کد خبر: ۲۱۲۵۰۲
تاریخ انتشار : ۰۷ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۱
۳جنایتکار افغانی که در ۲‌پرونده جداگانه دست به قتل ۲ زن ایرانی زده بودند، به دام پلیس افتادند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: به گزارش همشهری، عامل نخستین جنایت، پسر 18ساله‌ای است که 31شهریورماه در نقطه صفر مرزی دستگیر شد. این پرونده اما چند روز قبل‌تر یعنی 25شهریور‌ماه سال‌جاری گشوده شده بود.آن روز زمانی که 2 برادر از مسافرت به خانه خود در جنوب پایتخت برگشتند و با جسد خواهرشان روبه‌رو شدند، موضوع را به پلیس اطلاع دادند. دقایقی بعد تیمی از مأموران کلانتری ابوذر به همراه قاضی شهریاری بازپرس ویژه قتل راهی قتلگاه شدند که در بررسی‌ها مشخص شد دختر جوان بر اثر خفگی به کام مرگ رفته است. تحقیقات نشان می‌داد که پدر و مادر قربانی مدت‌ها قبل فوت کرده بودند و دختر جوان به همراه 2‌برادرش زندگی می‌کرد. با توجه به مرگ اسرار‌آمیز وی، تیمی از مأموران اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت وارد ماجرا شدند تا معمای این جنایت خاموش را فاش کنند.

کارآگاهان در نخستین قدم به تحقیقات میدانی پرداختند و دریافتند که قاتل از پشت‌بام وارد ساختمان شده و بعد از شکستن قفل، در آپارتمان را باز کرده و وارد قتلگاه شده است. بررسی‌ها نشان می‌داد که قربانی از سوی عامل جنایت غافلگیر شده و نتوانسته هیچ مقاومتی انجام دهد به همین دلیل پلیس حدس زد که جنایت از سوی یک فرد غریبه رخ داده است.

در ادامه تحقیقات مشخص شد که در همسایگی خانه قربانی، ساختمان در حال ساختی است که بسیاری از کارگران آن تبعه افغانستان هستند. تیم تحقیق در تجسس‌های خود دریافت که یکی از کارگران این ساختمان از مدت‌ها قبل برای مقتول مزاحمت ایجاد می‌کرده است تا جایی که قربانی موضوع را با همسایه‌ها در میان گذاشته و پسر مزاحم را تهدید کرده که اگر برادرانش از مسافرت برگردند، ماجرا را به آنها خواهد گفت. شواهد نشان می‌داد که این پسر مزاحم بعد از جنایت به طرز مرموزی ناپدید شده و دیگر به محل کارش نرفته است.

با این اطلاعات، فرضیه جنایت از سوی جوان افغانی قوت یافت و ردیابی‌ها برای دستگیری وی آغاز شد تا اینکه این پسر جوان 31شهریور‌ماه هنگامی که قصد داشت با هویت جعلی از کشور خارج شود در نقطه صفر مرزی دستگیر شد و به اداره آگاهی پایتخت انتقال یافت.

این مرد در تحقیقات به جنایت اعتراف کرد و انگیزه خود را انتقام‌جویی عنوان کرد. وی گفت: از مقتول خوشم می‌آمد اما هر بار که او را در کوچه می‌دیدم و سد راهش می‌شدم تا با وی صحبت کنم، با تندی جوابم را می‌داد و شروع می‌کرد به فحاشی. فکر می‌کرد من قصد مزاحمت دارم اما اینطور نبود چون من به او علاقه داشتم.

وی ادامه داد: روز حادثه وقتی متوجه شدم که برادرانش در تهران نیستند و او در خانه تنها زندگی می‌کند نقشه کشیدم تا به خانه‌اش بروم و او را بکشم تا از وی انتقام بگیرم. نیمه‌های شب از طریق پشت‌بام وارد ساختمان آنها شدم و بعد از ورود به داخل خانه، او را در حالی‌که خواب بود به قتل رساندم. پس از اعترافات هولناک این پسر جنایتکار، وی با دستور قاضی شهریاری در اختیار مأموران اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت و تحقیقات از وی همچنان ادامه دارد.

سرقت از خانه زن تنها

دومین پرونده، ششم فروردین‌ماه سال‌جاری گشوده شد و در جریان آن 2 مرد افغانی به انگیزه سرقت دست به قتل زن تنهایی در خانه‌اش در جنوب پایتخت زدند.ماموران پلیس وقتی در جریان این جنایت قرار گرفتند، راهی قتلگاه شدند و در بررسی‌ها مشخص شد قربانی بر اثر ضربات چاقو به قتل رسیده است.

شواهد حکایت از این داشت که مقتول به تنهایی زندگی می‌کرده و با توجه به سالم بودن قفل در، فرضیه جنایت از سوی یک آشنا قوت یافت؛ کسی که به راحتی توانسته بود وارد خانه شود و دست به جنایت بزند.کارآگاهان تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند و در بررسی‌ها مشخص شد مدتی قبل یک جوان افغانی کارهای نظافت این ساختمان را انجام می‌داده است. مأموران به وی مظنون شدند و تیرماه سال‌جاری این مرد افغانی را دستگیر کردند.

وی در بازجویی‌های نخست خود را بی‌گناه دانست تا اینکه سرانجام قفل سکوت را شکست و به قتل زن تنها اعتراف کرد. وی گفت: چند‌ماه پیش به‌عنوان نظافتچی در ساختمانی که مقتول در آن زندگی می‌کرد کار می‌کردم. در آن زمان متوجه شدم که مقتول تنها بوده و خانواده‌اش در شهرستان زندگی می‌کنند و او آنها را ترک کرده و در تهران کسی را ندارد. وقتی از این ماجرا باخبر شدم، فکر سرقت از خانه‌اش به سرم زد؛ برای همین موضوع را با یکی از دوستانم که او هم افغانی است درمیان گذاشتم.

وی نیز پذیرفت تا با من همدست شود و هردو به دزدی برویم؛ برای همین روز حادثه خود را پشت در آپارتمان زن تنها رساندیم و وقتی زنگ را به صدا در‌آوردیم، وی در را باز کرد و ما در یک لحظه به او حمله کردیم. وی افزود: آن روز من و دوستم با 2‌چاقوی میوه خوری، زن جوان را به قتل رساندیم و بعد از جنایت، پول و طلاهای او را دزدیدیم.

بعد از اعترافات این افغانی جنایتکار، ‌کارآگاهان تحقیقات خود را برای دستگیری همدست وی آغاز کردند اما دومین متهم این پرونده به مشهد گریخته بود تا به‌صورت غیرقانونی از مرز خارج شود اما مأموران پلیس با اقدام بموقع مانع از فرار او شدند و 31شهریور‌ماه او را دستگیر کردند.

به گزارش همشهری، ‌متهمان این پرونده با صدور قرار قانونی برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار مأموران اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفته‌اند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین