کد خبر: ۱۷۰۰۰۴
تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۳۹۱ - ۱۰:۰۲
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: سوال برنامه شب گذشته 90 اختصاص به جام حذفي داشت. در حالي که کشمکش زيادي در مورد برگزاري يا عدم برگزاري جام حذفي وجود دارد برنامه 90 اين موضوع را به نظرسنجي گذاشت. بيش از يک ميليون و چهارصد و شصت هزار نفر در اين نظر سنجي شرکت کردند که در 87 درصد راي به برگزاري و 13 درصد راي به عدم انجام جام حذفي دادند.

* مرد اخلاق ميهمان ويژه

مرد اخلاق هفته هفتم ليگ برتر ميهمان اين هفته 90 بود. پس از پخش صحنه ديدار فجرسپاسي و سپاهان که محمد مهدي نظري با وجود داشتن موقعيت گل به دليل مصدوميت فرشيد طالبي توپ را به بيرون زد و همچنين پخش کليپي که در آن حرکت جوانمردانه امين متوسل زاده را نشان مي داد و نسبت به برخي رفتارهاي فوتباليست هاي ايراني که بازي جوانمردانه را رعايت نمي کنند نگاه انتقادي داشت، اين بازيکن به استوديو برنامه آمد.

نظري در مورد حرکت جوانمردانه خود گفت: خوشحال هستم از مصدوميت شديد فرشيد طالبي جلوگيري کردم. خيلي ها گفتند توپ را مي زدي اما گفتم شايد اين اتفاق براي من مي افتاد به همين خاطر توپ را بيرون زدم. ما تيمي هستيم که نام شهيد را يدک مي کشيم و توقع مي رود که جوانمردانه رفتار کنيم.

وي در مورد اينکه متوسل زاده بازي جوانمردانه انجام داد اما همين مساله باعث شد فجر به ليگ يک سقوط کند و نمي ترسد اين اتفاق براي او تکرار شود اظهار داشت: اصلا اين نبود که آن سال به خاطر آن صحنه سقوط کرده باشيم. در بازي هاي بعد موقعيت زيادي داشتيم حتي در چند صحنه دروازه خالي را گل نکرديم و در نهايت سقوط کرديم. انشاالله در بازي هاي بعدي نتايج خوبي بگيريم و آن اتفاق ديگر رخ ندهد.

در ادامه نمونه هايي از حرکت جوانمردانه در فوتبال جهان به نمايش گذاشته شد.

* 90 تحت تاثير طلاي علي حسيني

علي حسيني کاپيتان کاروان وزنه برداري ايران در پارالمپيک لندن در دسته 75 کيلوگرم مسابقات وزنه برداري موفق شد چهارمين مدال طلاي کاروان ايران را کسب کند. اين اتفاق باعث شد برنامه 90 لحظاتي قطع شود و مراسم دريافت مدال ها به نمايش درآيد.

* عسگري: در هر بخشي يک نفر هست که مايه شرمندگي باشد

حسين عسگري روي خط تلفني برنامه 90 آمد و در مورد درگيري که روز گذشته هنگام گرفتن تست از داوران در رشت به وجود آمد صحبت کرد.

رئيس دپارتمان داوري گفت: باعث شرمندگي است فردي با شرارت بيايد و بخواهد عدالت را برقرار کند. از ساعت 6 صبح در استاديوم سردار جنگل از داوران تست مي گرفتيم. اين فرد که نامش از طرف هيئت فوتبال استان معرفي نشده بود به محل تست آمد و من را صدا کرد و به عدم دعوتش اعتراض داشت و براي درگيري آمده بود. اين فرد سابقه دارد و قبلا با رئيس و دبير کميته داوران استان دچار درگيري شده بود. هميشه در هر بخشي يک نفر هست که مايه شرمندگي آن قشر باشد.

عسگري در مورد اعتراض‌هايي که به انجام 3 قضاوت در 7 هفته از سوي محسن قهرماني براي تيم سايپا شده و در پاسخ به اين سوال که آيا در ليگ هاي معتبر دنيا امکان دارد يک داور در دو هفته پياپي براي يک تيم قضاوت کند عنوان کرد: اشکال اين موضوع کجاست؟ در کجاي قانون گفته شده که نمي توان اين کار را کرد؟

* طبيعي بودن کار تقوي مثل عدم دعوت شمسايي به تيم ملي

در بخش بعدي برنامه در کليپي صحنه هايي از بازي سايپا برابر راه آهن پخش شد که مجتبي تقوي سرمربي تيم سايپا در ابتداي هر نيمه مقداري آب مي خورد و سپس بخشي از آب را از دهان خود بيرون محوطه فني کنار زمين مي ريخت. وي در پاسخ به اين سوال که اين کار را براي چه انجام داده تصريح کرد: من نمي دانم کدام صحنه را مي گوئيد اما شايد به دليل خشکي دهانم آب قرقره مي کردم و اين مساله طبيعي است.

در ادامه اين کليپ، طبيعي بودن آبي که تقوي از دهان بيرون مي ريخت به طبيعي بودني که صانعي و ترابيان براي عدم دعوت وحيد شمسايي به تيم ملي مي گفتند نسبت داده شد.

همچنين در اين کليپ انتقاداتي از دعوت نکونام و بيگ زاده به تيم ملي شد و اعلام شد در هر حال استقلال بايد 4 بازيکن سهم در تيم ملي داشته باشد.

* صحت ترجمه مترجم اوليويرا

در ادامه قسمت هايي از کنفرانس مطبوعاتي قبل و بعد از بازي تراکتورسازي و صبا به نمايش در آمد و درگيري هايي که بين مترجم اوليويرا و خبرنگاران بوجود آمد پخش شد. خبرنگاري که خود را نماينده خبرنگاران معرفي مي کرد مترجم را به ترجمه غلط صحبت هاي اوليويرا متهم کرد و مترجم اليويرا نيز با وي درگيري لفظي شديدي پيدا کرد.

مجري برنامه گفت که از شخصي براي صحت ترجمه مترجم اوليويرا کمک گرفته و مشخص شده مترجم جملات را به صورت درست و صحيح براي سرمربي تراکتورسازي ترجمه کرده است.

* فتح الله زاده، فردوسي پور شد!

علي فتح الله زاده در گفت و گوي تلفني با برنامه با اعلام اينکه براي بستن قرارداد با اسپانسر در تهران مانده و با تيم به مشهد نرفته در مورد انتخاب هيئت مديره و استعفاي رسولي نژاد گفت: ايشان چند وقت پيش استعفا دادند که ابتدا آقاي عباسي موافقت نکرد. من به رسولي نژاد گفتم اين کار را نکند و در هيئت مديره بماند چون تازه با روش کار يکديگر آشنا و صميمي شده بوديم.

وي در مورد صحبت مجري برنامه در مورد اينکه رفتار شما مثل سريال آينه است و يک دفعه بعد از وجود مشکلات فراوان با رسولي نژاد دوست شديد گفت: براي ما که هميشه قسمت تلخ ماجرا وجود دارد. متاسفانه در فوتبال ما شايعات زياد است.

مديرعامل استقلال در مورد اين که قرار بود اسناد پرداخت پول به باشگاه اوساسونا را در اختيار برنامه 90 بگذارد تصريح کرد: پول را پرداخت کنم حتما رسيد هم مي گيرم و در اختيار برنامه مي گذارم. هنوز پول را نداديم. اگر هم مي بينيد باشگاه اوساسونا چيزي نمي گويد به خاطر طلبي است که نکونام دارد وگرنه آنها به ما آلترناتيو هم نمي دادند.

فتح الله زاده در ادامه همين بحث اداي فردوسي پور را درآورد که اين موضوع خنده و تعجب مجري برنامه را در پي داشت.

وي در پاسخ صحبت مجري برنامه که چند سايت خبري و روزنامه معتبر اروپايي از جمله مارکا اعلام کردند اوساسونا پولي بابت فروش نکونام درخواست نکرده گفت: اين رسانه ها از نظر شما معتبر است. اگر باشگاه اوساسونا همچين چيزي بگويد ما قبول مي کنيم. ما 700 هزار دلار بايد به باشگاه اوساسونا بدهيم که اصلا پول کمي نيست اما بايد ببينيد همان ابتدايي هم که نکونام آمد پيشنهاد 15 ميلياردي داشت که مي توانست براي ما درآمدزايي باشد.

فتح الله زاده در مورد جذب بازيکن جديد و احتمال بازگشت مجيدي در نيم فصل گفت: نيم فصل با توجه به نيازي که داريم يک بازيکن خارجي خواهيم گرفت. بايد يکي از خارجي ها را از ليست خارج کنيم که آن هم بستگي به نظر سرمربي دارد. مجيدي هم دوست دارد بيايد، کار آمدن او به استقلال تمام شده بود که سرانجام نشد. اميدوارم او بتواند فوتبالش را در استقلال تمام کند.

* واکاوي سکوهاي پر التهاب

در بخش گفت و گو ويژه برنامه 90 با حضور دکتر حسين پاينده و خسرو حمزه که جامعه شناس و روانشناس هستند اتفاقات تلخ سکوها و حواشي زياد فوتبال واکاوي شد.

علل فحاشي ها، هيجانات و عوامل موثري که باعث بروز اين رفتارها مي شود مورد بررسي قرار گرفت. همچنين مصاحبه مربيان و مسولان داماش و ملوان و مسولان فوتبال در پايان ديدار اين دو تيم که همگي در نفي اتفاقات بازي و رفتار تماشاگران بود، پخش شد.

دکتر وحيد قاسمي استاد دانشگاه هم روي خط تلفن آمد و در اين گفت و گو شرکت کرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین