کد خبر: ۱۶۱۳۸۵
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۱
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: هر چند اگر سري به آژانس‌هاي املاك زده باشيد احتمالا تا حدودي از وضعيت قيمت‌ها با خبر شده‌ايد.

البته بايد توجه داشت كه اعلام قيمت مسكن براي هيچ منطقه، ناحيه و محله‌اي چه در تهران و چه در شهرستان‌ها نمي‌تواند قطعي و يقيني باشد، زيرا عوامل زيادي در تعيين قيمت يك خانه تاثيرگذار است؛ مواردي چون سال ساخت، مصالح به كار رفته، نحوه ساخت، جانمايي آن، دوري و نزديكي آن به مراكز تجاري، توافق خريدار و فروشنده و... كه همه اين عوامل باعث مي‌شود گاه دو واحد مسكوني كنار هم نيز قيمتي يكسان نداشته باشند.

بنابراين به طور قطعي نمي‌توان اعلام كرد پايين‌ترين و بالاترين قيمت‌ها در يك منطقه‌ مربوط به چه محل و ناحيه‌اي است و شايد در چنين شرايطي تنها مرجع رسمي كه مي‌توان به آن استناد كرد سامانه املاك و مستغلات كشور باشد كه اطلاعات را براساس معاملات قطعي به ثبت رسيده ذخيره مي‌كند.

در عين حال اين سامانه نيز كه چند سالي از راه‌اندازي آن مي‌گذرد اطلاعاتش فقط مربوط به معاملات به ثبت رسيده است، در نتيجه نمي‌توان آن را در حال حاضر شاخص دقيقي براي قيمت خانه‌ها در يك محله و منطقه دانست. براساس گزارش كارشناسان سامانه املاك و مستغلات كشور، آمار به ثبت رسيده از قراردادهاي مبايعه نامه و اجاره‌نامه در سال‌جاري در 22 منطقه تهران از پايين‌ترين و بالاترين قيمت هر مترمربع خانه در نقشه به نمايش در آمده است.

قراردادهاي به ثبت رسيده در سامانه معاملات املاك و مستغلات كشور از معاملات قطعي انجام شده ساختمان و آپارتمان با كاربري مسكوني در 22 منطقه تهران طي ارديبهشت‌ 91 نشان مي‌دهد كه بالاترين ميانگين قيمت به ثبت رسيده‌ از قراردادهاي مبايعه‌نامه مربوط به منطقه يك تهران با مبلغ هر مترمربع حدود 4 ميليون و 100 هزار تومان و پايين‌ترين ميانگين قيمت مربوط به منطقه 18 با مبلغ حدود هر مترمربع يك ميليون و 343 هزار تومان است. همچنين بررسي ميانگين مبالغ اجاره در 22 منطقه تهران نيز حاكي از آن است كه پايين‌ترين ميانگين مبلغ اجاره مربوط به منطقه 20 تهران با ميانگين قيمتي هر مترمربع 5 هزار تومان و بالاترين ميانگين مبلغ اجاره مربوط به منطقه 16 با مبلغ هر مترمربع حدود 34 هزار و 200 تومان است.

منطقه 1

منطقه يك تهران در منتهي‌اليه شمالي شهر تهران قرار دارد. اين منطقه داراي ده ناحيه و 26 محله شهري است. منطقه يك شهرداري تهران و ناحيه شميران جزو مطلوب‌ترين مناطق تهران با داشتن منابع طبيعي و ميراث فرهنگي و تاريخي به شمار مي‌رود. در بند، دركه،‌ توچال، كلكچال، اوين‌دركه و پارك‌هاي جمشيديه و قيطريه از مكان‌هاي تفريحي و مراكز جذب گردشگر اين منطقه هستند.

ميانگين قيمت خريد هر مترمربع: حدود 4 ميليون و 101 هزار تومان.

ميانگين اجاره: 26 هزار تومان

منطقه 2

منطقه دو در شمال‌شرقي ميدان‌ آزادي از غرب تا شمال غرب تهران ادامه دارد. اين منطقه از جنوب به خيابان آزادي، از غرب به اتوبان اشرفي اصفهان و محمدعلي جناح و از شرق به اتوبان چمران محدود مي‌شود و شامل محله‌هاي آرياشهر، شهر آرا، گيشا، شهرك ژاندارمري، شهرك‌غرب، سعادت‌آباد، فرحزاد، طرشت و... است.

ميانگين قيمت خريد هر مترمربع : 3 ميليون و 285 هزار تومان.

ميانگين اجاره: متري 24 هزار و 157 تومان

منطقه 3

منطقه سه با مساحتي بالغ بر 3 هزار هكتار در پهنه شمال‌شرقي شهر تهران واقع شده است.

اين منطقه از شمال به بزرگراه چمران، بزرگراه شهيد مدرس و بزرگراه آيت‌الله صدر و از شرق به خيابان پاسداران و بخشي از خيابان شريعتي از جنوب به بزرگراه رسالت و بزرگراه همت از غرب به بزرگراه شهيد چمران محدود مي‌شود.

ميانگين قيمت خريد هر مترمربع : 3 ميليون و 958 هزار تومان.

ميانگين اجاره: متري 23 هزار و 785 تومان

منطقه 4

منطقه چهار به عنوان يكي از پرجمعيت‌ترين، وسيع‌ترين، مهاجرپذيرترين، پرساخت و سازترين مناطق تهران شناخته شده است كه در شمال شرق شهر تهران قرار دارد. اين منطقه با گستره ديد دامنه‌هاي البرز و سطوح سبز گسترده در درون و حريم منطقه همچون دره‌هاي سد لار، لتيان و دره‌هاي سرسبز فشم، اوشان و ميگون و... در شرق كلانشهر تهران قرار دارد.

ميانگين قيمت خريد هر مترمربع : 2 ميليون و 515 هزار تومان

ميانگين اجاره: متري32 هزار و 316 تومان بوده است.

منطقه 5

منطقه پنج از جنوب به جاده مخصوص كرج، از شمال به دامنه‌ كوه‌هاي البرز، از غرب به رودخانه كن و منطقه 22 و از شرق به بزرگراه محمدعلي جناح و اشرفي اصفهاني محدود مي‌شود. اين منطقه به پهنه توسعه شهر تهران معروف است. پس از انقلاب اسلامي به دلايل مختلف از جمله سرريز جمعيت تهران از مناطق مركزي و جنوبي و سيل مهاجران به تهران با افزايش جمعيت و توسعه روبه‌رو بوده است. پونك، شهران، آرياشهر، سدان، فرحزاد، جنت‌آباد، شهرك اكباتان، ‌اشرفي اصفهاني، سردار جنگل و... از جمله محله‌هاي واقع در اين منطقه است.

ميانگين قيمت خريد هر مترمربع : حدود 2 ميليون و 761 هزار تومان.

مبلغ اجاره : متري 25 هزار و 748 تومان.

منطقه 6

منطقه شش يكي از مناطق نسبتا قديمي شهر تهران به حساب مي‌آيد كه در مركز شهر قرار دارد. اين منطقه حدود 3/3 درصد از سطح شهر را شامل مي‌شود. منطقه شش به لحاظ موقعيت جغرافيايي در حوزه مركزي شهر تهران واقع شده كه از سمت شمال به منطقه سه، از شرق به منطقه هفت و از جنوب به مناطق 12، 11و ده و از غرب به منطقه دو محدود مي‌شود. يكي از قديمي‌ترين و بزرگ‌ترين محورهاي شمال ـ جنوبي تهران، خيابان وليعصر از مركز ثقل اين منطقه عبور مي‌كند.

ميانگين قيمت خريد هر مترمربع: 3 ميليون و 168 هزار تومان.

مبلغ اجاره: 20 هزار و 256 تومان.

منطقه 7

مرز شمالي منطقه هفت بزرگراه رسالت، مرز شرقي خيابان‌هاي مجيديه (استاد حسن‌بنا)‌ و سبلان، مرز جنوبي خيابان‌هاي انقلاب و دماوند و مرز غربي آن بزرگراه مدرس و خيابان شهيد مفتح است. نظام‌آباد، گرگان، عباس‌آباد، عشرت‌آباد و انديشه از محلات معروف اين منطقه هستند.

ميانگين قيمت خريد هر مترمربع : 2 ميليون و 511 هزار تومان.

ميانگين اجاره: متري 24 هزار و 325 تومان.

منطقه 8

منطقه هشت از طريق همسايه شمالي منطقه چهار به ارتفاعات كوه البرز و از طريق همسايه جنوبي خود منطقه 13 به جنگل‌هاي سرخه‌‌حصار و كوه‌هاي سرتپه مي‌رسد. اين منطقه از لحاظ تقسيمات شهرداري از شمال و شمال شرق به بزرگراه رسالت (منطقه چهار)‌ از جنوب به خيابان دماوند (منطقه 13)‌ از غرب به سبلان جنوبي و استاد حسن‌بنا (منطقه هفت)‌ منتهي مي‌شود.

ميانگين قيمت خريد هر مترمربع : 2 ميليون و 407 هزار تومان.

ميانگين اجاره: متري 29 هزار و 805 تومان.

منطقه 9

محدوده منطقه 9 از شمال به خيابان آزادي و جاده مخصوص كرج از جنوب با بزرگراه فتح و 45 متري زرند، از شرق به خيابان شهيدان، خيابان سادات و از غرب به مسيل كن منتهي مي‌شود. يكي از مهم‌ترين شاخصه‌هاي اين منطقه وجود ميدان و برج آزادي است.

خيابان آزادي، مهرآباد شمالي و جنوبي، سي متري جي، يافت‌آباد، 20 متري شمشيري، 21 متري جي، بلوار استاد معين و پل ساوه ازجمله محله‌هاي اين منطقه است.

ميانگين قيمت خريد هر مترمربع: يك ميليون و 658 هزار تومان.

ميانگين اجاره: متري 24 هزار و 719 تومان.

منطقه 10

منطقه ده در بخش غربي شهر تهران قرار دارد و با مناطق دو، 9، 11 و 17 هم‌مرز است. اين منطقه با بيش از 80 سال سابقه شكل‌گيري از شمال به خيابان آزادي، از شرق به بزرگراه شهيد نواب صفوي، از جنوب به خيابان قزوين و از غرب به خيابان شهيدان، هرمزگان و پادگان جي محدود مي‌شود. اين منطقه پرجمعيت‌ترين منطقه تهران است.

ميانگين قيمت خريد هر مترمربع: يك ميليون و 784 هزار تومان.

ميانگين اجاره: متري 34 هزار و 8 تومان.

منطقه 11

منطقه 11 از بخش‌هاي مركزي كلانشهر تهران است كه از شمال به ميدان انقلاب و خيابان آزادي، از شرق به خيابان‌هاي وحدت اسلامي و حافظ، از جنوب به ميدان راه‌آهن و خيابان شوش و از غرب به خيابان‌هاي شهيد نواب صفوي، شهيد ابراهيمي و ميدان حق‌شناس محدود مي‌شود. مراكز مهم اقتصادي و بازارهاي تخصصي مانند توليد و فروش ابزارآلات، انواع پيچ و مهره، بورس مواد غذايي، پوشاك و البسه، لوازم صوتي و تصويري، لوازم خودرو و... در اين منطقه واقع است.

ميانگين قيمت خريد هر مترمربع: يك ميليون و 902 هزار تومان.

ميانگين اجاره: متري 23 هزار و 850 تومان.

منطقه 12

در منطقه 12 ابنيه متعدد تاريخي وجود دارد مانند كاروانسراي خانات در چهارراه مولوي و همچنين كليساها، آتشكده‌ها و... . اين منطقه از شمال به خيابان انقلاب، از غرب به خيابان حافظ و خيابان وحدت اسلامي و از جنوب به خيابان شوش و از شرق به خيابان 17 شهريور و اتوبان شهيد محلاتي محدود مي‌شود.

همچنين تعدادي از سفارتخانه‌ها، وزارت امور خارجه، وزارت اقتصاد و دارايي، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، سازمان مديريت و برنامه‌ريزي، بانك مركزي، سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، دادگستري استان تهران، بازار بزرگ تهران و... در اين منطقه واقع شده است.

ميانگين قيمت خريد هر مترمربع: يك ميليون و 869 هزار تومان.

ميانگين اجاره: متري26 هزار و 385 تومان.

منطقه 13

منطقه 13 شهرداري تهران در منتهي‌اليه بخش شرقي شهر تهران قرار دارد. اين منطقه داراي چهار ناحيه و 13 محله است كه نواحي و محلات به صورت گسسته از هم قرار گرفته و فاقد ساختار يكپارچه و پيوسته است. از كل نواحي اين منطقه، ناحيه چهار داراي نقش غيرمسكوني و عمدتا به كاربري‌هاي كارگاهي و صنعتي تخصيص يافته است.

ميانگين قيمت خريد هر مترمربع: 2 ميليون و 222 هزار تومان.

ميانگين اجاره: متري 24 هزار و 481 تومان.

منطقه 14

منطقه 14 شهرداري در قسمت شرق تهران قرار دارد. اين منطقه از شمال به خيابان پيروزي، از غرب به خيابان 17 شهريور، از جنوب به خيابان خاوران و از شرق به بزرگراه بسيج محدود مي‌شود.

منطقه 14 شامل شش ناحيه و 25 محله است كه محلات دولاب، كوي بانكي رهني، سليمانيه، سرآسياب، صد دستگاه غياثي و قصر فيروزه از اهم آنهاست.

ميانگين قيمت خريد هر مترمربع: يك ميليون و 954 هزار تومان.

ميانگين اجاره: متري 33 هزار و 604 تومان.

منطقه 15

رشد منطقه 15 شهرداري تهران طي چند دهه اخير پيوسته ادامه داشته است و در سال‌هاي اخير اكثر زمين‌هاي خالي سطح منطقه توسط واحدهاي مسكوني اشغال شده است. منطقه 15 در جنوب شرقي شهر تهران قرار دارد كه از شمال به پادگاه قصر فيروزه، 45 متري آهنگ، خيابان خاوران و شوش شرقي و از غرب به خيابان فداييان اسلام و از جنوب به خيابان دولت‌آباد، كوي بي‌بي‌ شهربانو و كارخانه سيمان و از شرق به كوه‌هاي شرق تهران و اراضي افسريه منتهي مي‌شود.

ميانگين قيمت خريد هر مترمربع: يك ميليون و 559 هزار تومان.

ميانگين اجاره: متري30 هزار و 919 تومان.

منطقه 16

اين منطقه از شمال با مناطق 11 و 12 و خيابان شوق حد فاصل انبار نفت و ميدان شوش همسايه است. همچنين از شرق به منطقه 15، از جنوب به منطقه 20 و از غرب به مناطق 17 و 19، بزرگراه شهيد تندگويان ـ خيابان بهمنيار محدود مي‌شود.

ميانگين قيمت خريد هر مترمربع: يك ميليون و 531 هزار تومان.

ميانگين اجاره: متري 34 هزار و 269 تومان.

منطقه 17

منطقه 17 داراي سه ناحيه است و در جنوب غربي شهر تهران قرار دارد. اراضي اين منطقه عاري از هرگونه عوارض طبيعي است.

ميانگين قيمت خريد هر مترمربع: يك ميليون و 410 هزار تومان.

ميانگين اجاره: متري31 هزار و 459 تومان.

منطقه 18

منطقه 18 تهران از خيابان‌‌ها و محلات توليددارو، شهرك وليعصر، يافت‌آباد و فردوس تشكيل شده است. اين منطقه از شمال به منطقه 9 و از غرب به مناطق 17 و 19 محدود مي‌شود. هسته اوليه منطقه 18 روستايي بود به نام يافت‌آباد كه با گسترش مهاجرت توسعه و رشد يافته است.

ميانگين قيمت خريد هر مترمربع: يك ميليون و 343 هزار تومان.

ميانگين اجاره: متري 29 هزار و 700 تومان.

منطقه 19

خاني‌آباد نو، شهرك شريعتي، عبدل‌آباد، نعمت‌آباد، صالح‌آباد، دولتخواه، شهرك احمديه و شهرك بخارايي از محله‌هاي منطقه 19 است. منطقه 19 در جنوب شهر تهران واقع شده است كه از شمال به اتوبان جوانه، از جنوب به اتوبان آزادگان، از شرق به اتوبان نواب، خيابان بهمنيار و از غرب به اتوبان آيت‌الله سعيدي محدود مي‌شود.

ميانگين قيمت خريد هر مترمربع: يك ميليون و 627 هزار تومان.

ميانگين اجاره: متري 26‌هزار و 800 تومان.

منطقه 20

منطقه 20 جنوبي‌ترين منطقه شهري شهرداري تهران است و داراي پنج ناحيه داخل محدوده و دو ناحيه خارج از محدوده و 21 محله است.

شهر ري در اين منطقه واقع شده است و اماكن تاريخي بسياري در اين منطقه قرار دارد.

ميانگين قيمت خريد هر مترمربع: يك ميليون و 656 هزار تومان.

ميانگين اجاره: متري 31 هزار و 800 تومان.

منطقه 21

منطقه 21 در امتداد و جنوب منطقه 22 (در جنوب اتوبان تهران ـ كرج)‌ و در غرب مناطق 9 و پنج قرار دارد.

اين منطقه از شمال به اتوبان تهران ـ كرج، از جنوب به جاده قديم تهران ـ كرج، از شرق به مسيل كن و از غرب به گرمدره محدود مي‌شود.

مركزيت منطقه 21 تهرانسر است كه نواحي مختلفي دارد.

ميانگين قيمت خريد هر مترمربع: يك ميليون و 899 هزار تومان.

ميانگين اجاره: متري 9 هزار و 800 تومان.

منطقه 22

منطقه 22 شهرداري تهران در قسمت شمال غربي شهر تهران و در پايين‌دست حوضه آبريز رودخانه كن و ورديج واقع شده است. اين منطقه كه در شمال با كوهستان البرز مركزي، در شرق با حريم رودخانه كن، در جنوب با آزادراه تهران ـ كرج و در غرب با محدوده جنگل‌هاي دست‌كاشت وردآورد محدود است با سرعت بسيار زيادي در حال توسعه است و تعاوني‌هاي مسكن تهران غالبا به اين منطقه نقل مكان كرده‌اند. شهرداري تهران برنامه‌هاي زيادي براي توسعه اين منطقه دارد.

ميانگين قيمت خريد هر مترمربع: 2 ميليون و 493 هزار تومان.

ميانگين اجاره:‌ متري 16 هزار و 400 تومان.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۴
0
0
دولت میگه 20% اجارها زیاد شده مثلا من پارسال با پانزده میلیون رهن میشستم الان صاحبخانه میگه 250 تومن اجاره + همون پول پیش باید بدم دیدید ثابت کردم بیست درصدو
ناشناس
|
UNITED KINGDOM
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۱
0
0
من سه ساله مستاجرم توی یک خونه نشستم.منطقه5 اشرفی اصفهانی پشت تیراژه.هر سال 50هزار تومان به کرایه اضافه میکرد 5 میلیون پیش داده بودم با450هزار تومان امسال میدادم.امسال میگه 5 میلیون رو پولت بذار 7750000ریال هم اجاره بده.کاری به اجاره ندارم ناچارم بدلایل خاص انجا بشینم.ولی مگه میشه با قیمت هایی که اینجا توی سایت گذاشتین خونه پیدا کرد؟؟قیمتهاتون غیر معقوله.کاش بهمین سادگی بود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین