کد خبر: ۲۱۲۴۷۷
تاریخ انتشار : ۰۷ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۲
پزشکان امریکایی گفته اند نخستین موارد استفاده از ماده مخدر خیابانی روسی که گوشت بدن را از بین می برد در امریکا گزارش شده است.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: پایگاه خبری پلیس به نقل از خبرگزاری ریانووستی، اعلام کرد دکتر فرانک لووچیو از مرکز کنترل سموم در گفت‌وگو با رسانه‌های روسی گفت: "طی هفته گذشته، دو پرونده استفاده از ماده مخدر روسی در آریزونا داشته‌ایم. تا جایی که بنده اطلاع دارم، اینها اولین موارد گزارش شده در ایالات متحده هستند. ما واقعاً ترسیده‌ایم."

به دلیل تاثیرات قانقاریا گونه، این ماده مخدر در روسیه به "کروکودیل" معروف است و به دلیل تاثیرات تسکین بخش قوی آن، کروکودیل در سال‌های اخیر به نقطه تمرکز مقامات روسی برای توقف گسترش استفاده از کدئین تبدیل شده است. چرا که کروکودیل از ترکیب کدئین با مواد شیمیایی و حلال‌های آماده صنعتی از جمله تینر، بنزین یا گازوئیل بدست می آید؛ فرآیندی مشابه تهیه متامفتامین. در نهایت، این ماده به صورت وریدی تزریق می شود که از تاثیرات اولیه آن می توان به گندیدگی گوشت بدن در محل تزریق اشاره داشت.

دکتر فرانک لووچیو گفته است آنان عصاره این ماده را می‌گیرند و اگرچه باور دارند که بخش عمده‌ای از بنزین و گازوئیل آن استخراج می‌شود، کماکان آثاری از این مواد در کروکدیل موجود خواهد ماند. می‌توانید تصور کنید که تزریق حتی مقدار کمی از آن می تواند عواقب زیان‌بار زیادی به همراه داشته باشد. به گزارش رسانه‌های دولتی روسیه، دکتر فرانک از دادن هرگونه توضیحی درباره وضعیت سلامتی دو بیمار خود خودداری کرد.

"آرون اسکولنیک"، متخصص سم‌شناسی از شهر فینیکس امریکا، عنوان کرده است که جامعه پزشکی نگران درز تصاویر معتادهای کروکودیل است چرا که تصاویر وحشتناک آن از روسیه نشان می دهد که پوست عملاً از استخوان جدا می شود. ما امیدوار بودیم که به دلیل تاثیرات بسیار مخرب این ماده، هیچ گاه سر از امریکا در نیاورد.

باورها بر این است که استفاده از کروکودیل حدود یک دهه پیش آغاز شده بود و تا سال 2011، مقامات روسیه تعداد مصرف کنندگان آن را در حدود 250 هزار نفر تخمین زدند. گفته شده است بین سال های 2010 تا 2011، 5 تا 7 هزار نفر بدلیل مصرف کروکدیل جان باختند.

به گزارش تسنیم،"ویکتور ایوانف"، سرپرست خدمات کنترل مواد مخدر روسیه، در ماه ژانویه سال جاری عنوان کرد که دولت در زمینه برخورد با تولید و توزیع این ماده مخدر به موفقیت های بزرگی دست پیدا کرده است.

بر اساس گزارش های منتشر شده از سوی سازمان ملل متحد در ماه ژوئن، بین سال های 2008 تا 2011 بیش از 500 هزار نفر به تعداد بزرگسالانی که مواد مخدر تزریق می کنند (عمدتاً هروئین) افزوده شد. در حالی که هروئین کمیاب شده است، معتادان روسی به گزینه های در دسترسی رو آورده اند که به راحتی قابل تهیه هستند، همچون دزومورفین که نام علمی کروکودیل است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین