کد خبر: ۲۰۲۷۴۷
تاریخ انتشار : ۰۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۲
آقای جیم یکی از متهمان پرونده فساد ۳ هزار میلیاردی هستند که ۳ هزار میلیارد از مال مردم را خورده‌اند، ولی هنوز آقای جیم تشریف دارند، گفتم در جریان باشید!
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: رضا ساکی - ما طنزنویس‌ها برای این که بتوانیم طنز بنویسیم، به خبری نیاز داریم که طنزخورش خوب باشد، یعنی بشود با آن خبر و اتفاق شوخی کرد. خوش‌بختانه یا بدبختانه از این نوع خبرها زیاد هست. امروز هم شما را به دنیای خبرها می‌برم و با آن‌ها شوخی می‌کنم تا دور هم خوش باشیم!

نخست از کرم حلزون برای‌تان بگویم، بد نیست بدانید که کرم حلزون تا به حال ۴۵۰‌ میلیارد تومانی فروش داشته است. واقعا چه کسی فکر می‌کرد از حلزون، آن هم حلزون تقلبی بشود این همه پول درآورد؟ 450 میلیارد تومان کم پولی نیست. می‌شود با آن کشوری را ساخت! اصلا بگذارید از آقای حاج بابایی بپرسیم، آقای وزیر شما برای هوشمند‌سازی مدارس چقدر درخواست کردید؟

حاجی‌بابایی: برای هوشمندسازی مدرسه‌ها در بودجه 40 میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود، اما فقط 4 میلیارد تومان تخصیص داده شد!

آخی، چقدر کم!

حاجی‌بابایی: بله، اگر 36 میلیارد تومان باقی مانده هم تخصیص داده می‌شد، شوق و ذوق ایجاد شده، باعث می‌شد مردم دو برابر این میزان به مدرسه‌ها کمک کنند!

عیب ندارد آقای وزیر مردم به جای کمک به مدرسه‌ها، پول‌شان را داده‌اند کرم حلزون تقلبی خریده‌اند!

حاجی‌بابایی: ولی باید کاری کنیم که هر دانش‌آموز یک رایانه داشته باشد.

به‌ نظرم با خریدی که مردم کرده‌اند، الآن هر دانش‌آموز دست‌کم یک کرم حلزون را دارد، ان‌شاءالله رایانه‌دار هم می‌شوند.

از آقای وزیر خداحافظی می‌کنیم و به سراغ آقای «جیم» می‌رویم. یکی از خبرگزاری‌ها نوشته بود: آقای «جیم» چه زمانی محاکمه می‌شود؟ آقای جیم یکی از متهمان پرونده فساد ۳ هزار میلیاردی هستند که ۳ هزار میلیارد از مال مردم را خورده‌اند، ولی هنوز آقای جیم تشریف دارند، گفتم در جریان باشید!

از آقای جیم به سراغ یک وزیر دیگر می‌رویم، آقای وزیر ارشاد چه خبر؟ از وضع مدیریت سینما راضی بودید؟

حسینی: مدیریت سینما ضعیف بود! ولی از عملکردم در وزارت ارشاد در مجموع راضی هستم!

خب همان مجموع عملکرد مهم است، جزییاتی مثل غائله‌ی خانه سینما زیاد مهم نیست!

و حالا باز هم حسینی؛ اما این بار وزیر اقتصاد، آقا چه خبر؟

حسینی: ۶۶۸ شرکت در ۸ سال گذشته به ارزش ۱۱۹ هزار میلیارد تومان واگذار کرده‌ایم و در این خصوصی‌سازی‌ها حتا یک مورد خلاف هم مشاهده نشده است!

آقا مرحبا،‌ آفرین! دست شما درد نکند!

با این خبر خوش شما را به خدا می‌سپاریم. تا روزی دیگر و طنز روزی دیگر باقی بقای‌تان!


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین