کد خبر: ۲۱۴۳۸۰
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۰
در روزهای گذشته، عزل های دولت تدبیر و امید نقد محافل رسانه ای اصولگرا شده است. عزل هایی که شاید تعدادشان عاملی شده که نگاه ها را به سوی خود نشانه رود.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: طهرانی، علیرضا - در روزهای گذشته، عزل های دولت تدبیر و امید نقد محافل رسانه ای اصولگرا شده است. عزل هایی که شاید تعدادشان عاملی شده که نگاه ها را به سوی خود نشانه رود. اما شاید نگاهی بدون تعصب به حزب و جناح بتواند نتیجه ای منصفانه را برای منتقدین در این زمینه به همراه داشته باشد.در همین رابطه و موضع گیری های اصولگرایان روز گذشته مهرداد بذرپاش نماینده اصولگرای مردم تهران در مصاحبه ای تلویزیونی از عزل های دولت جدید انتقاد کرد. بذرپاش که خود در دولت گذشته جایگزین مدیرعامل سایپا شده بود اظهار داشت: چرا می بایست این همه از مدیران تغییر کنند؟

یکی از سوالات 8 سال گذشته رسانه ها، همین سوال بود که دلایل عزل های گذشته در دولت نهم و دهم چیست؟ بدون شک مدیران دوران اصلاحات و سازندگی هم نقدهایی در مدیریت خود دارند اما در این طول دوران تصدی مسوولیت توانسته بودند تجربه ای ارزشمند را کسب نمایند شاید نماینده مردم تهران نیز همنظر باشند.

عزل های دولت نهم و دهم که مدیرانی با تجربه بیش از 16 سال مدیریت در بخش تخصصی کار  خود را خانه نشین کرد و ایشان مدیرانی را جایگزین خود دیدند که شاید حتی یک روز هم در آن حوزه تجربه کاری نداشته اند. قطعا نماینده مردم تهران نیز با بنده هم نظر هستند که این تعداد درحال عزل، همان هایی هستند که روزی باعث عزل مدیرانی کاربلد شده اند.

البته بذرپاش درخصوص تجربه مدیران در حال عزل نیز اشاره ای داشت. بدون شک نماینده مردم شریف تهران نیز می داند مدیری که در دولت گذشته میانگین مدیریتش بیش از 2 سال نبوده است نمی تواند تجربه ای مفید را به نسل بعد منتقل کند و یا حداقل وی نیازمند کسب تجربه است.

ضمن تشکراز نماینده محترم شهر تهران که نگاه انساندوستانه خود را در این رابطه بخرج دادند تنها چند سوال بدون جواب برایم باقی مانده است که امیدوارم جناب آقای بذرپاش در کسب پاسخ راهنمایی ام کنند.

1) آقای بذرپاش شما به جای کدام مدیر در دولت قبل مدیرعامل سایپا شدید و با چند سال سابقه فعالیت در حوزه تولید خودرو؟

2) نظرتان در خصوص عزل های دولت قبل هم اینگونه بوده ؟

3) آیا در دولت اصلاحات هر کسی عزل شد جزو کافرین بوده و این عزیزان که در حال عزل شدن هستند جزو مومنین؟

در پایان باید گفت که دولت ها با اتکا به نگاه مدیران میانی خود می توانند حرکت رو به رشدی داشته باشند و بدون شک تغییر در بدنه دولت در هر سطحی عاملی است برای ایستادن از حرکت روبه رشد. لیکن این مهم زمانی صدق می کند که در بدنه دولتی مدیری توانمند حاضر باشد، مدیرانی که به واسطه رابطه ها سمت نگرفته باشند.

نکته آخر امید است نگاه آقای بذرپاش نگاه منتقدانه در راستای پیشرفت دولت و در نتیجه کشور باشد نه اینکه نگاه حزبی باشد که می بایست دنبال نام حزبی باشیم که طرفداران دولت قدیم را تشکیل می دهند.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین