کد خبر: ۲۱۳۸۱۵
تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۲
گمرک ایران فهرست اقلام صادراتی ۶ ماهه دوم سال ۹۲ را اعلام کرد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: حسن علیدوستی مدیر کل دفترصادرات گمرک ایران در بخشنامه‌ای خطاب به ناظرین گمرکات استان‌ها، مدیران کل و مدیران گمرکات اجرایی مستقل فهرست جدید اقلام صادراتی 6 ماهه دوم سال 92 را اعلام کرد.

به گزارش تسنیم،در ادامه فهرست اقلام صادراتی را بخوانید؛

1- منظور از شمش فولادی – تختال در جدول شماره 1 فهرست مجوزهای صادرات(ردیف1) ، شمش فولادی به صورت اسلب(تختال)، بلوم و بلیت می باشد.
2- مقاطع فولادی درجدول شماره 1 فهرست مجوزهای صادرات(ردیف 2 و 3) ، شامل کلیه مقاطع (تیرآهن) با اشکالT،U،H،I،L و انواع ملیگرد می باشد که نیاز به اخذ مجوز موردی دارد و صدور سایر مقاطع برای کلیه صادر کنندگان با رعایت سایر مقررات بلامانع میبا شد.
3- لوله فولادی و پروفیل در جدول شماره 1 فهرست مجوزهای صادرات (ردیف3)، که ذیل فصل 73 کتاب مقررات صادرات و واردات طبقه بندی میشوند نیاز به اخذ مجوز موردی و سهمیه نداشته و صدور آن برای کلیه صادرکنندگان بلامانع بوده و از فهرست مزبور حذف میشود.
4- محصولات فولادی آلیاژی شرکت فولاد آلیاژی در جدول شماره 1 فهرست مجوزهای صادرات(ردیف6) ، مختص به میلگرد با ردیف تعرفه های 7213 و 7214 می باشدکه مجوز مزبور برای صادرات توسط شرکت مذکور از سوی این دفتر ابلاغ می گردد.
5- مفاد قانونی مندرج در آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات وواردات (بند ب ماده 11 مکرر) به قوت خود باقی است .
6- ردیف تعرفه اقلام مندرج در جداول شماره یک بخشنامه فوق الذکر مطابق ردیف های تعرفه اقلام مزبور مندرج در بخشنامه 133 مورخ 29/3/92 میباشد .

علیدوستی در خاتمه تأکید کرده که بارعایت سایر مقررات اقدام لازم معمول و وفق دستور العمل 322795/822/4/51 مورخ 28/11/85مراتب را به کلیه واحدها و گمرکات اجرایی تابعه ابلاغ و بر حسن اجرای آن نظارت مستمر معمول دارند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین