کد خبر: ۲۰۵۹۱۵
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۷
با ارسال نامه ای به دکتر حسن روحانی انجام گرفت:
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهور، از انتصاب دکتر محمد باقر نوبخت به معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس‌جمهور، تشکر و قدردانی کردند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: جمع کثیری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه‌ای به دکتر حسن روحانی، مراتب تشکر و نیز حمایت خود را از انتصاب شایسته دکتر محمد باقر نوبخت به «معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي و سرپرست معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور» اعلام کرده‌اند. 

به گزارش آفتاب، در این نامه نمایندگان مجلس با اشاره به شایستگی‌های ارزشمند دکتر نوبخت، حضور این شخصیت اعتدال‌گرا را در دولت تدبیر و امید به فال نیک گرفته‌اند. 

 گفتنی است؛ دکتر نوبخت پیش از این معاون پژوهش‌های اقتصادی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نطام در زمان ریاست دکتر روحانی بود که با حکم وی به سمت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور و نیز سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور منصوب شد. 

وی در دهه گذشته دبیرکل حزب اعتدال و توسعه بوده است که گفتمان اعتدال (گفتمان پیروز در انتخابات) را رهبری می‌کرد. 

دکتر نوبخت چهار دوره متوالی و با اختلاف قاطع آرا نماینده اول مردم شریف رشت در مجلس شورای اسلامی بود و  از سوابق ارزشمند وی در این دوره ها می توان به عضویت و سخنگویی هیات رئیسه، کمسیون تخصصی برنامه و بودجه و نیز کمیسیون تلفیق مجلس اشاره کرد. 
 
دکتری تخصصی اقتصاد از دانشگاه Paisley, U.K. و دوره بعد از دکتری در توسعه اقتصادی از مرکز مطالعات کاربردی ASIN ژنو سوئیس نیز از دیگر سوابق تحصیلی نوبخت است. وی همچنین در دانشگاه شهید بهشتی تهران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران، دانشگاه گیلان... تدریس کرده است. 

نوبخت طراحی مدل مطلوب نظام بودجه‌ریزی کشور و الگوی توسعه ایرانی اسلامی و همچنین تالیف 23 جلد کتاب که تعدادی از آنها رفرنس دانشگاهی است را در کارنامه علمی خود دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین