کد خبر: ۱۹۲۰۰۳
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار : ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۸
دست اندرکاران نظام سلامت کشور معتقدند، یکی از دلایل ناکامی وزارت بهداشت در برخورد با پزشکان زیرمیزی بگیر، حمایت افراد صاحب نفوذ از چهره های معروفی است که زیرمیزی می گیرند ولی با آنها برخورد نمی شود.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: موضوع دریافت زیرمیزی در حوزه سلامت با حضور دکتر حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، دکتر سیدسجاد رضوی مدیرکل دفتر نظارت بر درمان وزارت بهداشت و همچنین تماس تلفنی با دکتر حسن ابوالقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 
مدیرکل دفتر نظارت بر درمان وزارت بهداشت با بیان این مطلب که 2 تا 5 درصد از جامعه پزشکی به نوعی زیرمیزی می گیرند، اظهارداشت: به نظر می رسد این اتفاق در جراحی بیشتر نمود دارد.
 
رضوی از تهیه پرونده تعزیراتی برای پزشکان متخلف و جریمه آنها خبر داد و گفت: درست است که متولی حوزه سلامت، وزارت بهداشت است. اما سازمانهای دیگری هم در بروز این قبیل مشکلات دخیل هستند که می توان به سازمانهای بیمه گر اشاره کرد.
 
وی افزود: اگر بیمه های ما قوی باشند و مدافع حقوق بیمار در بخشهای دولتی و خصوصی باشند، نیازی به گرفتن زیرمیزی نیست.
 
رضوی با اشاره به نقش اصلی بیمه ها در حمایت از پزشکان و مردم، تاکید کرد: آنچه می تواند باعث ایجاد انگیزه در پزشکان شود، حمایت از آنهاست. زیرا، خیلی ها نمی دانند که یک پزشک در منطقه محروم کشور کمتر از یک میلیون حقوق می گیرد. در حالی که نگهبان همان بیمارستانی که آن پزشک آنجا مشغول خدمت است، درآمدش بیشتر از پزشک است.
 
در ادامه دکتر حسن ابوالقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر تلاش بی وقفه پزشکان ایران برای خدمت به مردم و بیماران، گفت: روزانه 8 هزار بیمار با تعرفه دولتی توسط 700 پزشک در بیمارستانهای تحت پوشش این دانشگاه خدمات دریافت می کنند و اثری از زیرمیزی نیست.
 
وی با بیان این مطلب که پزشکان زیرمیزی بگیر زیاده طلب هستند، افزود: حضور در بیمارستانها و بررسی پرونده های بیماران، باعث می شود که نظارت بیشتری بر روند فعالیت پزشکان داشته باشیم.
 
ابوالقاسمی با انتقاد از عواملی که از قدرت خودشان در مسیر برخورد با پزشکان زیرمیزی بگیر استفاده می کنند، گفت: به نظر می رسد که جریمه 16 هزار تومانی برای پزشک متخلف، نمی تواند عامل بازدارنده باشد. ما معتقدیم که باید حق بیمار به او پس داده شود و برخورد با پزشک متخلف نیز شدیدتر باشد.
 
در ادامه دکتر حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تایید این موضوع که بعضی افراد صاحب نفوذ در این موضوع اعمال فشار می کنند، تاکید کرد: این افراد، با نفوذی که دارند، اجازه نمی دهند با آن دسته از پزشکان زیرمیزی بگیر که معروف نیز هستند، برخورد شود.
 
وی با بیان این مطلب که دریافت زیرمیزی در بیمارستانهای دولتی با انتقال بیمار به بخش خصوصی اتفاق می افتد، افزود: در شهرهایی که بیمارستان خصوصی وجود ندارد، پزشک دولتی پولش را در مطب از بیمار می گیرد.
 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه دا: برای اینکه بهانه ای در برخورد با این قبیل پزشکان متخلف باقی نماند، تشدید مجازاتها را مورد بررسی قرار داده ایم و بعد از اینکه موضوع بررسی بودجه کل کشور به پایان رسید، این موضوع در قالب طرح یک فوریتی به صحن مجلس می آید.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۶
ساده لوح
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۳
0
11
بیچاره ورشکست شده!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۳
6
6
بجای برخورد با پزشکان محترم باید همه مردم بیمه بشن ، ویزیت و حق پزشکان زیاد بشه و هزینه درمان را بیمه ها بدن نه این که سودش مال بیمه ها باشه و اذیتش مال پزشکان و بدبختیش واسه مردم
همه چیز این مملکت به هم میان .قیمتها ثانیه ای صعود میکنن در حالیکه تعرفه خدمات پزشکی هر دوسال 15-20 درصد زیاد میشه و در عوض دستگاهها و وسایل پزشکی 400 درصد در سال گرون میشه .
لطفا اگه از وضعیت پزشکان اطلاع ندارین امتیاز + یا - ندین
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۳
آفتاب عزیز تو که علیه پزشکان تیتر میزنی ، در مورد وضعیت پزشکان و گرانی سرسام آور وسایل پزشکی گزارش تهیه کن و بعد زیرمیزی را تقبیح کن
دوستانی هم که امتیاز منفی میدن اگه تو.نستن یک شب بیخوابی راتحمل کنند هنر دارند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۳
1
4
بله ، انتظار ديگري از عدالت حاكم نمي رود
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۴
1
0
بیخوابی که میکشند حق کشیک میگیرند و حق شیفت شاخ غول که نمیشکنند
هموطنه
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۴
1
0
پزشک محترم قسم سقراط یادتون نره!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین