کد خبر: ۲۱۳۹۷۹
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۱

روحانی: پدران و مادران شهید افتخارات بزرگی برای نظام و ملت ایران اسلامی هستند

دکتر حسن روحانی در این دیدار، با بیان اینکه پدران و مادران شهید افتخارات بزرگی برای نظام و ملت ایران اسلامی هستند، خطاب به خانواده این شهید گفت: خانواده شما کار بسیار بزرگی در زمانی بسیار کوتاه انجام داد، چرا که ظرف 15 ماه سه شاخه گل خود را تقدیم امام زمان (عج) کرد رئیس جمهور، شب گذشته در منزل خانواده میرمحکم که سه شهید تقدیم انقلاب اسلامی کردند، حضور یافت و با پدر و مادر این شهدای دفاع مقدس دیدار کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر حسن روحانی در این دیدار، با بیان اینکه پدران و مادران شهید افتخارات بزرگی برای نظام و ملت ایران اسلامی هستند، خطاب به خانواده این شهید گفت: خانواده شما کار بسیار بزرگی در زمانی بسیار کوتاه انجام داد، چرا که ظرف 15 ماه سه شاخه گل خود را تقدیم امام زمان (عج) کرد.

وی تاکید کرد: کشور ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی، متعلق به امام زمان(عج) است و ما امید داریم که خادم کوچکی برای آن حضرت باشیم ، اما هیچ کس و هیچ زبانی قادر نیست از شما خانواده های شهدا تقدیر کند، مگر خداوند بزرگ که پاداش مخصوص را برای شما مقرر کرده است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه قرآن کریم پاداش چنین انسان هایی را بی نهایت خوانده است، گفت: جای شهدای امت پیامبر اسلام (ص) طبق فرموده اولیای خدا، فردوس اعلاست که تنها مخصوص شهدا و صدیقین است.

وی افزود: خوشا به حال شما و فرزندانتان که آخرت خود را تضمین کردید.
در این دیدار حسین فریدون ، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور و حجت الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید، رئیس جمهور را همراهی کردند.

همچنین در این دیدار پدر شهیدان میرمحکم نیز با امانت خواندن همه فرزندان و زندگی خود گفت: خداوند به من شش امانت سپرد که سه امانت را از من پس گرفت و من که امانتدار خوبی بودم چرا باید ناراحت شوم.

وی با بیان اینکه در زمان دفاع مقدس من و فرزندانم همه در جبهه های حق علیه باطل حضور داشتیم، افزود: افتخار ماست که در راه دفاع از انقلاب و آرمان های آن قدم بگذاریم و جان فدا کنیم .
مادر شهیدان عباس، احمد و محمود میرمحکم نیز با اشاره به روحیه بالای خود و همسرش دراعزام فرزندانش به جبهه گفت: هر چند فرزندانم را به اندازه جانم دوست داشتم اما خداوند صبری به من عطا کرد که در فراق آن عزیزان خم به ابرو نیاوردم .

شهید عباس میرمحکم که پسر بزرگ این خانواده است با آغاز دفاع مقدس وارد جبهه های حق علیه باطل شد و در تپه های قوچ علی ایلام در حالی که مسئولیت پدافند را برعهده داشت، با شلیک گلوله های دشمن از ناحیه هر دو کلیه مجروح شد و پس از 6 سال رنج جانبازی در سال 66 به شهادت رسید.

احمد پنجمین فرزند این خانواده از 13 سالگی وارد دفاع مقدس شد و در لشکر 27 محمد رسول الله و گردان عمار حضور جدی داشت، سال 64 در عملیات فاو به درجه رفیع شهادت رسید.

محمود فرزند چهارم خانواده نیز پس از جانبازی در عملیات والفجر 8 ، دوباره به جبهه های حق علیه باطل رفت و سال 65 در عملیات کربلای 5 در شلمچه به شهادت رسید.

جانبازان پیروز میدان جنگ و امتحانات الهی هستند
رئیس جمهور همچنین شب گذشته با حضور در جمع خانواده جانباز قطع نخاعی با بیان اینکه تحمل این همه رنج و درد، بسیار سخت است، اما شما از عهده آن برآمدید، تاکیدکرد: جانبازان پیروز میدان جنگ و امتحانات الهی هستند.

روحانی با اشاره به سخنان امیرالمومنین (ع) مقام شاکران را مخصوص کسانی دانست که در امتحانات سخت الهی صبر پیشه می کنند.

رئیس جمهور تاکیدکرد: مقام شما جانبازان عزیز و خانواده محترمتان از شاکران و صابران است، چرا که از این امتحان پیروز و سربلند بیرون آمده اید.

وی در پایان عیادت از این جانباز قطع نخاعی تاکید کرد: دیدار شما خانواده های شهدا و جانبازان روحیه ای وصف ناشدنی به ما می دهد و همه مسئولان و تک تک مردم ایران اسلامی به شما افتخار می کنند چرا که اگر ما امروز استقلال و امنیت داریم، مدیون فدارکاری های بی دریغ شماست.

حمید حق شناس، جانباز قطع نخاعی کشورمان که 49 سال دارد، در سن 23 سالگی، در عملیاتی در غرب کشور از ناحیه نخاع جانباز شد و 26 سال است روی تخت زندگی می کند.مادر و پدر حمید حق شناس در این سال ها از وی نگهداری می کنند.

حمید حق شناس نیز در این دیدار رسیدن به درجه جانبازی را توفیقی برای خود خواند و گفت: خدا را شاکرم که در راه دفاع از میهن و آرمان های انقلاب اسلامی قدم برداشتم و اکنون که 26 سال است توان حرکت ندارم خداوند صبر و توانی به من داده است که هیچ احساس کمبود نمی کنم چرا که عقیده دارم راه حق را پیموده ام.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین