کد خبر: ۲۱۲۸۶۰
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۶
معاون برنامه‌ریزی و اموراقتصادی وزیر نیرو با بیان اینکه باید حمایت حداکثری از بخش خصوصی فعال در صنعت آب و برق صورت گیرد گفت: اصلاح نظام اقتصاد آب و برق راه‌حل بسیاری از چالش‌ها در اصلاح تعرفه‌های آب و برق است.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: معاون برنامه‌ریزی و اموراقتصادی وزیر نیرو با بیان اینکه باید حمایت حداکثری از بخش خصوصی فعال در صنعت آب و برق صورت گیرد گفت: اصلاح نظام اقتصاد آب و برق راه‌حل بسیاری از چالش‌ها در اصلاح تعرفه‌های آب و برق است.

علیرضا دایمی افزود: اصل 44 قانون اساسی باید در وزارت نیرو اجرا و حداکثر حمایت از بخش خصوصی فعال در صنعت آب و برق انجام شود که اصلاح نظام اقتصاد آب و برق به‌عنوان یکی از اولویت‌های معاونت برنامه‌ریزی و اموراقتصادی وزارت نیرو خواهد بود.

دایمی ادامه داد: اصلاح نظام اقتصاد آب و برق باید از دیدگاه اقتصادی‌سازی فعالیت‌های مرتبط با آب و برق و افزایش بهره‌وری در این صنعت انجام شود و راه‌حل بسیاری از چالش‌ها در اصلاح تعرفه‌های آب و برق است.

معاون برنامه‌ریزی و اموراقتصادی وزیر نیرو اضافه کرد: طرح‌ها باید براساس مدل‌های کسب و کار اجرا شود و اثربخشی طرح‌ها موردتوجه قرار گیرد ضمن آنکه باید توجه بیشتری به بهره‌برداری مطلوب از سرمایه‌های موجود انجام شود.

وی تصریح کرد: ظرفیت‌هایی نیز در برنامه پنجم توسعه وجود دارد که اجرایی کردن این برنامه‌ها بسیاری از چالش‌های موجود را برطرف می‌کند.

به گزارش فارس،معاون وزیر نیرو با بیان اینکه در زمان حاضر نزدیک به 4.5 میلیارد مترمکعب آب در حوضه دریاچه ارومیه مصرف می شود، گفت: این مصرف باید کاهش پیدا کند و در غیر این صورت نباید خیلی به بازگشت دریاچه به شرایط گذشته فکر کنیم و این احتمال را باید بدهیم که بخشی از دریاچه خشک باقی بماند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین