کد خبر: ۲۱۲۷۱۹
تاریخ انتشار : ۰۹ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۵

گزینه جدید برای جانشینی بشار اسد

روزنامه کویتی القبس فاش کرد که واشنگتن و مسکو در صدد دستیابی به راه حلی سیاسی برای بحران سوریه هستند که بر اساس آن علی حبیب، وزیر دفاع پیشین سوریه تصدی پست ریاست جمهوری سوریه را بر عهده بگیرد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: روزنامه مذکور به نقل از منابعی که نام آنها را ذکر نکرد نوشت: بر اساس طرحی که آمریکا و روسیه در صدد اجرای آن هستند و موافقت برخی دیگر از کشورهای غربی را با خود همراه دارد، پس از آنکه دوره ریاست جمهوری بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در اواسط 2014 پایان یافت، علی حبیب، وزیر دفاع سابق سوریه جانشین وی می‌شود.

در همین راستا، یک منبع مسئول از مخالفان سوریه اعلام کرد: واشنگتن و مسکو قصد دارند علی حبیب را به ریاست شورای نظامی قدرتمندی بگمارند تا این شورا پس از اسد اداره سوریه را بر عهده بگیرد. این امر با پیوستن برخی از ژنرال‌ها و افسران کنونی ارتش سوریه و افسران ارتش آزاد به این نهاد نظامی تکمیل خواهد شد تا بتواند کشور را برای مرحله آتی اداره کند.

این منبع فاش کرد: برخلاف آنطور که گفته شد، حبیب پس از جدا شدن از نظام سوریه به ترکیه نرفته، بلکه به مسکو رفته و از آنجا راهی پاریس شده است.

به گزارش ایسنا،علی حبیب تا سال 2009 فرمانده ستاد کل ارتش سوریه بود و پس از آن نیز تا اوت 2011 پست وزارت دفاع سوریه را بر عهده داشت تا اینکه در این تاریخ از سوی اسد برکنار شد و پس از مدت کوتاهی از سوریه خارج و به ترکیه گریخت.

وی پس از ترکیه راهی مسکو شد و به تازگی اخباری منتشر شده که حبیب به فرانسه رفته و به مخالفان سوری پیوسته است؛ وی پس از برکناری در تلویزیون سوریه حاضر شده بود و دلیل استعفایش را بیماری اعلام کرد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین