کد خبر: ۱۹۹۱۴
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۸۴ - ۲۱:۰۱
آفتاب‌‌نیوز : وي روز چهارشنبه در گفت‌وگو با شبكه چهار راديو بي‌بي‌سي افزود: دستيابي ايران به سلاح هسته‌اي مصيبت بار است و همه كشورها بايد با هم متحد شوند تا اجازه ندهند كه يك قدرت نظامي هسته‌اي جديد در جهان ايجاد شود.

ايران همواره بر صلح‌آميزبودن برنامه هسته‌اي خود تاكيد كرده‌است. همچنين بازرسان آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در بازرسي‌هاي متعدد خود از تاسيسات هسته‌اي ايران هيچ مدركي دال بر اينكه تهران در صدد دستيابي به سلاح اتمي است، به دست نياوردند.

وزير خارجه پيشين آمريكا در بخش ديگري از سخنانش همچنين گفت كه اعمال تحريمهاي اقتصادي عليه ايران مي‌تواند كارساز باشد.

آلبرايت كه مدتي نمايندگي آمريكا در سازمان ملل متحد را بر عهده داشت، در ادامه سخنانش گزينه ارجاع پرونده ايران به شوراي امنيت را عملي دانست.

وزير خارجه پيشين آمريكا گفت: باآنكه مخالف حمله نظامي به ايران هستم اما يك سياستمدار هرگز نمي‌تواند گزينه نظامي را ازنظر دور بدارد.

آلبرايت همچنين در پاسخ به اين پرسش كه « آيا تحريم اقتصادي ايران تبعاتي فاجعه ‌بار براي مردم عادي و مرگ كودكان به ويژه باتوجه به تجربه عراق در دهه90 نخواهد داشت؟»، گفت: در مورد عراق بايد اين اشتباه رايج را از اذهان زدود و يادآور شد كه تحريمهاي اقتصادي عراق شامل غذا و دارو نبود.

آلبرايت افزود: تحريم اقتصادي ابزاري كور است اما در صورتي كه به خوبي طراحي شود، مي‌تواند مفيد باشد.بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین