کد خبر: ۲۱۳۵۰۹
تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۳
جعفرزاده:
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با بیان اینکه برای حذف یارانه‌ی دهک‌های بالای درآمدی نیاز به تصویب قانون جدید وجود ندارد، گفت که طبق قانون فعلی همه‌ی 76 میلیون ایرانی واجد شرایط دریافت یارانه نقدی نیستند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: غلامعلی جعفرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: من با ورود مجلس به موضوع حذف یارانه‌ی دهک‌های بالا مخالفم، زیرا قانون در این باره صراحت دارد و ما نیازی به تصویب قانون جدید نداریم، تنها کاری که باید صورت گیرد این است که دولت قانون را اجرا کند که اگر این طور باشد دیگر دولت نمی‌تواند به 76 میلیون نفر یارانه بدهد و باید کسانی را که واجد شرایط نیستند حذف کند.

وی افزود: طبق ماده 10 قانون هدفمندی یارانه‌ها دریافت کمک و یارانه‌ منوط به ارائه اطلاعات صحیح است و در صورت احراز عدم صحت اطلاعات ارائه شده دولت مکلف است ضمن جلوگیری از ادامه‌ی پرداخت در خصوص استرداد وجوه پرداختی اقدامات قانونی لازم را به عمل آورد،همچنین اشخاص در صورتی که خود را برای دریافت یارانه و کمک مهم بدانند می‌توانند اعتراض خود را ارائه کنند، بنابراین نتیجه‌ی عکس این مصوبه مجلس این است که یک عده نباید یارانه بگیرند و محق دریافت یارانه نیستند.

نماینده‌ی مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: پس ما نیازی به مصوبه جدید نداریم بلکه برای حذف یارانه‌ی دهک‌های بالا قانون داریم و دولت باید قانون را اجرا کند که بر اساس آن همه واجد شرایط دریافت یارانه نیستند.

جعفرزاده با اشاره به بخش دیگری از قانون هدفمندی یارانه‌ها تاکید کرد: این قانون می‌گوید که 10 درصد درآمد هدفمندی باید به بخش سلامت اختصاص داده شود و 50 درصد به عنوان یارانه‌ی نقدی و غیر نقدی توزیع شود، کجای قانون گفته که همه یارانه را باید به صورت نقدی داد؟ همچنین طبق بند الف ماده 7 قانون هدفمندی دولت مجاز است حداکثر تا 50 درصد خالص وجوه حاصل از اجرای قانون را به عنوان یارانه پرداخت کند در حالی که همین الان دولت تخلف می‌کند و صد در صد درآمد به پرداخت نقدی اختصاص می‌یابد و حتی از منابع دیگر هم استفاده می‌شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، درباره‌ ساز و کار شناسایی اقشار پردرآمد جامعه نیز گفت: دولت آقای احمدی‌نژاد اطلاعات و آماری از یارانه بگیران نداشت و به واقعیت آمار ارائه شده توجه نکرد اما می‌توان نیازمندان را از بی‌نیازان تشخیص داد، کسانی که از دولت حقوق می‌گیرند ، دولت بر منابع درآمدی و حقوقی‌شان نظارت دارد و به نظر من کسانی که بیش از 2 میلیون یا حتی 1 میلیون و 600 هزار تومان حقوق دریافت می‌کنند نباید یارانه بگیرند.

وی در پایان با بیان اینکه 25 میلیون نفر واجد شرایط دریافت یارانه نیستند، تاکید کرد:‌ مودیان مالیاتی، صادرکنندگان، وارد کنندگان و صاحبان املاک ساختمانی در کشور مشخص هستند، مگر می‌شود به کسی که ملک 12 میلیارد تومانی و یا حتی 1 میلیارد تومانی دارد یارانه بدهیم یا کسی که با ماشین 800 میلیون تومانی یا یک میلیاردی در خیابان‌ها جولان می‌دهد یارانه تعلق گیرد؟


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین