کد خبر: ۲۱۰۰۰۵
تاریخ انتشار : ۲۱ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۹:۰۴
سفیر و نماینده کشورمان در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه از حقوق حقه ملت در خصوص استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌یی براساس «ان.پی.تی» کوتاه نخواهند آمد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: رضا نجفی افزود: در نشست اجلاس شورای حکام در خصوص موضوع هسته‌یی ایران بیانیه‌های متعددی قرائت شد. جمهوری اسلامی ایران به عنوان رییس جنبش غیرمتعهدها نیز در بیانیه‌ای که در این نشست شورای حکام قرائت شد تاکید کرد غیرمتعهدها مانند گذشته از جمهوری اسلامی ایران در خصوص استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌یی حمایت کرد و به این حمایتش ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به این‌که «جمهوری اسلامی ایران بیانیه دیگری را به عنوان موضع ملی خود قرائت کرد» افزود: در این بیانیه اشاره کردیم که اراده قوی از سوی جمهوری اسلامی ایران برای حل موضوع هسته‌یی وجود دارد و امیدواریم طرف های مقابل هم این اراده سیاسی را از خود نشان بدهند.

وی گفت: به گزارش مدیرکل آژانس اشاره کردیم و مواردی که مطرح کرده بود و از این‌که مدیرکل نظرات خود را در مورد سندی که در حال حاضر در حال مذاکره است بدون درج نظرات ایران آورده، انتقاد کردیم. در کنار آن برخی از نظرات خودمان را مطرح کردیم، از جمله اشاره کردیم که مدیرکل در گزارش خود اشاره کرده که در مدالیته‌ای که قرار است بین ایران و آژانس توافق شود در خصوص موضوع ابعاد احتمالی نظامی، هیچ عبارتی مبهم و نامشخص نباشد، به همین دلیل ما گفتیم که با این ایده موافق هستیم و امیدواریم در مذاکراتی که قرار است در آینده نزدیک بین ایران و آژانس برگزار شود این موارد را با هم بنشینیم و مذاکره کنیم و به توافقی که مورد قبول دو طرف باشد دست پیدا کنیم.

سفیر و نماینده کشورمان در آژانس افزود: در عین حال در بیانیه خودمان اشاره کردیم که جمهوری اسلامی ایران و مقامات جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه از حقوق حقه ملت در خصوص استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌بی براساس «ان.پی.تی» کوتاه نخواهند آمد و طرف‌های مقابل اگر ما اعلام کردیم که حاضر به همکاری و تعامل هستیم این سو برداشت برای‌شان پیش نیاید که جمهوری اسلامی ایران ممکن است از حقوق حقه خود کوتاه بیاید به هیچ وجه اینطور نیست.

به گزارش ایسنا به نقل واحد مرکزی خبر در وین، نجفی گفت: در پایان این بیانیه هم به سخنی از رییس جمهوری کشورمان اشاره کردیم که اگر آن‌ها به درخواست هایشان پاسخ مناسبی می خواهند، باید با ایران نه با زبان تهدید و زور بلکه با زبان احترام سخن بگویند و اگر اینکار را بکنند مطمئنا پاسخ مناسبی خواهند شنید.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین