کد خبر: ۱۶۶۳۴۴
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۹:۲۸
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: تجسس ماموران سازمان بازرسی کل کشور در امور مالی بنیاد شهید به کشف اختلاسی ۱۵میلیارد تومانی منجر شد که بنیاد شهید اعلام کرد: در این پرونده با سازمان بازرسی همکاری داشته و درخواست اشد مجازات را برای این متهم می کند. 

چندی پیش ماموران سازمان بازرسی کل کشور در جریان بررسی وضعیت مالی بنیاد شهید با مورد مشکوکی رو به رو شدند. بررسیهای اولیه نشان می داد در جریان پرداخت حق بیمه افراد تحت پوشش بنیاد به یکی از شرکت های بیمه، چندین میلیارد تومان به حساب دیگری واریز شده است. از این رو بازرسان به بررسی اسناد موجود پرداختند تا زوایای پنهان این ماجرا آشکار شود. تحقیقات در این باره حاکی از آن بود که یکی از مسئولان باسابقه بخش تسهیلات پشت پرده این ماجرا حضور دارد که در جریان پرداخت حق بیمه افراد تحت پوشش این اختلاس کلان را رقم زده است. بررسی اسناد نشان می داد در حالی که مبلغ بدهی بنیاد به شرکت بیمه ۵ میلیارد تومان بود این مدیر مبلغ ۹ میلیارد تومان به حساب این شرکت واریز کرده است.

ادامه ردیابیها فاش کرد این مسئول بعد از مدتی با اعلام این که به دلیل اشتباه ۴ میلیارد بیشتر به حساب شرکت بیمه واریز شده از مدیران بیمه خواست این مبلغ به حسابی که او اعلام می کند واریز شود. پرونده این اختلاس روی میز بازپرس مفاخری، رئیس شعبه ۲ دادسرای ناحیه ۶(خارک) تهران قرار گرفت تا در این باره تصمیم گیری شود. در این مرحله اطلاعات تازه تری درباره اختلاس میلیاردی به دست آمد که جای تردیدی در متهم بودن این مقام بنیاد باقی نمی گذاشت.

اوایل 1388 بود که بیمه طرف قرارداد بنیاد که مسئولیت بیمه عمر ایثارگران را بر عهده داشته ضمن اعلام ضرر و زیان، درخواست جبران ضرر حاصل از اعمال قرارداد فی مابین را می کند که منجر به صدور دستور بررسی توسط ریاست سابق بنیاد می گردد.

متهم این پرونده که دو سال قبل بازنشسته شده در اقدامی انفرادی و با سوء استفاده از موقعیت شغلی خود مبلغی را بعنوان جبران ضرر و زیان در وجه بیمه طرف قرارداد کارسازی می کند و متعاقب آن ضمن تبانی با برخی از مدیران و کارکنان بیمه و با افتتاح حساب جدیدی در یکی از بانک ها و با دو امضاء نسبت به واریز مبلغی به مراتب کمتر از مبلغ اعلام شده توسط رسانه ها اقدام و شخصا وجه مذکور را از حساب فوق برداشت می نماید.

با درز این خبر و رسانه ای شدن آن بنیاد شهید و امور ایثارگران در توضیح خود به خبرنگار مهر اعلام کرد: این فرد به شکل ماهرانه ای نقشه اختلاس را طراحی و اجرا کرده بود اما اشتباهش در استفاده از حساب یک بانک دیگر دستش را برای ماموران سازمان بازرسی کل کشور رو کرد. در حالی که همه امور مالی بنیاد از طریق یکی از بانکهای دولتی انجام می شد این شخص پولها را به حساب دیگری واریز کرده بود.

از سویی بررسی این حساب نیز آشکار کرد مدیر متخلف با استفاده از پولهای بیت المال چندین باب خانه خریده است. در حالی که هنوز پرونده در مرحله تحقیقات بود این شخص به نام رضا که از تحت نظر بودن خود مطلع شده بود، با گروهی از ماموران پرونده تماس گرفت و رشوه کلانی به آن ها پیشنهاد کرد.

این مرد که تصور می کرد ماموران پیشنهاد او را بپذیرند به آنها وعده یک و نیم میلیارد تومان رشوه داد. این پیشنهاد فرصت مناسبی بود تا شواهد و مدارک علیه این مرد تکمیل شود. به همین دلیل ماموران با هماهنگی بازپرس پرونده در قراری صوری در پارک لاله حاضر شدند. رضا که نگران برملا شدن نقشه اختلاسش بود از ماموران استقبال گرمی کرد و از آنان قول گرفت تا پرونده اختلاس مختومه شود. وی سپس یک و نیم میلیاردی را که وعده داده بود در قالب چند فقره چک به ماموران داد اما درست در همان زمان سردی دستبند را در دستانش حس کرد و به پلیس آگاهی منتقل شد.
زمانی که این مرد پای میز بازجویی نشانده شد در حالی که همه شواهد و مدارک را علیه خود می دید، اختلاس ۱۵ میلیاردی از بنیاد شهید را بر عهده گرفت و چگونگی ارتکاب آن را شرح داد.

به گزارش مهر، همچنین روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد: شناسایی و دستگیری متهم پرونده با همکاری بنیاد و سازمان بازرسی انجام شده و از مراجع ذیربط مصرانه درخواست دارد بدون کوچکترین چشم پوشی به تخلف صورت گرفته رسیدگی و متخلف یا متخلفین مربوطه را به اشد مجازات محکوم و از این بنیاد مقدس نیز اعاده حیثیت نمایند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۴
0
6
به به ... هر دم از این باغ گندی می رسد!
................
ناشناس
|
UNITED STATES
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۴
0
2
سلام علیکم : .......ما ایثار گران و خانواده شهداء بعد از 8 سال جنگ ، نگهبان این اشخاص ( اختلاس کنندگان ) بودیم . مگر این اشخاص کیا هستند واز این ملت چی می خواهند .وچرا مسئولین اجازه نمی دهند این ها حرف دلشان را از طریق رسانه ها و خبر گزاری ها بزنند و ماهم بدانیم حرف آخر این ، از خدا بی خبران چی هست . خداوند انشائ ا... هدایت شان بکنند .
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۴
0
2
بی دین و ایمانی بیداد میکنه. مال یتیم و صغیر را خوردن به دهان بعضی ها خوش اومده . باید فقط ظهور را بطلبیم . خدایا بفرست منجی بشریت را
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۵
0
2
خیلی خواستم چیزی بگم اما نتونستم بنویسم
یاد عده ای افتادم که در انتخابات ریاست جمهوری لقب دزدگیر به او داده بودند حالا بزرگترین اختلاس تاریخ ایران و بیشترین اختلاس در دولت او اتفاق افتاده
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۵
0
2
نمیدونم چرا همه اختلاسا در این دولت پاکدست!!!! انجام میشه؟؟؟؟!!!
........
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۵
0
2
علت این همه دزدی نبودن مجازات درخور دزدی است اگر تمام دزدان خائن را مصادره اموال واعدام نمایتد بعد از مدتی گوتاه کسی جسارت دست درازی به بیت المال را بخود نمی دهد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین