کد خبر: ۲۱۴۴۸۹
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۹
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: اعتماد نوشت:

جسد «سحر» 20 ساله دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی همدان در حالی توسط دوستانش دیده شده که روسری بر گردنش پیچیده شده بود. پر واضح است حتی اگر کسی قصد خودکشی داشته باشد و روسری را بر گردن خود بیندازد، زمانی که به مجاری تنفسی‌اش فشار بیاید به طور ناخودآگاه و غریزی دست بر روسری برده و از خفه شدن خود جلوگیری می‌کند. یا حتی پایش را روی میله‌های تخت و طبقه زیرین تخت می‌گذارد. چطور ممکن است این اتفاق یک خودکشی ساده قلمداد شود. این سوالی است که از حسن قهرمانی مطلق، فرماندار همدان پرسیده شد. وی درباره این موضوع و موضوع‌هایی پیرامون اینکه چطور می‌توان از این حادثه به عنوان یک خودکشی معمولی و ساده یاد کرد صحبت کرد.

پس از انتشار خبر حلق‌آویز شدن دختر دانشجوی 20 ساله در همدان صحبت‌هایی در رابطه با اینکه این اتفاق خودکشی بوده از خیلی از مسوولان شنیده شد. نظر شما در این باره چیست؟

شما باید با دکتر موسوی بهار، رییس دانشگاه علوم پزشکی صحبت کنید.

با ایشان صحبت کردیم و صحبت‌هایشان نیز دیروز منتشر شد. اما شما به عنوان فرماندار همدان تحلیل‌تان از این ماجرا چیست؟

پیش‌تر هم گفتم شما باید با پزشکی قانونی و دکتر موسوی، ریاست این دانشگاه صحبت بکنید. ایشان خودشان اطلاع‌رسانی می‌کنند.

ما پس از درج نخستین خبر، با اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی، کارشناس پزشکی قانونی، ریاست پزشکی قانونی، ریاست دانشگاه علوم پزشکی همدان و اطلاع‌رسانی این دانشگاه صحبت کرد ولی می‌خواهیم مشخصا تحلیل شما را به عنوان فرماندار همدان از این ماجرا بدانیم.

از نظر من این ماجرا یک خودکشی معمولی بوده که پلیس و کارشناس پزشکی قانونی هم این موضوع را تایید می‌کنند.

اما دکتر صالح، ریاست سازمان پزشکی قانونی همدان صبح شنبه (بیستم مهرماه) به ما گفت نتایج کارشناسی کالبد این دختر طی روزهای آینده اعلام می‌شود.

من نمی‌دانم. به ما این‌طور گزارش کرده‌اند، البته امروز (یکشنبه بیست و یکم مهرماه) نیز جلسه‌یی در این باره داریم.

پس پیگیری این موضوع در دستور کارتان قرار دارد؟

خیر. پیگیری این پرونده از نظر ما تمام شده است.

پس موضوع جلسه‌یی که تا ساعتی دیگر برگزار می‌شود، چیست؟

درباره همین موضوع صحبت‌های نهایی را می‌کنیم اما پیگیری این پرونده تمام شده است و یک خودکشی ساده بوده است. اصلا شما این موضوع قتل را که منتشر کردید از کجا نوشته‌اید؟

از دانشجویان همین خوابگاه.

آیا حرف‌های دانشجویان قابل استناد برای تهیه خبر است.

زمانی که هیچ مسوولی درباره ماجرایی پاسخگو نباشد، می‌توان از حرف‌های دانشجویان و مردم عادی استفاده کرد

در هر صورت پوست سر معاینه شده و از نظر پزشکی قانونی به هیچ‌وجه آثار درگیری روی کالبد دیده نشده و این گزارشی است که پزشکی قانونی به عنوان یک مقام معتبر به ما ابلاغ کرده است.

جسد «سحر» 20 ساله در حالی توسط دوستانش دیده شده که روسری بر گردنش پیچیده شده بود. حتی اگر کسی قصد خودکشی داشته باشد و روسری را بر گردن خود بیندازد، زمانی که به مجاری تنفسی‌اش فشار بیاید به طور ناخودآگاه و غریزی دست بر روسری برده و از خفه شدن خود جلوگیری می‌کند یا حتی پایش را روی میله‌های تخت و طبقه زیرین تخت می‌گذارد. چطور ممکن است این اتفاق یک خودکشی ساده قلمداد شود؟

حتما تصمیم قطعی خود را برای خودکشی گرفته بوده و نخواسته از خفگی خود جلوگیری کند.

ولی جلوگیری از خفگی و دست بردن در حلقه روسری به دور گردن، حرکتی است کاملا غریزی که انسان هر چقدر هم تصمیمش قطعی باشد باز هم از انجام این عمل مبرا نیست.

ولی این خانم این کار را نکرده است.

درباره این خوابگاه گفته می‌شود هنوز ساختمان به صورت کامل ساخته نشده و کارگران ساختمانی گاهی برای انجام عملیات بنایی وارد این خوابگاه می‌شوند و زمانی که با مخالفت دانشجویان دختر مواجه می‌شوند انجام عملیات را بهانه کار خود می‌دانند. این موضوع را تایید می‌کنید؟

نه، چنین حرفی را از کجا می‌زنید؟

از دانشجویانی که در این خوابگاه رفت و آمد دارند، شنیدیم.

این خوابگاه چنین مشکلی ندارد.

به هر حال امیدواریم بتوانیم از خوابگاه دیدن کنیم و همین‌طور باشد که شما ومسوولان می‌گویید.

حتما نماینده‌یی بفرستید و به اتفاق از این خوابگاه بازرسی خواهیم کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین