کد خبر: ۲۱۳۵۲۶
تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۱
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از مختومه‌شدن پرونده شکایت حمید بقایی از ۳ نماینده مجلس خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: مصطفی افضلی‌فرد سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی  با اشاره به روند بررسی پرونده شکایت حمید بقایی معاون اجرایی دولت احمدی‌نژاد گفت: بنده از دوستان هیئت نظارت بر امور نمایندگان نیز پرسیدم و آنها گفتند که همه مواردی که کمیسیون اصل 90 در این باره انجام داده در راستای ایفای وظایف نمایندگی و طبق قانون بوده و این پرونده مختومه شده است.

وی ادامه داد: اقدامات و بررسی‌های کمیسیون اصل 90 در زمینه سفر خانواده بقایی به نیویورک براساس قانون و مربوط به اصل 90 قانون اساسی بوده بنابراین این شکایت از اول هم نه وجه قانونی و نه موضوعیت داشت اما دوستان این شکایت را مطرح کردند که در واقع وقت خود را تلف کرده‌اند.

 پس از اینکه نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس به دلیل حضور برخی افراد و همراهان محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان در سفر به نیویورک شکایتی را به کمیسیون اصل 90 ارائه کرد، این کمیسیون بر حضور خانواده بقایی معاون اجرایی دولت دهم در این سفر اصرار کرد.

البته این کمیسیون پس از دریافت پاسخ استعلامات، اشتباه خود را تصحیح و اعلام کرد که با وجود صدور ویزا برای همسر و فرزند حمید بقایی اما آنها در آخرین لحظات از سفر منصرف شده‌اند.
بررسی‌های کمیسیون اصل 90 و سخنان نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه، مصطفی افضلی‌فرد سخنگوی کمیسیون اصل 90 و علی پورمختار رئیس این کمیسیون و اصرار آنها بر حضور خانواده بقایی در سفر به نیویورک سبب شد که بقایی از این سه نماینده مجلس به قوه قضاییه شکایت کند.

این قوه هم از هیئت نظارت بر امور نمایندگان سوال کرده بود که "آیا سخنان و اقدامات این 3 نماینده در چارچوب ایفای وظایف نمایندگی بوده یا خیر و آیا کمیسیون اصل نود می‌تواند قبل از رای مراجع قضایی نظر خود را اعلام کند؟"
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین