کد خبر: ۱۶۵۹۰۴
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۳۹۱ - ۲۰:۴۶
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: خبازها با تاکید بر اینکه تامین اجتماعی سازمانی غیردولتی و تحت نظارت دولت است، به ایسنا گفت: این صندوق 35 میلیون نفر عضو دارد و این اعضا صاحبان اصلی صندوق اصلی تامین اجتماعی هستند. 

وی خاطرنشان کرد: ریاست مرتضوی در صندوق تامین اجتماعی، سخت مورد تایید ماست، چراکه وی موفق شد مطالبات 35 هزار میلیارد ریالی تامین اجتماعی از دولت را در قالب 38 شرکت وصول کند کاری که تاکنون هیچ مدیری قادر به انجام آن نبوده و با این وصول گشایشی در امور تامین اجتماعی به وجود آمده و تامین اجتماعی موفق شد با مراکز درمانی تسویه کند.
اشاره خبازها به اقدام سعید مرتضوی در پرداخت بدهی این سازمان بود او توانست، در چهار ماه و نیم ریاستش برصندوق تامین اجتماعی بدهی 1100 میلیارد تومانی تامین اجتماعی را به مراکز درمانی و بقیه طلبکاران را پرداخت کند. این درحالی بودکه تامین اجتماعی یکی از بزرگترین طلبکاران دولت بود و مدیران این صندوق بارها از دولت خواسته بودند بدهی ها را تسویه کند. اما در زمان نرتضوی بدهی 35 هزار میلیارد تومانی دولت به صندوق تأمین اجتماعی در قالب سهام شرکت‌ها، بانک‌ها و هتل‌ها پرداخت شد. و دولت بدهی خود به تأمین اجتماعی را تا سال 90 تسویه کرد. 

از طرف دیگر دولت، مصوب کرد 10 هزار میلیارد ریال (هزار میلیارد تومان) اعتبار در اختیار تامین اجتماعی برای پرداخت مطالبات پزشکان، داروخانه ها و مراکز درمانی و سایر موارد ضروری قرار بگیرد. 

آنطور که پایگاه اطلاع رسانی دولت نوشت، بانک مرکزی و بانکهای عامل موظف شدند مبلغ ده هزار میلیارد ریال تسهیلات به منظور پرداخت مطالبات پزشکان، داروخانه ها و مراکز درمانی و سایر موارد ضروری با قید فوریت در اختیار صندوق تأمین اجتماعی قرار دهند. 

نکته اینجابود که بازپرداخت اصل و سود آن به عهده دولت بود در این خبر آمده بود که این مصوبه به منزله تضمین دولت محسوب می شود و نیازی به هیچ تضمین دیگری از سوی صندوق تامین اجتماعی یا هر دستگاه و مرجع و مقامی نیست. همچنین در صورت پرداخت هر مبلغ از اصل و یا سود موضوع این مصوبه توسط دولت، مبلغ پرداختی در تسویه دیون قطعی دولت- مورد تأیید سازمان حسابرسی- به صندوق مذکور محاسبه می شود. 

رییس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران صندوق اجتماعی در ادامه با اشاره به افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی در سال جاری گفت: این امر رضایت نسبی بازنشستگان و مستمری‌بگیران را در بر داشت و مرتضوی اقدامات نیمه‌کاره‌ای در تامین اجتماعی دارد و انتظار داریم اجازه دهند تا این اقدامات را انجام دهد که از جمله این اقدامات می‌توان به اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با بازنشستگان کشوری و لشگری اشاره کنم. 

خبازها در پایان تاکید کرد: ملاک عمل، زمان حال افراد است و با گذشته افراد کاری نداریم، چرا که مرتضوی در پنج ماه اخیر اقدامات مفیدی را در تامین اجتماعی انجام داده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
GERMANY
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۰
0
0
مثلا ایجاد درآمد کرده؟
چه مدیریتی داشته که در عرض 4-5 ماه تامین اجتماعی را زیر و رو کرده؟
دولت پول داده ، ایشان هم برای ایجاد نظر مثبت قسمتی از بدهی های تامین اجتماعی را پرداخت کرده؟
بفرمایید کجا نشان از اثر گذار بودن ایشان است؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۰
0
0
اقدامات مفید ایشان را قبلا در جریان کهریزک دیده بودیم
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۱
0
0
اگه فرزند همين آقا جزء .. كهريزك بود باز هم از اين حرفا ميزد !!؟؟؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۱
0
0
سلام جناب خباز من مستمری بگیر در یکی از این نظر خواهی ها گفتم آنانی که سابقه خوب داشتند که کاری برای ما نکردند وبالاخره از سال 86 دارند حق مارا ضایع میکنند حالا بگذارید شاید این آقای مسیله دار کاری انجام دهد حالاهم عرض میکنیم ما چکار کنیم خود مسؤولین در این جریان به جان هم افتاده اند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۱
0
0
برای اینکه هیچ مدیری نمی تواند به اندازه ایشان بی پروا باشد.
ناشناس
|
KUWAIT
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۱
0
0
اين بدهي را كه ايشان از جيب سخصي خودش نداده دولت براي جا انداختن ايشان در پستش اين كمك را كرده، در واقع دولت با پرداخت بدهي اش به تامين اجتماعي بدست مرتضوي، سياسي كاري كرده و هيچ جاي تشكر ندارد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین