کد خبر: ۲۱۳۲۸۱
تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۰
قرار است گزارشی از جزئیات پرونده بابك زنجانی و گودبرداری غیر اصولی در خیابان ایران زمین به شورا ارائه شود البته فكر كنم این مساله در جلسه روز آینده شورا بررسی شود.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: پیگیری ارتباط بابك زنجانی و گودبرداری خیابان ایران زمین در دستور كار برخی از اعضای شورای شهر تهران قرار گرفته است و بزودی ابهامات این پرونده مشخص می‌شود.

"مهدی حجت" در گفت‌وگو با ایلنا، درباره پرونده بابك زنجانی و گودبرداری غیر اصولی در خیابان ایران زمین، گفت:‌ از كلیات این موضوع مطلع هستیم و قرار است گزارشی از جزئیات آن به شورا ارائه شود البته فكر كنم این مساله در جلسه روز آینده شورا بررسی شود.

محمدمهدی تندگویان نیز در این باره اظهار كرد:‌ ارتباط بابك زنجانی با این پرونده در دست بررسی است ما نیز اطلاعاتمان در حد شایعه است از این رو خواستیم تا این موضوع به صورت قطعی مشخص شود كه این كار در قالب گزارش به ما ارائه می‌شود.

وی ادامه داد:‌ موضوع گودبرداری ایران زمین مساله بااهمیتی است كه باید به دقت به آن پرداخت.

مهدی چمران نیز دربارهبررسی پرونده بابک زنجانی در پروژه شهرک غرب و فرو نشست زمین در خیابان ایران زمین در شورای شهر به خبرنگار ایلنا اظهار کرد: عموما چنین پرونده‌ای را به شورا ارائه نمی‌دهند چرا که کار قضایی است و باید به آنجا ارائه شود اگر چه من از چند و چون این موضوع اطلاعی ندارم.

وی با بیان اینکه در زمینه گود برداری و قواعد آن سال گذشته مصوبه ای در کمیسیون عمران بررسی و به تصویب شورا رسید تصریح کرد: گود برداری مسئله تخصصی و تکنیکی است و باید به قوانین آن توجه کرد. ما این مصوبه را برای اجرایی شدن به شهرداری تهران ابلاغ کرده ایم که بعد از ابلاغ آن شاهد کاهش گودبرداری‌های غیراصولی در شهر تهران بوده‌ایم.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در شرایط خاص از جمله این موضوع مهندس ناظر و مجری باید پاسخگو باشد که چرا مسائل مورد نیاز را در نظر نگرفته‌اند، گفت: با توجه به شرایط خاص زمین و منطقه مهندس ناظر و مجری باید نهایت دقت را در گودبرداری، آن هم در گودبرداری‌های عمیق لحاظ کنند.

چمران همچنین تأکید کرد: آنچه برای شورای شهر اهمیت دارد الزام رعایت قواعد و اصولی است که به تصویب رسیده است که خوشبختانه در این زمینه شهرداری تهران نیز اقدامات لازم را انجام داده است اما باید دید که چه شده است که این گودبرداری در شهرک غرب رخ داده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین