کد خبر: ۲۱۳۶۸۸
تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۲
واکنش سخنگوی وزارت خارجه به تیتر کیهان
وزارت امور خارجه اعلام کرد که برخی خبرهای منتشر شده در جراید درباره جلسه دکتر جواد ظریف با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس فاقد صحت است.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره مطالب منتشره در برخی رسانه‌ها درباره جلسه وزیر امور خارجه با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: برداشت‌های نمایندگان از سخنان وزیر امور خارجه در جلسه غیرعلنی روز یک‌شنبه با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دقیق منتشر نشده و تیترهای برخی جراید فاقد صحت است و تکذیب می‌شود.

او افزود: انتظار می‌رفت اظهارات وزیر امور خارجه در جلسه غیرعلنی و در پاسخ به سوالات خصوصی نمایندگان کمیسیون در چارچوب مطرح شده، صادقانه مد نظر قرار می‌گرفت ولی متأسفانه در برخی موارد مطالب منتشره کاملاً در مغایرت با اظهارات وزیر امور خارجه در این نشست بوده است.

به گزارش ایسنا، روزنامه کیهان روز سه‌شنبه در تیتر اول خود نوشت: "برخورد صادقانه وزیر خارجه، ظریف: مکالمه روحانی با اوباما و دیدار طولانی من با جان کری نابجا بود".

این خبر با انتقاد برخی نمایندگان حاضر در این نشست نیز مواجه شد.

نقوی‌حسینی در این باره به خبرنگار پارلمانی ایسنا گفت: چنین مطلبی در گزارش مکتوب من که به عنوان سخنگوی کمیسیون در اختیار رسانه‌ها قرار دادم، وجود نداشت.

باقر حسینی نیز در همین رابطه به ایسنا توضیح داد: ظریف در جلسه کمیسیون امنیت گفت به نظرم طولانی شدن صحبت من با جان کری و مکالمه تلفنی با اوباما جزء مواردی است که مقام معظم رهبری آن را نابه‌جا دانستند.

او یادآور شد: ظریف فردی بسیار منطقی است و صحبت‌های ایشان در جلسه کمیسیون امنیت ملی قانع‌کننده و قابل دفاع بود.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین