کد خبر: ۱۹۰۴۳۷
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۳۹۲ - ۱۷:۲۹
تعداد نظرات: ۲۵ نظر
خبر تکمیل می شود؛
معاون پژوهشی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله کانون زلزله امروز بوشهر را در نزدیکی گنبد نمکی جاشک ذکر کرد و گفت: پس لرزه این زلزله به بزرگای 5.4 ریشتر بوده است.
آفتاب‌‌نیوز :  آفتاب: این زلزله ساعت 16 و 22 دقیقه امروز سه شنبه در عمق 12 کیلومتری زمین رخ داده است.

گفتنی است در دقایق ابتدای زلزله به علت قطع ارتباطات تلفنی امکان برقرای تماس با منطقه مقدور نبود.

همچنین دو زمین لرزه دیگر نیز به بزرگی 4.8 در ساعت 16 و 34 دقیقه و زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 5.3 ساعت 16 و 35 دقیقه شهر کاکی را لرزاند.

زمین لرزه دیگری نیز به قدرت 4.8 ریشتر خورموج را لرزاند.

گزارش های دریافتی از ریزش بخش هایی از کوه مند شهرستان دشتی حکایت دارد.

فرماندار شهرستان کاکی در گفتگو با خبرنگار مهر از تشکیل ستاد حوادث غیر مترقبه این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: به منظور بررسی وضعیت این زمین لرزه در حال عزیمت به کاکی هستیم.

سید علی هاشمی اضافه کرد: تا کنون گزارشی از خسارات مالی و جانی این زمین لرزه به ما نرسیده و با بررسی بیشتر این موضوع، اطلاع‌رسانی لازم صورت می‌گیرد.

آمار اولیه جان باختگان زلزله سه نفر است

فرماندار دشتی در گفتگو با شبکه خبر گزارش داده که بر اساس آمار اوليه  دستكم سه نفر در اين زلزله جان خود را از دست داده اند که البته این آمار هنوز قطعی نیست.

رئيس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر نيز در اين رابطه گفت: حدود 10 هزار نفر در منطقه مذكور زندگي مي كنند.

محمود مظفر ادامه داد: به دنبال وقوع اين زمين لرزه تيمهاي ارزيابي به محل اعزام شده و تاكنون ترك خوردگي منازل گزارش شده است.

وي اظهار داشت: در حال حاضر تيمهاي ارزيابي در محل هستند.

تشكيل ستاد بحران در استان بوشهر

شاپور رستمي با بيان اينكه جلسه ستاد بحران اين استان از زمان وقوع اين زمين لرزه تشكيل شده، بيان كرد: به دنبال وقوع اين زمين لرزه در شهرستان دشتي تمام امكانات مورد نياز براي امدادرساني در اين منطقه بسيج شده است.

وي ادامه داد: اين زمين لرزه به دليل شدت زيادي كه داشته برخي از شهرستانها را نيز لرزانده و باعث نگراني مردم شده است.

معاون عمراني استاندار بوشهر اظهار داشت: با توجه به شدت زمين لرزه امكان وارد شدن خسارات جود دارد اما در حال حاضر گزارش از فرمانداري پيرامون ميزان خسارات اعلام نشده است.

رستمي با بيان منطقه زلزله زده شده در 100 كيلومتري بوشهر است، گفت: اين منطقه با جمعيت روستاها حدود هفت هزار نفر جمعيت دارد.


هیچ خسارتی به نیروگاه بوشهر وارد نشده است

حسن وند استاندار بوشهر نیز گفت:معاون اول رئیس جمهور و رئیس ستاد بحران کشور پیگیر مساله هستند و کمکهای امدادی به منطقه در حال ارسال است.

وی همچنین ادامه داد منطقه زلزله با نیروگاه اتمی بوشهر چند صد کیلومتر فاصله داشته و هیچ خسارتی به نیروگاه بوشهر وارد نشده است.


مجروح شدن 500 نفر در زمين لرزه دشتي بوشهر/ تخريب 80درصدي دو روستا

رئيس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر از مجروح شدن 500 نفر در زمين لرزه بوشهر خبر داد.

محمود مظفر در اين رابطه گفت: به محض وقوع اين زمين لرزه 20 تيم ارزياب و تيمهايي از هلال احمر فارس و خوزستان به محل اعزام شده اند.

وي ادامه داد: بر اساس آمار اوليه در زلزله منطقه دشتي 500 نفر مجروح شده اند كه 450 نفر به صورت سرپايي درمان و مابقي به بيمارستان منقل شده اند.

مظفر بيان كرد: بر اين اساس با ارزيابيهاي صورت گرفته دو روستاي منطقه بالاي 80درصد تخريب شده اند علاوه بر اين روستاهاي ديگر نيز دچار شكاف عميق شده اند.

تعداد مجروحان به بیش از 600 نفر رسید

رئيس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر آمار مجروحين زلزله منطقه دشتي بوشهر را بيش از 600 نفر اعلام كرد.

محمود مظفر در اين رابطه گفت: بر اساس آخرين آمارها تاكنون بيش از 600 نفر در اين زلزله مجروح شده كه تعدادي از اين افراد به صورت سرپايي درمان و تعدادي نيز به بيمارستان منتقل شده اند.

وي ادامه داد: از زمان وقوع اين زمين لرزه نيروهاي امدادي به محل اعزام و تيمهاي امداد و نجات فارس و خوزستان نيز آماده باش هستند.

رئيس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر در خصوص ديگر اقدامات نيز بيان كرد: تا ساعاتي ديگر عمليات تجسس در اين منطقه به پايان مي رسد.


32 کشته و 850 مجروح درپی زمین‌لرزه دشتی

استاندار بوشهر از افزایش تعداد کشته شدگان به 32نفر و مجروحان زمین‌لرزه شهرستان دشتی به 850 نفر خبر داد.

فریدون حسنوند در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: زمین لرزه شهرستان دشتی تاکنون 850 مجروح و 32 کشته در پی داشته است.

وی اضافه کرد: دو روستا در این شهرستان بالای 80 درصد تخریب شده که آمار دقیق تلفات و خسارات این زمین لرزه تا چند ساعت آینده اعلام خواهد شد.

استاندار بوشهر اضافه کرد: در حال حاضر گروه‌های امدادی متعددی در شهرستان دشتی در حال امدادرسانی به زلزله‌زدگان هستند و این عملیات با قوت انجام می‌شود.


تحویل اجساد24 نفر از قربانيان زلزله دشتي بوشهر به پزشكي قانوني

مدیرکل پزشکی قانونی استان بوشهر از تحویل اجساد24 نفر از قربانيان زلزله دشتي بوشهر خبر داد.

دکتر علی رضایی گفت: اطلاعات هویتی اجساد متوفیات زلزله دشتی برای شناسایی توسط خانواده ها به تفکیک آماده شده است.

وی اظهار داشت: تاکنون هویت هیچكدام از متوفیات مشخص نشده و از صبح فردا با مراجعه بستگان جواز دفن متوفیات صادر می شود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان بوشهر همچنین از اعزام تیم چهارم پزشکی قانونی به منطقه خبر داد و گفت: برای تحویل و بررسیهای اولیه اجساد، یک تیم دیگر نیز به منطقه زلزله زده اعزام شده است.

پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی وقوع زلزله در استان بوشهر
حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پي حادثه تلخ زلزله در استان بوشهر با صدور پيامي براي خسارت ديدگان و بازماندگان اين حادثه صبر و اجر مسالت كردند.


پيام تسليت رييس جمهور به مناسبت ضايعه زلزله بوشهر
رئیس جمهور در پيام تسليتي به مناسبت وقوع زلزله در استان بوشهر از نهادهاي امدادي خواست تا همه توان خود را در جهت امداد، نجات، درمان، رسيدگي به مردم و بازسازي سريع منطقه به كار گيرند.


پیام تسلیت لاریجانی به حادثه دیده گان زلزله
رئیس مجلس شورای اسلامی در پی حادثه زمین لرزه استان بوشهربا صدور پیامی ضمن ابراز همدردی با حادثه دیدگان از سازمان‌های امداد و نجات خواست با سرعت به کمک و یاری حادثه‌دیدگان بشتابند.


حضور ماموران یگان امداد و ویژه در مناطق زلزله زده/ برقراری امنیت در استان بوشهر
جانشین فرمانده نیروی انتظامی از تامین امنیت مناطق زلزله زده خبر داد.
سردار احمدرضا رادان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پس از وقوع زمین لرزه ماموران یگان امداد و پس از آن یگان ویژه در مناطق زلزله زده حاضر شده و تامین امنیت این مناطق را برعهده گرفتند. ضمن اینکه اقدامات لازم برای تسهیل ترافیک در دستور کار ماموران قرار دارد.
 

وضعيت 100 نفر از مصدومان زلزله دشتي بوشهر وخيم است
رئيس اورژانس استان بوشهر وضعيت 100 نفر از مصدومان را وخيم گزارش كرد.
 عبدالرحيم دادجو در گفتگو با خبرنگار مهر پيرامون آخرين وضعيت مجروحان گفت: بر اساس آمار تاكنون 32نفر در زلزله دشتي استان بوشهر جان خود را از دست داده و بيش از 850 نفر مجروح شده اند.


اعزام هفت تیم امداد و نجات از یاسوج به مناطق زلزله زده بوشهر
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد از اعزام هفت تیم عملیاتی امداد و نجات از این استان به مناطق زلزله زده کاکی در استان بوشهر خبرداد.
مسعود مثنوی به خبرنگار مهر گفت: این تیم ها شامل دو تیم 13 نفره آوار، دو تیم 10 نفره کوهستان، یک تیم اسکان، یک تیم شش نفره جاده و تیم پشتیبانی و ارتباطات هستند.


اعزام سه گروه امدادي با تيم پزشكي سپاه فجر فارس به بوشهر
معاون هماهنگ كننده سپاه فجر استان فارس از اعزام سه گروه امدادي با تيم پزشكي سپاه استان فجر به منطقه دشتي بوشهر خبر داد.
سرهنگ سعيد كوشكي در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اقدامات سپاه فجر استان براي امدادرساني به زلزله زدگان دشتي استان بوشهر گفت: به محض اطلاع از وقوع اين زمين لرزه سه گروه امدادي  به همراه تيم پزشكي به منطقه اعزام شدند.


50 امداد رسان چهارمحالی به مناطق زلزله زده بوشهر اعزام شدند
مدیر روابط عمومی هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری از اعزام 50 امداد رسان از استان چهارمحال و بختیاری به مناطق زلزله زده بوشهر خبر داد.


عمليات تخليه مجروحان زلزله دشتي از زيرآوار روبه پايان است
معاون امداد و نجات جمعيت هلال احمر استان فارس گفت: عمليات تخليه مجروحان از زيرآوار در منطقه دشتي بوشهر رو به پايان است.
عليرضا حكمت كه از شيراز به منطقه زلزله زده دشتي اعزام شده در خصوص آخرين گزارشها از منطقه بيان كرد: از زمان وقوع اين زمين لرزه نيروهاي امداد و نجات از استان فارس به محل اعزام و مشغول ارائه خدمات هستند.
وي ادامه داد: در حال عمليات تخليه مجروحان از زيرآوار در منطقه شنبه دشتي در استان بوشهر رو به پايان است.
معاون امداد و نجات جمعيت هلال احمر استان فارس آمار مجروحان را بيش از 800 نفر اعلام كرد و اظهار داشت: عمليات امداد و نجات در منطقه همچنان ادامه دارد.
حكمت در خصوص وضعيت مجروحان نيز گفت: اين افرا دچار شكستگي شده و برخي از آنها نيز به صورت سرپايي درمان شده اند.

 

37 کشته و 850 مجروح درپی زمین‌لرزه دشتی
استاندار بوشهر از افزایش تعداد کشته شدگان به 37 نفر و مجروحان زمین‌لرزه شهرستان دشتی به 850 نفر خبر داد.
فریدون حسنوند در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: زمین لرزه شهرستان دشتی تاکنون 850 مجروح و 37کشته در پی داشته است.
استاندار بوشهر ادامه داد: بر اين اساس تعداد 700 منزل مسكوني 100 درصد و تعدادي از 30 تا 40 درصد تخريب شده اند.
حسنوند از اسكان مردم منطقه در خارج از منطقه زلزله زده خبر داد و پيرامون تاسيسات نيز افزود: با توجه به شدت زلزله برق و آب منطقه قطع شده اما در حال حاضر ژنراتورهايي در منطقه مستقر شده و در خصوص آب رساني نيز تانكرهاي آب به منطقه دشتي اعزام شده اند.
وی اضافه کرد: دو روستا در این شهرستان بالای 80 درصد تخریب شده که آمار دقیق تلفات و خسارات این زمین لرزه تا چند ساعت آینده اعلام خواهد شد.


اعلام سه روز عزای عمومی
همچنین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر نیز سه روز عزای عمومی در بوشهر اعلام کرده است.
آیت‌الله غلامعلی صفایی  بوشهری در پیامی آورده است: حادثه تأسف برانگیز وقوع زلزله در منطقه گرانقدر دشتی و خبر کشته و مجروح شدن جمعی از اهالی عزیز آن خطّه، مایه تأسف و تألم شدید همگان و اینجانب شد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در ادامه این پیام آورده است: بدین خاطر از روز چهارشنبه 21 فروردین‌ماه، سه روز در استان ولایتمدار بوشهر، عزای عمومی اعلام می‌دارم.
 

اقلام جدید امدادی از یاسوج برای زلزله زدگان بوشهر ارسال شد
 دبیر شورای اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد گفت: ساعاتی پیش اقلام جدید امدادی برای زلزله زدگان شهرستان دشتی در استان بوشهر ارسال شد.
جبار شکیب خواه در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: این اقلام شامل 40کارتن بسته غذایی، 350پتو، 200 موکت، 100ست ظروف، 400 بسته پودر رختشویی، 50والور، 50کلمن آب و 400بسته کنسرو لوبیاست.
وی بیان کرد: پیش از این 200عدد چادر و پنج هزار آب معدنی نیز برای زلزله زدگان ارسال شد.
شکیب خواه یادآور شد: هفت تیم عملیاتی امداد و نجات متشکل از 53 امدادگر از این استان به مناطق زلزله زده در استان بوشهر اعزام شدند.

با دستور وزیر نفت امکانات صنعت نفت در استان برای کمک به زلزله زدگان بوشهر بسیج می‌شوند

وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با مسئولان اجرایی استان بوشهر از بسیج امکانات صنعت نفت در این استان برای کمک رسانی به زلزله زدگان استان بوشهر خبر داد.

رستم قاسمی با صدور دستورهایی به مدیران عامل شرکت‌های تابع وزارت نفت مستقر در استان بوشهر خواهان به‌کارگیری تمامی ابزارها و امکانات صنعت نفت در استان بوشهر جهت مشارکت در اجرای امداد و نجات و آواربرداری از مناطق زلزله زده استان بوشهر شد.

 

تعیین تکلیف همه مصدومان زلزله شهرستان دشتی/ کمبود دارو نداریم
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به تعیین تکلیف همه مصدومان زلزله شهرستان دشتی، گفت: کمبودی برای تامین داروهای مورد نیاز مصدومان زلزله نداریم.

دکتر علیرضا رئیسی سه‌شنبه‌شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ساعات اولیه حادثه، همه کادر درمانی بیمارستان زینبیه خورموج قبل از ورود مصدومین به بیمارستان آماده پذیرش مصدومین بودند و بلافاصله اقدامات لازم درمانی برای مصدومین انجام گرفت.

وی خاطرنشان کرد: با وجود بیمارستان 140 تختخوابی خورموج که در فاصله نزدیک به محل حادثه قرار گرفته، هیچ گونه نیازی به احداث بیمارستان صحرایی نبوده است.

رییسی ضمن تشکر از اعلام آمادگی دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های همجوار برای کمک‌رسانی به آسیب دیدگان، ابراز داشت: در حال حاضر نیازی به اعزام تیم‌های امداد پزشکی به مناطق حادثه دیده وجود ندارد.

 

شهرستان دشتی همچنان می‌لرزد/ وقوع 56 زمین‌لرزه
زمین لرزه‌های شهرستان دشتی همچنان ادامه دارد و از عصر سه‌شنبه تاکنون 56 زمین‌لرزه در این شهرستان روی داده است.

 

اختصاص هفت مدرسه برای اسکان اضطراری زلزله‌زدگان
استاندار بوشهر از اختصاص هفت مدرسه در بخش شنبه برای اسکان اضطراری زلزله زدگان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون حسنوند بامداد چهارشنبه در نشست ستاد مدیریت بحران استان بوشهر با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته از سوی گروه‌های مختلف کمک‌رسان به زلزله‌زدگان شهرستان دشتی، اظهار داشت: پیام مقام معظم رهبری باعث دلگرمی مردم و حادثه‌دیدگان این زمین لرزه شد.

 

بازدید مسئولان از مناطق زلزله زده و بررسی وضعیت آسیب‌دیدگان
استاندار بوشهر و نماینده ولی فقیه دراستان بوشهر به همراه تعدادی از مسئولان از مناطق زلزله زده شهرستان دشتی بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون حسنوند بامداد چهارشنبه از مناطق زلزله‌زده شهرستان دشتی و شهر شنبه بازدید کرد و با دیدار با حادثه دیدگان این زمین‌لرزه، در جریان مشکلات و نیازهای انها قرار گرفت.

استاندار بوشهر در این بازدید با تقدیر از تلاش‌های گروه‌های امدادی برای کمک به زلزله‌زدگان، خاطرنشان ساخت: از زمان وقوع این زمین لرزه گروه‌های مختلف امدادی و گروه‌های مردمی در صحنه حضور یافتند و به کمک آسیب‌دیدگان شتافتند.

 

اعزام 40 آمبولانس و 6 تیم واکنش سریع به مناطق زلزله زده
رئیس اورژانس بوشهر از اعزام 40 دستگاه آمبولانس، دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و شش تیم واکنش سریع به مناطق زلزله زده بوشهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر عبدالرحیم دادجو گفت: این آمبولانس‌ها از مناطق دشتی، تنگستان، دشتستان، کنگان و بوشهر به مناطق زلزله زده اعزام شده‌اند و کار امدارسانی به مصدومان و انتقال آنان به بیمارستان زینبیه خورموج را به عهده داشته اند.

وی گفت: به علت شدت و وسعت زلزله آمبولانس‌های استان‌های همجوار فارس، خوزستان، هرمزگان، کهگیلویه و بویر احمد و سایر استان‌های منطقه نیز به محل زلزله اعزام شده اند.

به گفته رئیس اورژانس بوشهر به منظور امدادرسانی به زلزله زدگان در مناطق صعب العبور نیز از هلی کوپترهای امداد استفاده شده است.

 

تشکیل قرارگاه امداد و نجات سپاه در مناطق زلزله‌زده/اعزام گروه‌های متعدد بسیجی
با حضور فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر در مناطق‌زلزله‌زده، قرارگاه پشتیبانی امداد و نجات تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار مهر، گردان‌های تیپ پیاده امام صادق(ع) استان بوشهر با اعلام امادگی خود برای کمک به اسیب‌دیدگان زمین لرزه شهرستان دشتی در قالب گروه‌های مختلف به این منطقه اعزام شدند.

ارسال و تحویل اقلامی از قبیل چادر، موتور برق، چراغ، آب معدنی، کنسرو و مواد غذایی و همچنین وسایل زنده یاب به همراه گروه‌های ناجی و تجسس از جمله اقدامات و ماموریت‌های تیپ پیاده امام صادق(ع) است.

همچنین قرارگاه پشتیبانی امداد و نجات سپاه در مناطق زلزله زده شهرستان دشتی با حضور سردار جمیری فرمانده سپاه امام صادق(ع) تشکیل شد.

در این قرارگاه امداد و نجات که با مدیریت مستقیم فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر تشکیل شده، چهار گردان از گردان‌های عاشورا، امام حسین(ع) و واکنش سریع به امداد رسانی و همچنین تامین مسائل امنیتی مناطق زلزله زده در کنار سایر نیروهای امنیتی می‌پردازند.

علاوه بر این گردان‌ها بسیجیان حوزه مقاومت پتروشیمی و حوزه مقاومت سیدالشهدای منطقه ویژه پارس جنوبی در سازماندهی این قرارگاه قرار گرفته و به کمک مصدومین می‌شتابند.

 تاکنون این قرارگاه توانسته است نسبت به ارسال یک کامیون آب معدنی، تعداد زیادی فانوس و دو ژنراتور بزرگ برق با عنوان "موج نور" که قدرت نوردهی یک شهر را دارد، اقدام کند.

مسئول قرارگاه اطلاع رسانی سپاه امام صادق(ع) نیز با اشاره به تشکیل قرارگاه اطلاع رسانی ویژه مناطق زلزله زده شهرستان دشتی، گفت: این قرارگاه مبادرت به هماهنگی انجام مصاحبه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی با مسئولان ستاد قرارگاه امداد و نجات سپاه استان در خصوص نحوه امداد رسانی به مردم زلزله دیده کرده است.

 

آغاز عملیات اسکان زلزله‌زدگان شهرستان دشتی
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور از آغاز عملیات اسکان زلزله‌زدگان شهرستان دشتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود مظفر بامداد چهارشنبه در حاشیه بازدید از مناطق زلزله‌زده شهرستان دشتی اظهار داشت: گروه‌های مختلف امدادی از نقاط مختلف استان بوشهر و استان‌های همجوار از لحظات اولیه این حادثه به کمک زلزله‌زدگان شتافته‌اند و کمک‌های بسیار خوبی در این زمینه انجام داده‌اند.

وی به حضور امدادگرانی از استان‌های کهگیلویه و بویر احمد، فارس، هرمزگان و خوزستان در مناطق حادثه‌دیده اشاره کرد و بیان داشت: عملیات امداد و نجات به شکل خوبی انجام شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه عملیات جستجو در بیش از 90 درصد مناطق شنبه و طسوج و کاکی پایان یافته است، ادامه داد: تلاش داریم که این عملیات تا صبح چهارشنبه به پایان برسد.

وی به حضور گسترده تیم‌های عملیاتی در مناطق حادثه دیده اشاره کرد و بیان داشت: همچنین تیم‌های واکنش سریع جمعیت هلال احمر استان‌های خوزستان و فارس در منطقه حضور یافته‌اند.

مظفر همچنین از حضور سگ‌های تجسس در این منطقه برای یافتن افراد آسیب دیده خبر داد.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: عملیات اسکان زلزله‌زدگان این شهرستان آغاز شده است.

 

فعالیت 95 اکیپ راهداری در مناطق زلزله‌زده/ بازگشایی همه راه‌ها
مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: 95 اکیپ راهداری به منظور کمک به مناطق زلزله‌زده به شهرستان دشتی اعزام شدند.

علیرضا صفایی‌بوشهری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر نیز همگام با سایر نهادها و سازمان‌های بر خود لازم دید که به کمک زلزله‌زدگان بشتابد و از نخستین ساعات این زمین لرزه، اکیپ‌های متعددی در این منطقه حضور یافته‌اند.

وی با اشاره به فعالیت 95 اکیپ راهداری با 65 دستگاه ماشین در مناطق زلزله‌زده، اضافه کرد: در حال حاضر و با تلاش‌های صورت گرفته همه راه‌های مناطق زلزله‌زده بازگشایی شده است.

 

اعزام گروه‌های مختلف امدادی و مردمی از شهرستان دیر به مناطق زلزله‌زده
فرماندارشهرستان دیر از اعزام گروه‌های مختلف امدادی و مردمی از شهرستان دیر به مناطق زلزله‌زده خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی بحرانی در حاشیه بازدید از مناطق زلزله‌زده شهرستان دشتی اظهار داشت: شهروندان دیری از لحظات اولیه وقوع این حادثه با مراجعه حضوری و برقراری تماس‌های تلفنی خواهان حضور و مشاركت در امداد رسانی به مردم زلزله زده شهرستان دشتی هستند.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۲۵
عباس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۰
0
28
سلام من یک کرمانی هستم زلزله های زیادی را دیدم چون استان من زلزله زیاد میاد فقط خدا می دونه چه وضع بدیه خواهش می کنم در حد توانتوت به زلزله زده ها کمک کنید. ممنون
پاسخ ها
محمد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۰
درود بر شرفت هموطن
سجاد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۰
2
15
امروز همه شادو خندان بودندبرای یک لحظه همه خنده ها وشادی ها تبدیل به عزاشد روحشان شاد بادخدا خودش میدونه چقدر ناراحتم برای از دست دادن هم استانی های عزیزم ........
سلیم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۰
3
15
برای شادی روح از دست رفتگان صلوات!
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
موندم کدوم ... رای منفی داده بابا وجدانت کجا بود
hosin
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
دوست عزیز سلام عرض می کنم
خداوند انشاالله به بازماندگان صبر عنایت فرماید.
بنده در زلزله بم جهت کمک رسانی رفته بودم درآن شرایط برخی از حادثه دیدگان این امر را به خدا نسبت داده و در اعتقادات دچار تزلزل شده بودند ولی پس ازگذر زمان مجدادا" خود را بازیابی کرده وبه آغوش امن خداوند رحیم بازگشتند.شما برای ایشان خود و بنده دعا بفرمایید از بلایای طبیعی به دور باشیم ودر امتحانات الهی موفق
فرناز
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۰
2
10
در عرض چند ثانیه همه آرزوهات بر باد رفته‌ست همه تلاش ها و بلندپروازی‌ها، فقط به فکر جونتی و جون خانواده‌ت، در عرض چند لحظه همه چیز ویران میشه و تو رو با کلی ترس تنها میذاره، خدا خودش صبرشون بده، و ما رو هم کمک کنه در این شرایط تنهاشون نذاریم.
پاسخ ها
پروانه
| - |
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
واقعا وحشتناکه هیچکی درک نمیکنه اونا دارن چی میکشن ..
مریم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
3
15
توروخدا کمک کمالی ندید . بزارین یه چند وقتی بگذره الان این پولهای مردمی معلوم نیست توی جیب کی میره
امین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
6
5
خدا پایتخت 15 ملیونی رو بخیر بگذرونه
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
دوست عزیز ، حرفت درسته و امکانات فقط برای تهران و چند شهر بزرگ دیگر هست و برخلاف وعده به مستضعفین ، هیچ کاری برای روستاهای کوچک و شهرهای کوچک صورت نگرفته است . تا ببینیم بعد چه میشود !!!!!
صمد
|
UNITED STATES
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
2
8
امیدوارم هر چه سریعتر به زلزله زده ها کمک بشه
مير
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۷:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
1
9
بخدا صدا وسيما رويش نميشود اين خشت و کلوخ و سنگها را نشان بده . چون اگر کل فلسطين و لبنان را بگردي يک خونه نميتوني پيدا کنيد که مثل اين خونه هايي باشد که خراب شده بابا اينها اسمش خونه است
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
0
6
سلام :
فقط امیدواریم روزی فرا برسه که آرمانهای انقلاب اسلامی ایران ، مبنی بر شرایط خیلی بهتر مستضعفین و رسیدگی خیلی بیشتر به روستاها و شهرهای کوچک ایران ، جامه حقیقت به خودش بگیره و تمامی روستاها و اقصی نقاط شهرهای دورافتاده ، با بهترین سیستمهای کشاورزی و خانه سازی های مدرن ، برنامه ریزی شده و عملی شوند . انشاءالله .
saeed ahadi
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
0
8
این حادثه تلخ را به تمامی داغداران وحادثه دیدگان تسلیت عرض مینمایم واز درگاه خداوند مهربان برای این عزیزان صبر مسئلت مینمایم.
هموطنان عزیز وخونگرم جنوبی مارا در غم خود شریک بدانید سعید احدی
آذربایجان
پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
یاشاسین آذربایجان / علی از جنوب
شجاعی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
0
9
باکمال تاسف خبراسفبارزلزله بوشهربه همه عزیزان ازدست رفته تسلیت عرض میکنم
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
1
6
من هم تسلیت عرض می کنم و هموطنان من بخاطر سهل نگاری مسئولان به راحتی جونشون رو از دست می دن سال پیش مردم خوب و مهربان آذربایجان امسال هم مردم خونگرم بوشهر

اگه 1 درصد از اون پول و نفت های رایگانی به کشور ها می دیم همون رو خرج روستا ها کنیم الان این اتفاق رخ نمی داد
پروانه
|
-
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
0
2
درکت می کنم بوشهری عزیز چون منم طعم زلزله رو چشیدم ..تو این وضعیت فقط به فکر ارامشی .... خدا به همتون صبر بده ....
رضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
1
2
مردم شریف کاکی و شنبه وطسوج دربلاها ومصیبت ها حضرت زینب کبری(س)را الگو خود قرار دهید وهیچگاه از رحمت خداوندتان نا امید نگردید
علی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
0
0
قابل توجه مسوولین مسکن:

شمارا به خدا ایران فقط تهران نیست.!!

خانه های مردم بوشهر کجا وخانه های مردم تهران کجا ؟!!!

امکانات تهران کجا وامکانات بوشهر کجا؟
این ها هم حق شهروندی دارند .
واین ها هستند که در تظاهرات وانتخابات از خود کم نمی گذارند .مسوولین بیشتر به فکر این هموطنان باشند .
مهدی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
0
0
با عرض تسلیت به همشهری های عزیز امیدوارم خدا به شما صبر زینب تو بلاها عطا کنه
مرتضی
|
-
|
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
0
0
قسمتی از تنم .........وطنم......امروزلرزید قسمتی از دلم ..ایرانم...بوشهر خدایااا....!ارامتر....!نیازی به زمین لرزه نیست.......!کاخ ارزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت....!! هموطن تسلیت
ارش
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
0
0
اااااااااااااای خدای من...این حکمت زلزلت چیه؟؟؟؟؟؟؟چرا ااااااااااااخه؟؟؟؟؟؟؟زیز آوار موندن یه نوزاد یه پیرزن چه حکمتی توشه؟؟؟؟؟؟این جور چیزارو می بینم فقط مرگمو از خدا میخوام...
ابوذر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۴
0
0
سرعت تیم های امدادی-امنیتی-راهداری بدیع، مثال زدنی و قابل تقدیر بود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین