کد خبر: ۱۷۸۲۰۳
تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۱ - ۰۰:۱۳

حذف پخش شبکه‌های ایران از "آسیاست"

آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: شبکه تلویزیونی پرس تی وی نوشت: تلاش های غرب برای خاموش کردن صداهای مخالف و متفاوت در دنیای رسانه ها پایان ندارد.
در جدیدترین رخداد، شرکت آسیاست شبکه های ایران را از روی ماهواره های خود حذف کرد.

مسئولان این شرکت ماهواره ای که مقر آن در هنگ کنگ است اعلام کردند تصمیم آنها برای قطع خدمات به شبکه های ایران همسو با تحریمهای جدید آمریکاست.

اخیرا باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا قانونی را امضا کرد که بر اساس آن شرکت های آمریکایی اجازه ندارند با ایران داد و ستد داشته باشند.

حدود ۳۷ درصد از سهام شرکت آسیاست در مالکیت شرکت آمریکایی جنرال الکتریک است. این اولین بار نیست که شرکتهای ماهواره ای تحت فشار آمریکا و لابیهای صهونیستی شبکه های ایران را از روی ماهواره های خود حذف می کنند.

آوریل گذشته مسئولان در مونیخ دستور دادند تا شرکت ماهواره ای اس ای اس اتریش، پرس تی وی را از ماهواره خود حذف کند. اکتبر نیز دو شرکت ماهواره ای اروپا به نامهای یوتلست و اینتلست نوزده کانال ایران را از ماهواره های اروپا حذف کردند.

هر دو شرکت مدعی شدند که این کار را تحت فشار اتحادیه اروپا انجام داده اند اما اتحادیه اروپا این اتهام را رد کرد و بعدا به این شرکتها دستور داد که از توضیح در این خصوص خودداری کنند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۶
0
0
خاک بر سرشون خیلی عقده ای ان
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین