کد خبر: ۲۱۳۰۰۲
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۴
سخنگوی دولت برنامه ریزی برای تامین انرژی در زمستان را محور دیگر گزارش رئیس جمهور به نمایندگان مجلس اعلام کرد .
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: محمدباقر نوبخت در برنامه  گفتگوی ویژه خبری چهارشنبه شب شبکه دوم سیما  افزود:برای بهبود معیشت مردم و عملی شدن وعده 100 روزه رئیس جمهور 35 مصوبه در  خصوص بهبود روشها  در گمرکات و نظام بانکی در دولت به تصویب رسید  که رئیس جمهور در جلسه سه شنبه شب با نمایندگان مجلس آنها را تشریح کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، سخنگوی دولت  برنامه ریزی برای تامین انرژی در زمستان را محور دیگر گزارش رئیس جمهور به نمایندگان مجلس اعلام کرد .

وی گفت : پیش از تحویل دولت دهها کشتی که حامل ارزاق عمومی و در مرزهای آبی متوقف بود در همین مدت کوتاه با دستور رئیس جمهور حتی یکی از آنها هم متوقف نیست و بار آنها تخلیه  و بارگیری شده است .

آقای نوبخت محور دیگر گزارش رئیس جمهور به نمایندگان  مجلس در جلسه سه شنبه شب را سفر به نیویورک اعلام کرد و گفت: در این گزارش  رئیس جمهور دستاوردهای این اجلاس و نتایج ملاقاتهایش با مقامات  کشورهای دیگر را برای نمایندگان تشریح کرد که برخی از نمایندگان  مجلس تحت تاثیر این گزارش قرار گرفتند.

وی به مذاکره تلفنی رئیس جمهور با رئیس جمهور آمریکا  اشاره کرد و گفت : در این مکالمه  آقای روحانی با حفظ جایگاه ، اصول و منزلت  جمهوری اسلامی  ونه با درشت گویی برای استیفاء  حقوق ملت ایران  تلاش کرد.

وی با بیان اینکه  همه سران کشورهای اروپایی که درمجمع عمومی حضور داشتند  علاقمند به دیدار با رئیس جمهور بودند گفت: خیلی از این افراد تاکید داشتند که تحریم ها وجاهت بین المللی ندارد .

سخنگوی دولت با تقدیر از  اقدام نمایندگان مجلس در صدور بیانیه تشکر آمیز خطاب به رئیس جمهور گفت : همه اینها نشانگر این است که نمایندگان مردم  با اطلاع از  خواست مردم و پیام انتخابات اخیر اگر اقدام مثبتی در دولت  انجام شود تقدیر می کنند  و اگر کاری خلاف مصالح و قانون هم صورت گیرد هیچگاه از ایفای ماموریت  نمایندگی کوتاه نخواهند آمد .

آقای نوبخت تاکید کرد : به مردم قول می دهم در سایه  پیوند عاطفی ، رسمی و قانونی

که بین دوقوه  فراهم است  شرایط برای خدمت گزاری بیشتر فراهم خواهد بود و انرژی هایی که با اصطکاک و برخورد  تلف می شد مصروف خدمت بیشتر به مردم خواهد شد .

نمایندگان گزارش روحانی را پسندیدند

نماینده مردم ارومیه  در مجلس شورای اسلامی گفت: گزارشی که رئیس جمهور سه شنبه شب به نمایندگان مجلس ارائه داد مورد پسند نمایندگان واقع شد .

جواد جهانگیرزاده که در برنامه گفتگوی ویژه خبری چهارشنبه شب شبکه دوم سیما درباره تعامل دولت ومجلس صحبت می کرد گفت : آقای روحانی در این جلسه گزارش مفصلی از حوزه های مختلف به نمایندگان ارائه داد که مورد  پسند نمایندگان واقع شد از جمله  درباره اعلام زود هنگام قیمت گندم  که قطعا اقداماتی  از این دست با حمایت مجلس مواجه خواهد شد.

وی افزود : دولت و مجلس درباره مشکلات و اولویت ها با هم تعامل می کنند  و اینها  هیچ تعارضی با وظایف دو قوه ندارد .

جهانگیرزاده گفت : تعامل مجلس با دولت به معنای دخالت در ماموریت ها نیست  بلکه به این معناست که مجموعه آرا را کنار هم می گذاریم تا بهتر برای رفع مشکلات برنامه ریزی شود .

این نماینده مجلس  جلسات تعامل دولت و مجلس را از مطالبات مردم و رهبری خواند و گفت : دشمن ما فقر ، بیکاری و تورم است و وقتی مجموعه ای از توانایی ها و ظرفیت ها  کنار هم جمع می شوند  نتیجه بهتری گرفته خواهد شد .

وی تاکید کرد : اگر دولت در زمینه کاری خودش تعللی داشته باشد  که امیدواریم این اتفاق هرگز نیافتد مجلس چشم خود را نخواهد بست و تقاضای ما حرکت دولت در چارچوب قانون است .

آقای جهانگیرزاده  با اشاره به بیان اینکه  میزبان جلسه بعدی مجلس خواهد بود گفت : این روند ادامه خواهد داشت و  دولت و مجلس علاقمند به  تداوم این نشست ها هستند.

وی افزود : اقدامات برای هماهنگی بیشتر مجلس و دولت فقط به این جلسات محدود نمی شود  و همانطور که قبلا گفته شد  کمیته هایی برای افزایش تعامل بکار گرفته خواهند شد .

وی با بیان اینکه  اگر به گذشته نگاه کنیم  رخدادهای نامبارکی دیده می شود که علت بخشی از آنها  قانون گریزی بوده است گفت : اگر دولت در چارچوب قانون حرکت کند مجلس هم خودش را به همکاری وحمایت از دولت  مکلف می کند .

وی افزود : در چند ماهی که از آغاز به کار دولت یازدهم می گذرد کسی انتظار نداشت که اتفاق خارق العاده ای بیافتد همین که روند در نقطه مطلوب قرار گیرد خودش نکته مهمی است .

این نماینده مجلس با اشاره  به نامه تقدیر آمیز 230 نماینده  مجلس از رئیس جمهور گفت : این تعامل امیدواریم  تا پایان دوره مجلس میان مجلس و دولت تقویت شود و نمایندگان هم علاقمند به تقویت دولت هستند .

وی افزود : البته تعامل با دولت به معنای تایید همه کارهای دولت نیست اما نقد منصفانه هم در نهایت به تقویت دولت منجر خواهد شد .

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : مجلس با کاهش میزان  طرح ها  و افزایش لوایح برای استفاده بیشتر از ظرفیت کارشناسی دولت  موافق است .


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین