کد خبر: ۱۷۶۷۵۴
تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۳۹۱ - ۰۸:۴۸
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: بسیاری از مقامات از مایکل بلومبرگ، شهردار نیویورک خواسته بودند که این رقابت همگانی را به روز دیگری موکول کند. 

آقای بلومبرگ، شهردار نیویورک که مخالف تعویض تاریخ برگزاری این مسابقه همگانی است معتقد بود برگزاری دوی ماراتن می تواند تحرک و شادابی را به پرجمعیت ترین شهر آمریکا باز گرداند.

نقطه آغاز مسابقه ماراتن نیویورک در سالتن آیلند بود که آسیب فراوانی از ناحیه پیشروی آب دید. 

ماراتن نیویورک یکی از بزرگترین رویدادهای ورزشی جهان است که هر سال با حضور صدها هزار نفر در خیابان های شهر نیویورک برگزار می شود. 

این مسابقه از سال ۱۹۷۰ تاکنون هر ساله برگزار شده بود و حتی در سال ۲۰۰۱ و پس از شکل گیری حملات ۱۱ سپتامبر هم برگزاری آن متوقف نشده بود. 

همزمان گزارش ها از نزدیک شدن تعداد تلفات توفان سندی به عدد ۱۰۰ خبر می دهند. 

میلیون‌ها خانه در مناطق توفان‌زده همچنان در خاموشی مانده‌اند و شرکت‌های توزیع برق هشدار داده‌اند که ممکن است جریان الکتریسیته در برخی مناطق تا روز ۱۱ نوامبر (۹ روز آینده) برقرار نشود.
 
تا شامگاه امروز (۲ نوامبر - ۱۲ آبان) هنوز سه و نیم میلیون نفر بدون برق مانده اند و با توجه به سردتر شدن هوا نسبت به هفته گذشته تلاش می کنند خانه های خود را گرم نگهدارند. 

از کار افتادن پمپ های بنزین و اختلال در شبکه سوخت رسانی شرق آمریکا هم بسیاری از توفان زدگان را ناچار کرده تا در صف های طولانی تهیه سوخت بایستند. 

به گزارش بی بی سی؛ با این حال، آقایان اوباما و رامنی، دو نامزد اصلی انتخابات آمریکا، تورهای انتخاباتی خود را از سر گرفته اند و امیدوارند که رای دهندگان با فراموش کردن اخبار مربوط به توفان سندی، خود را برای رفتن به حوزه های رای گیری در روز سه شنبه (۶ نوامبر) آماده کنند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین