کد خبر: ۲۱۳۱۲۰
تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۴
احمد توکلی از پیشنهاد کمیسیون برنامه و بودجه برای حذف یارانه نقدی ۳۰ درصد از یارانه بگیران در اصلاحیه بودجه ۹۲ خبر داد و گفت: پرداخت یارانه نقدی باید هدفمند باشد و پرداخت سرانه فقط در ایران انجام می شود.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم از پیشنهاد کمیسیون برنامه و بودجه برای حذف ۳ دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه بگیران خبر داد و اظهار داشت: در بررسی اصلاحیه بودجه ۹۲ کمیسیون برنامه به دولت پیشنهاد داده که تجدید نظری در پرداخت یارانه نقدی به گروه‌های درآمدی انجام دهد.

وی تجدید نظر در پرداخت یارانه نقدی به دهک‌های درآمدی را به خاطر کمبود منابع قابل پرداخت برای یارانه‌های نقدی ضروری دانست و گفت: نباید با چاپ اسکناس منابع یارانه نقدی تأمین شود. این عضو کمیسیون برنامه و بودجه با انتقاد از پرداخت یارانه نقدی به افرادی که توان مالی دارند، تصریح کرد: از صدر اسلام تا کنون خمس و زکات به اهل آن و مردم فقیر پرداخت می شده و هیچ مشکلی هم نداشته است.

توکلی ضمن اشاره به پرداخت یارانه در سایر کشورها گفت: تمام کشورها یارانه‌ها را به صورت هدفمند پرداخت می کنند و ایران تنها کشوری است که یارانه سرانه را مورد اجرا قرار داده است. نماینده مردم تهران در مجلس به ضرورت هدفمند شدن پرداخت یارانه نقدی تأکید کرد و افزود: کسر ۳۰ درصد از یارانه بگیران امکان پذیر است و به همین دلیل کمیسیون برنامه و بودجه به دولت پیشنهاد کرده تا یارانه نقدی دهک‌های بالای درآمدی را حذف کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین