کد خبر: ۱۷۳۲۲۴
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۶
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: 15 تیر امسال مردی با مراجعه به کلانتری 142 باغ فیض به ماموران گفت:زمانی که در حال بررسی میزان موجودی داخل حساب خود بودم، در کمال تعجب متوجه شدم که تمامی وجه نقد داخل حساب برداشت شده است.

بلافاصله به شعبه بانکی مراجعه کردم و در آنجا متوجه شدم که فردی با جعل هویت و با استفاده از دفترچه حساب بانکی، اقدام به برداشت30‌میلیون تومان وجه نقد داخل حساب کرده است. با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه 5 تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با ارجاع پرونده به پایگاه دوم پلیس آگاهی، کارآگاهان با بررسی حساب بانکی مالباخته موفق به شناسایی محل برداشت از حساب، در شعبه بانک یکی از شهرهای حومه تهران شدند. با شناسایی شعبه بانک محل برداشت حساب، تصاویر دوربین‌های مداربسته آن مورد بررسی قرار گرفت و تصویر فردی که با مراجعه به بانک و معرفی خود به هویت مالباخته اقدام به برداشت پول از حساب مالباخته کرده بود، مورد شناسایی قرار گرفت.

با شناسایی تصویر برداشت کننده حساب، زمانی‌که تصویر این شخص در برابر مالباخته قرار گرفت بلافاصله شناسایی شد. مالباخته در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشت: چندی پیش این شخص، در حالی‌که خود را مامور یکی از بانک‌های خصوصی معرفی کرده و کارت شناسایی و فرم‌های متعلق به این بانک را همراه خود داشت، با مراجعه به مغازه‌ام عنوان داشت که با توجه به استفاده از دستگاه پز بانک (Poz Bank) متعلق به این بانک در مغازه‌ام، وی می تواند با تکمیل فرم درخواست نسبت به تحویل پزبانکی بی‌سیم اقدام کند.

با توجه به قرار داشتن کارت شناسایی بانک خصوصی در داخل گردن این شخص، بدون بررسی دقیق اوراق شناسایی، کلیه مشخصات شناسنامه‌ای و هویتی خود از قبیل نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره شناسنامه، شماره تلفن همراه و.... خود را در داخل فرم درخواست ثبت و در اختیار این شخص قرار دادم و قرار شد تا در کمتر از یک هفته دستگاه پزبانک بی‌سیم را تحویل بگیرم. اما از دستگاه بی سیم هیچ خبری نشد و چند روز پیش، زمانی که در حال بررسی صورت حساب گردش مالی حساب خود بودم، در کمال تعجب متوجه شدم که تمامی موجودی چند ده میلیون تومانی آن برداشت شده است.

با توجه به اطلاعات به‌ دست آمده از مالباخته و همچنین بررسی شیوه و شگرد استفاده شده در برداشت از شعبه بانکی، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که متهم این پرونده، به احتمال فراوان یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه کلاهبرداری است. بلافاصله بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار به ویژه در زمینه کلاهبرداری مورد بررسی قرار گرفت و همانگونه که کارآگاهان پیش بینی کرده بودند، یکی از مجرمان سابقه دار و حرفه ای در زمینه کلاهبرداری به نام «محمد. ع» 53 ساله مورد شناسایی قرار گرفت.

بررسی سوابق متهم نشان داد که این متهم از مجرمان سابقه دار در زمینه کلاهبرداری است و پیش از این نیز چندین نوبت و در طول سال های گذشته، از سوی اداره چهاردهم مبارزه با کلاهبرداری دستگیر و روانه زندان شده و آخرین بار نیز در سال گذشته با تامین قرار وثیقه از زندان‌آزاد و متواری شده است. با مراجعه صاحب سند ارائه شده جهت تامین قرار وثیقه به پایگاه دوم و انجام تحقیقات مشخص شد که متهم پس از تامین قرار وثیقه از سوی یکی از همسایگان و آزادی از زندان، پس از گذشت زمان کوتاهی محل زندگی خود را تغییر داده است.

کارآگاهان با بررسی اظهارات مالباختگان و شناسایی تصاویر متهم از سوی آنها و همچنین شناسایی تصویر متهم در تصاویر به‌ دست آمده از دوربین های مداربسته بانکی، اطمینان پیدا کردند که تمامی این کلاهبرداری‌ها توسط «محمد. ع» انجام شده است. لذا تصویر متهم به همراه آموزش‌های لازم در خصوص شیوه وشگرد انجام کلاهبرداری، در اختیار کلیه شعبات بانکی و کارمندان آنها قرار گرفت.

سرانجام 27 شهریور فردی حدودا 50‌ساله با مراجعه به شعبه بانک شهران و ارائه عابر بانک و ضمن معرفی خود به عنوان صاحب حساب، اقدام به تکمیل فرم برداشت حساب به مبلغ چند ميلیون تومان کرد اما کارمند بانک پیش از تحویل دادن مبلغ درخواستی، موفق به شناسایی تصویر متهم تحت تعقیب پایگاه دوم پلیس آگاهی با تصویر این شخص شد و بلافاصله بدون ایجاد هرگونه حساسیت منجر به فرار متهم، موضوع را از طریق رئیس بانک به پلیس اطلاع داد. همزمان با حضور ماموران کلانتری در بانک، متهم دستگیر و در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

به گزارش تهران امروز،با انتقال متهم به پایگاه دوم پلیس آگاهی و دعوت از مالباختگان، متهم از سوی تمامی آنها مورد شناسایی قرار گرفت و در ادامه تحقیقات، به ناچار لب به اعتراف گشود و به جعل عنوان مامور بانک و برداشت از حساب مالباختگان اعتراف کرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین