کد خبر: ۲۰۰۴۴۰
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۵
رئیس مرکز بهداشت شهرستان نهاوند گفت: براساس بررسی های انجام شده 46 و یک دهم درصد از مبتلایان ایدز در زمان ابتلا در گروه سنی 34-25 سال قرار دارند که بالاترین نسبت در بین گروههای سنی را به خود اختصاص می‌دهند.
آفتاب‌‌نیوز :
 آفتاب: علی زمانیان بعدازظهر دوشنبه در کمیته مراقبت و درمان بیماری HIV-ADIS اظهار داشت: بر اساس آمار جمع‌آوری شده توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در افراد مبتلا به ایدز 89 و هشت دهم درصد مبتلایان را مردان و 10 و دو دهم درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

وي گفت: میزان و درصد ابتلا به بیماری ایدز از سال 1365 تاکنون تزریق با وسایل مشترک در مصرف‌کنندگان مواد 68 و شش دهم درصد، رابطه جنسی12 درصد، دریافت خون و فرآورده‌های خونی يك درصد و انتقال از مادر به کودک یک و یک دهم درصد بوده است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان نهاوند اظهار داشت: راه انتقال در 17 و سه دهم درصد از این گروه نامشخص گزارش شده که به نظر می‌رسد از طریق روابط جنسی است.

وی عنوان کرد: راه انتقال در کشور در حال تغییر از تزریق مشترک به روابط جنسی است که بايد در این خصوص با فرهنگ‌سازی از ابتلاي به اين بیماری پيشگيري كرد.

کارشناس پیشگیری از بیماری‌های مرکز بهداشت نيز با بیان اینکه در شهرستان نهاوند به علت پايبندي به مسائل شرعی و دینی درصد کمی از بیماران ايدزي از طريق روابط جنسی هستند، گفت: اکثر بیماران از طریق فرآورده‌های خونی یا از معتادان تزریقی هستند.

به گزارش مهر،شهریار شاهرودی افزود: بیشترین مبتلایان به ایدز در بين زنان، زنان خیابانی هستند كه باید با اطلاع‌رسانی مطلوب و تشکیل کمیته‌های مختلف سالانه از طریق آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها جلوی این مشکل گرفته شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x