کد خبر: ۱۹۰۶۵۵
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۴
تعداد نظرات: ۲۰ نظر
احمدی‌نژاد ادامه داد: برخی باید مراقبت باشند که سخنانی نگویند که مردم را بی‌انگیزه و یا مایوس کنند وقتی رهبری با جایگاه برجسته‌ای که دارند به صراحت می‌گویند که من یک رای بیشتر ندارم این درسی است برای همه‌ی ما؛ اما یک عده می‌گویند نظر رهبری این است که این شخص بیاید و آن شخص نیاید، به شما چه مربوط است؟ این مردم هستند که باید تصمیم بگیرند، همه‌ی سلایق باید بیایند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: محمود احمدی‌نژاد از تفسیر به رای سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با انتخابات از سوی برخی انتقاد کرد.

ایسنا نوشت: محمود احمدی‌نژاد که صبح امروز با استقبال پرشور مردم، وارد استان سمنان شد در جمع مردم این استان با اشاره به حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی به عنوان شعار سال اظهار کرد: ملت ایران همیشه حماسه ساز بوده و قله‌ی حماسه سیاسی انتخابات ریاست جمهوری است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه انتخابات متعلق به مردم است، گفت: امام و رهبری عزیز فرموده‌اند که ما یک رای بیشتر نداریم، مقام معظم رهبری فرمودند که همه کسانی که صلاحیت دارند باید بیایند و ملت انتخاب کنند، ما به ملت اعتقاد داریم و هر کسی دست‌اندرکاران انتخابات است،‌ باید به مردم اعتماد کند.

وی ادامه داد: برخی باید مراقبت باشند که سخنانی نگویند که مردم را بی‌انگیزه و یا مایوس کنند وقتی رهبری با جایگاه برجسته‌ای که دارند به صراحت می‌گویند که من یک رای بیشتر ندارم این درسی است برای همه‌ی ما؛ اما یک عده می‌گویند نظر رهبری این است که این شخص بیاید و آن شخص نیاید، به شما چه مربوط است؟ این مردم هستند که باید تصمیم بگیرند، همه‌ی سلایق باید بیایند.

وی با بیان این که انتخابات در ایران بسیار مهم و نقش مردم در آن اصیل است، افزود: در ایران ادای دموکراسی در نمی‌آید و نباید در بیاید اما در دیگر کشورهای دنیا تنها ادای مردم سالاری دینی را در می‌آورند و در واقع همه چیز از قبل تعیین شده است.

محمود احمدی‌نژاد گفت: بر اساس اصل ششم قانون اساسی همه چیز بر عهده‌ی ملت است ، انتخابات در ایران متفاوت است، ما می‌خواهیم اسلام و احکام الهی را پیاده کنیم که جز با آگاهی مردم ممکن نیست.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، رییس جمهور کشورمان در ادامه سخنان خود در جمع مردم سمنان گفت: وقتی توده‌ی مردم به نتیجه‌ای رسیده‌اند آن نتیجه درست است، اصل انقلاب و صحنه‌های گوناگون دیگراین را نشان می‌دهد، به لحاظ سیاسی حضور مردم دوای مشکلات امروز کشور است و یک مشارکت گسترده و نزدیک به 50 میلیون می‌تواند همه‌ی معادلات داخلی و بین‌المللی را بر هم بزند.

وی ادامه داد: اگر مردم در این صحنه وارد شوند و نشان دهند که هستند تمام تلاش‌های دشمنان و کسانی که در داخل به تلاش‌های دشمنان دامن می‌زنند خنثی خواهد شد.

احمدی‌نژاد در ادامه اظهارات خود با اشاره به موضوع حماسه‌ی اقتصادی نیز اظهار کرد: اقتصاد ایران باید شکوفا شود، فشارها و طراحی‌ها از داخل و خارج علیه ملت ایران برای این است که اگر ایران پیشرفت کند جایی برای قلدری قلدران نخواهد ماند.

احمدی‌نژاد با بیان این که طبق ادعای دشمنان فشارها در بالاترین حد علیه ملت ایران است افزود: اما معتقدم ملت ایران قادر است همه‌ی موانع را از پیش رو بردارد و از گردنه‌ها عبور کند چرا که ایران هم استعداد طبیعی و ذخایر طبیعی و هم نیروی انسانی عالم ، دلسوز و با فرهنگ دارد.

وی با بیان اینکه تجربه نشان داده است که اگر به مردم اعتماد کنیم این مردم همه ناشدنی‌ها را انجام می دهند گفت: امام روحیه خود باوری را به مردم ایران هدیه کرد و این ملت توانست طاغوت را در هم بشکند و در دفاع مقدس نیز حماسه بیافریند، در عرصه‌های سیاسی و فرهنگی نیز اگر کار را به مردم بسپاریم مردم مسئولیت خود را به خوبی انجام می‌دهند.

احمدی‌نژاد در ادامه با تاکید بر اهمیت شکوفایی اقتصادی کشور گفت: اگر اقتصاد در دست یک عده‌ی قلیلی باشد هرگز ایران به جایگاه شایسته خود نخواهد رسید، یعنی 500 نفر یا 2 سه هزار نفر همه چیز را در دست بگیرند و بگویند که 76 میلیون نفر باید برای ما کار کند.

احمدی‌نژاد همچنین با اشاره به تحریم‌ها علیه کشورمان نیز گفت: ما در یک جنگ تمام عیار و اعلام نشده قرار داریم، می‌خواهند کاری کنند که مردم وارد اقتصاد نشوند از آن سو موانع درست می‌کنند و از این سو با آنان همراهی می‌شود چرا که می‌دانند اگر مردم وارد شوند همه‌ی حصارها را خواهند شکست.

وی گفت: باید انرژی 76 میلیون که 30 میلیون آنها آماده کار هستند رها شود، مقدمه‌ی برداشتن موانع این است که قدرت مردم را همه‌ی اجزای حکومت اعم از قوه مجریه، مقننه ، قضاییه و همه‌ی تصمیم‌گیران به رسمیت بشناسند.

رئیس جمهور با بیان این که حماسه‌ی اقتصادی محقق خواهد شد گفت: ایمان دارم ملت ایران اگر تصمیم بگیرد که کاری انجام دهد حتما موفق خواهد شد، ما باید مدل اقتصادی‌مان را تغییر دهیم چرا که مدل اقتصادی ما به گونه‌ای است که دشمن می‌تواند روی آن اثر بگذارد.

وی با اشاره به موضوع هدفمندی یارانه‌ها و با بیان اینکه مقاومت‌ها در مقابل آن زیاد است گفت: زمانیکه ما خواستیم هدفمندی را اجرا کنیم گفتیم که اجازه دهید تمام آن اجرا شود، اما از روز اول فشار آوردند، مشکلات ناشی از تحریم‌ها را به آن نسبت دادند، مگر قانون هدفمندی چه گناهی کرده است؟ هدفمندی یارانه‌ها را ملت ایران به اجرا درآوردند.

وی ادامه داد: اگر هدفمندی یارانه‌ها به طور کامل اجرا می‌شود 250 هزار تومان در ماه می‌شد به مردم داد، می‌گویند اگر این کار را ا نجام دهیم مردم تنبل می‌شوند که البته آنان قیاس به نفس می‌کنند، بعد از آن طرف می گویند که به بیکاران پول دهید که البته ما با این موافقیم اما وقتی می‌خواهیم پول مردم را به خود آنها بدهیم نمی‌گذارند، در حالی که قانون هدفمندی در تمام دنیا به عنوان اولین الگوی ایرانی به رسمیت شناخته شد.

وی با انتقاد از مخالفان ادامه اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها گفت: می‌گویند طرح شکست خورده و به ضرر ملت ایران بوده است، اما وقتی ما می‌خواهیم آن را اجرا کنیم می‌گویند که آن بعد تبلیغاتی دارد اجرای آن بعد تبلیغاتی دارد، از طرفی می‌گویند بد بوده و از این طرف می‌گویند تبلیغاتی.

احمدی‌نژاد تاکید کرد: من ایمان دارم که اگر همه شیاطین جمع شوند و بخواهند مانع حرکت ملت ایران شوند این مردم آنها را زیر پا له خواهند کرد و به قله‌ها خواهند رسید.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: خداوند انسان را خلق کرده است و تحولات جهان را فرصتی قرار داده است تا انسان به تعالی و کمال دست پیدا کند، دنیا به خودی خود اصالت ندارد و ابزار و فرصتی است برای انسان، تا با مجاهدت خود به زندگی جاوید و به قله برسد.

وی با بیان این که رمز پیروزی، کار در راه خدا است گفت: شکوفایی حقیقت انسان بر پایه‌ی کار در راه خداست و ملت ایران نمونه‌ی اعلای کار برای خداوند است و یک تاریخ مجاهدت برای عدالت ، کرامت انسانی و مقابله با ظلم دارد.

احمدی‌نژاد با بیان این که اگر کار برای خدا باشد انسان شفاف و اندیشه‌ی او زلال و قلبش سرشار از محبت و مهربانی می‌شود اظها رکرد:‌ امروز مهمترین مسئولیت ما ساختن ایران و برافراشتن پرچم توحید و عدالت است، هر مکتبی برای اثبات خود نیازمند نمونه‌سازی است و ایران باید برای اثبات توحید و عدالت ساخته شود، ساختن ایران پاسخ به یک نیاز تاریخی برای ساختن مکتب اسلام ناب محمدی (ص) است.

احمدی نژاد تاکید کرد:ایران نقطه امید ملت‌های عالم است و باید زمینه ساز حکومت جهانی امام عصر (عج) شود، ملت ایران با یک حضور حماسی و تاریخ ساز و انتخاباتی برجسته حماسه‌ی سیاسی برپا کرده و دشمنان را مایوس خواهند کرد.

احمدی‌نژاد ضمن اشاره به تشکیل ستاد معادن و ستاد کشاورزی و اضافه شدن 38 هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاههای برق و قرار گرفتن ماهواره‌ی بومی در مدار 36 هزار کیلومتری به عنوان طرح‌های ملی تعدادی از طرح‌هایی که قرار است در سمنان اجرایی شود را نیز برای مردم سمنان تشریح کرد.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود،‌ با بیان اینکه سدهای ساخته شده و در حال ساخت استان سمنان کفاف آب‌آشامیدنی، صنعت و کشاورزی استان را نمی‌دهد گفت: دولت در این زمینه دو تصمیم تاریخی گرفته است که عبارتند از انتقال آب از شمال و جنوب کشور به استان‌هایی که پیرامون کویر مرکزی ایران هستند.

احمدی‌نژاد افزود: طرح انتقال آب از شمال کشور را کلنگ‌زنی کردیم اما عده‌ای که کاری از دستشان برنمی‌آید در این مسیر موانع ایجاد کردند و ایراداتی گرفتند، در حالی که دولت بدون اتکاء به بودجه عمومی کشور این طرح را شروع کرده بود، دستگاه‌های مختلفی در این زمینه بر دولت سخت‌گری و حتی تهدید کردند اما دولت ایستاد و استدلال کرد و در حال حاضر کار به خوبی پیش می‌رود، اکنون 3 هزار میلیارد تومان در این زمینه سرمایه‌گذاری شده است و کار شروع شده است.

وی همچنین با بیان اینکه عملیات اجرایی آب از جنوب کشور به زودی آغاز می‌شود تصریح کرد: این عملیات نیز توسط بخش خصوصی انجام می‌شود که دولت هم در این زمینه کمک‌هایی به بخش خصوصی انجام می‌دهد، من امیدوارم این دو طرح حداقل تا 20 سال آب مورد نیاز به صورت مطمئن تامین کند.

به گفته احمدی‌نژاد، دولت مصوباتی را که قول داده است تا لحظه آخر دنبال می‌کند.

رییس جمهور گفت: وام ازدواج نیز به زودی راه می‌افتد.

احمدی‌نژاد در پایان سخنرانی خود گفت: به دلیل سفر خارجی که در پیش دارد و همچنین سفری که به یکی دیگر از استان‌های کشور دارد از شهرهای دیگر استان سمنان دیدار نمی‌کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
4
54
در طول این 8 سال اولین حرف خوب و قابل قبول همین بود البته که صددرصد اصلاح طلبان باید بیان اصولگرایان چند سال نابود کردن همه چیز رو بسه دیگه
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
3
38
این یعنی رحیم جون میاد و چشم همه رو هم کور میکنه . البته این صحبت دکتر محمود راه را برای سید عزیز بازتر خواهد کرد.
میلاد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
2
25
بله وقتی میگین اصلاح طلب به چند نفر خلاصه نمیشه
به قول آقای خاتمی اصلاح طلبی یک طیف فکریه نه یه جنبش سیاسی،اگر قرار بر حذف اصلاح طلبی باشه خب دیگه چرا پول بیت المال رو برای انتخابات نمایشی که کی از اصولگراها اول میشه حروم میکنین
بله هر طیف فکری خاص رو باید اجازه حضور داد،وقتی چماق بالا سر افراد باشه آمدن هیچ معنایی نداره
بعضی از اصلاح طلب ها رفتن خارج از کشور ولی این دلیل نمیشه که یک طیف وسیع رو حذف کرد
تو هر جماعتی عده ای نابخرد وجود دارن چه اصلاح طلب چه اصولگرا اما نباید دیکتاتور بود نظر خودمون رو به بقیه هم تعمیم داد،.....آخه برادر مؤمن مردم کی میگن شما مگه علم غیب داری
یک سایت خبری نظرسنجی گذاشته که آقای خاتمی برای انتخابات چه کاری باید انجام بده
که بیش از 61% گفتن باید کاندید بشه
خب بنده های مؤمن چرا حق انتخاب رو از ملت میگیرین
همونطور که اصولگرا ها باید حتما کاندید بشن اصلاح طلب ها هم باید کاندید بشن
پاسخ ها
ناشناس
| UNITED STATES |
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
خاتمی اگه بیاد خیانت به ایران و خودش کرده..مگه یادش رفته آخر 8 سال ریاست جمهوری چیا بهش گفتن..
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
میلاد جان خدا وکیلی تو اگه جای بعضی آقایون که در زندان هستند بودی فرار نمی کردی!!!!!!
درستکار
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
0
33
یادمه 6 سال پیش ایشان چقدر به اصطلاح خاکی بودند که ما قدرت نمیخواهیم خاک پای مردمیم هر موقع مردم ما رو نخواهند میرویم عجب تجربه ای بود این عوامفریبی .امیدوارم تجربه ای باشه برای کاندیداها .و سعی کنندحرف زدن صحیح و مودبانه رو به ریاست جمهوری برگردونند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
0
24
سوال:زمان مورد نظر ایشان برای رسیدن به قله دقیقا چقدر میباشد.با تشکر
ناشناس
|
-
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
1
41
محمود بس کن دیگه سرمو میکوبم به دیوارا.
پاسخ ها
حبیب
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
چرا سر خودتو عزیز باید سر ظالمین به مردم رو بکوبی به دیوار جوون
ارسطو
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
ناشناس حساس نشو حساس نشو
عموپنجلی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
3
17
الکی میگه . میخواد ننه من غریبم در بیاره .
فردوسی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
1
8
خوب گفته
ناشناس
|
CHINA
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
2
19
احمدی نژاد اگه یه بار یه حرف درست درمون زده باشه همینه .
مگه رهبر نگفتند انتخابات آزاده ؟ پس بگذارن همه بیان دیگه چرا هی خط و نشون میکشن ؟!!!
دانشجوی سار کاشان
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
0
9
از احمدی نژاد بسیار خسته ایم
وعده های بی سرانجام خدا حافظ
َُِّ
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
15
2
زنده باد احمدی نژاد
رحیم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
1
17
آقا خاتمی بیاید رای میدم نیاد اصلا بیخیال انتخابات میشم
من دوست ندارم کشورم گوشه گیر باشه
ناشناس
|
GERMANY
|
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
3
17
هیاهوی بسیار برای هیچ !!!
رئیس جمهور آینده قبلا تعیین شده و مردم سیاهی لشگرند برای رسانه های خارج و افکار عمومی داخل . همانطور که آقای احمدی نژاد با قالیچۀ حضرت سلیمان آمد اما ناسپاسی کرد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
علی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
5
18
درود بر خاتمی کبیر و عزیز که همه چشم به راه آمدنش هستیم.
داریوش
|
UNITED KINGDOM
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
5
5
آقای خاتمی یاد بگیر یکم شجاعت رو از محمود
علی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۰
1
1
اقای احمدی بی خیال مشایی شو
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x