کد خبر: ۲۱۴۱۷۲
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۰
معماي حلق آويز شدن دانشجوي دختر در خوابگاه دانشكده علوم پزشكي همدان در حالي خبر ساز شد كه هنوز ردپايي از عامل يا عاملان جنايت پيدا نشده است. اين قتل كه در سومين جمعه پاييز اتفاق افتاد در حالي به بحث اصلي محافل دانشجوهاي اين دانشگاه تبديل شده كه روز تعطيل بوده و عده زيادي از دانشجوها در خوابگاه حضور نداشتند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: «سحر» كه اهل مريوان است شب حادثه در اتاق خود تنها بوده و دوستانش صبح روز بعد در حالي جسد وي را ديده‌اند كه از ميله‌هاي تختش آويزان مانده بود.

مقتول قبل از حلق آويز شدن ضربه مغزي شده است

به گزارش اعتماد ساعت 11 صبح سومين جمعه پاييز بود كه دوستان سحر به اتاق وي رفتند و با صحنه‌يي دلخراش مواجه شدند. دوستان سحر كه شب گذشته در اتاق‌هاي ديگر بودند وقتي ديدند سحر هنوز از اتاق خود بيرون نيامده به اتاق او رفتند و ديدند او در حالي كه يك روسري به رنگ تيره دور گردنش پيچيده شده به ميله‌هاي تختش آويزان مانده است.

 بلافاصله اكيپ حفظ صحنه جرم، بازپرس كشيك قتل، كارآگاهان پليس و تيم پزشكي قانوني راهي محل قتل شده و شروع به تجسس كردند.

شنيده‌هاي از دانشجويي كه در محل حضور داشت حاكي از آن است كه كارشناس پزشكي قانوني اعلام كرد قتل در ساعت پنج بامداد رخ داده است. پزشك پزشكي قانوني همچنين در محل گفته است: علت مرگ خفگي نيست و مقتول پيش از حلق‌آويز شدن به علت ضربه مغزي فوت شده است.

وي همچنين اعلام كرده هنوز مشخص نيست ضربه مغزي به وسيله چه جسمي صورت گرفته اما آنچه مشخص است علت مرگ ضربه سخت به سر بوده است.

بچه‌هاي هم‌خوابگاهي سحر همچنين گفتند: شب گذشته (پنجشنبه شب) تا ساعت 12 شب «سحر» در اتاق ما بود و حالش نيز خوب بود. آنها همچنين گفتند: ساعت 12 شب سحر در حالي به اتاق خود رفت كه هيچ يك از هم‌اتاقي‌هايش در اتاق حضور نداشتند و براي تعطيلي آخر هفته به شهرهاي خود رفته بودند.

وضعيت خوابگاه دانشكده علوم پزشكي مساعد نيست

شنيده‌هاي از وضعيت دانشكده علوم پزشكي دانشگاه همدان (كه اين قتل در آنجا اتفاق افتاده) همچنين حاكي از آن است كه اين دانشكده هنوز به طور كامل ساخته نشده است و كارگران ساختماني در اين ساختمان در حال كار و رفت و آمد هستند. اين دانشگاه كه گفته مي‌شود تقريبا 80 درصد آن ساخته شده است هنوز قفل و در و پيكر درست و حسابي و مشخصي ندارد و دانشجويان با ورود كارگران در بعضي ساعات شبانه‌روز با مشكل مواجه بودند.

راز اين قتل در حالي سر به مهر دارد كه خيلي از دوستان «سحر» (مقتول) معتقد هستند كارگران ساختمان كه در آن محوطه مشغول به كار هستند اين جنايت را رقم زده‌اند. اين در حالي است كه دوستان ديگر سحر به گفتند سحر كه 19 سال داشت با هيچ كس ارتباط نداشت و ممكن نيست كسي به دليل مسائل عشقي اين قتل را انجام داده باشد. اين در حالي است كه در ابتداي خبرساز شدن اين ماجرا خيلي‌ها مي‌گفتند موضوع قتل نبوده و احتمال خودكشي نيز وجود دارد كه اين فرضيه با نظر كارشناس پزشكي قانوني مبني بر ضربه مغزي پيش از حلق‌آويز شدن از بين رفته و ديگر احتمال چنين فرضيه‌يي وجود ندارد.

دوستان سحر كه همگي از خوش برخورد و بذله‌گو بودن مقتول سخن مي‌گفتند، معتقد هستند سحر با كسي مشكل نداشته و حتما اشخاص غريبه و با آزار و اذيت وي را به قتل رسانده‌اند.

در هر حال كارآگاهان اداره قتل پليس آگاهي همدان در حالي پيگيري اين پرونده را در دستور كار خود قرار دادند كه عامل يا عاملان جنايت با صحنه‌سازي پس از قتل، حرفه‌يي عمل كرده و سرنخي بر جاي نگذاشته‌اند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین