان چشم آمنه امشب (دیشب) باز شود و دکترها امید زیادی دارند که او بتواند دوباره ببیند. در همین حال آمنه درحالی که درد زیادی را به دلیل این جراحی سنگین تحمل می کرد به سوالات پاسخ داد.

از آخرین وضعیت چشمانت صحبت کن
شکر خدا پزشکانم از نتیجه جراحی راضی هستند و ظاهرا همه چیز به خوبی پیش می رود. این عمل خیلی برایم سخت بود و من حدود 8 ساعت بیهوش بودم و شبکیه، قرنیه و پلک چشمم پیوند زده شد. چون چشمم پلک نداشت پزشکان از پوست بازویم برای ساختن پلک استفاده کردند. در طول این سال ها چشم چپم کوچک شده بود اما حالا با این عمل چشمم به اندازه واقعی اش برگشته است. طبق توصیه «دکتر مدل» دو روز استراحت کردم امشب (دیشب) پانسمان چشمانم باز می شود. خیلی هیجان دارم. چون دکترم گفته به احتمال زیاد چشم چپم بینایی اش را به دست می آورد.

چشم راستت در چه وضعیتی قرار دارد؟

بعد از اسیدپاشی چشم راستم به طور کامل تخلیه شد و حالا فقط یک پروتز داخلش است و ظاهرا برای چشم راستم نمی شود کاری کرد.

هزینه این جراحی ات را چطور تامین کردی؟

واقعا از دکتر مرتضی صفار نطنزی سفیر ایران در اسپانیا تشکر می کنم. ایشان طی هماهنگی که با وزیر امور خارجه و دفتر ریاست جمهوری انجام دادند هزینه جراحی ام راکه 13هزار و 500یورو بود پرداخت خوشبختانه این بار مشکل مالی نداشتم و جراحی در کمال آرامش انجام شد و من فقط درد عمل را تحمل کردم و دیگر درد بی پولی نداشتم. قرار است صفار نطنزی روز چهارشنبه و پنج شنبه به بارسلون سفر و با پزشکانم در کلینیک ایمو نیز دیدار کند. او یک انسان واقعی است و در این مدت به من آرامش داد.

حالا که قرار است دوباره بینایی ات را به دست بیاوری چه حسی داری؟

هیجان زیادی دارم و خدا را با تمام وجودم شکر می کنم. 8سال از آن روز می گذرد و من در این مدت همیشه امیدوار بودم. خدا هم جواب امیدم را به من داد. در این مدت افراد زیادی برایم زحمت کشیدند که از همه آنها تشکر می کنم. از صفار نطنزی، احمدی نژاد ،صالحی و روزنامه خراسان که همیشه پیگیر احوال من بوده و صدایم را به گوش مسئولان و هم وطنانم رسانده و همه کسانی که من را دعا می کنند تشکر می کنم.

ترمیم چشمت چه زمانی به پایان می رسد و کی به ایران برمی گردی؟

دقیقا معلوم نیست و همه چیز فردا (چهارشنبه) معلوم می شود اما به احتمال زیاد شهریورماه برمی گردم تا در مراسم رونمایی از کتابم شرکت کنم.

ماجرای دریافت دیه چشمت به کجا رسید؟

وقتی به کشور برگردم این موضوع را حتما پیگیری می کنم. از محسنی اژه ای خواهش می کنم کاری کند که دیه چشمم به من پرداخت شود. چون دیه حق من است.آمنه بهرامی نوا روز 12 آبان سال 83 در حالی که 27 سال داشت از سوی جوانی به نام مجید که خواستگارش بود مورد اسیدپاشی قرارگرفت و از هر دو چشم نابینا شد. در جریان رسیدگی به شکایت آمنه از جوان خواستگار کینه جو، قضات دادگاه کیفری استان تهران حکم به قصاص چشم متهم دادند و این حکم نیز از سوی قضات دیوان عالی کشور تایید شد اما آمنه در آخرین لحظات پیش از اجرای حکم از قصاص مجید صرف نظر کرد. {$old_album_160032}
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x