کد خبر: ۲۱۴۵۵۲
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۱
جزئیات نشست امروز نمایندگان دولت و مجلس
نشست مشترک نمایندگان دولت و مجلس درباره بودجه ۹۳ و درآمدهای دولت، پایان یافت. در این نشست نوبخت قول داده که لایحه بودجه را ۱۳آذر تقدیم مجلس کند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: عزت‌الله یوسفیان‌ملا عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه صبح امروز اعضای این کمیسیون با محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور اظهار داشت: این جلسه تنها نشستی بین دولت و مجلس نبود بلکه این معاونت از تمام کارشناسان، اساتید دانشگاه، پژوهشگران و مسئولین دولتی برای یک همفکری در مورد بودجه سال آینده و همچنین نظام بودجه‌ریزی کشور دعوت کرده بود.

وی ادامه داد: در این نشست حدود 70 تا 80 نفر از کارشناسان و چهره‌های اقتصادی از جمله نمایندگان مجلس، اساتید دانشگاه، رئیس مرکز آمار و کارشناسان بورس حضور داشتند و تمام این کارشناسان نظرات خود را در مورد بحث بودجه‌نویسی مطرح کردند؛ در واقع در این نشست نوبخت جز خیرمقدم به میهمانان سخن دیگری نگفت و تنها شنونده نظرات کارشناسان بود.

این نماینده مجلس همچنین تصریح کرد: در واقع معاونت برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور با این نشست یک گام بلند در راستای نظرخواهی از تمام کارشناسان برداشت و قرار شد این نشست‌ها به صورت مرتب ادامه داشته باشد تا کارشناسان نظرات خود را مطرح کنند و پس از بررسی این معاونت نتایج این جلسات عملیاتی شود.

یوسفیان‌ملا همچنین افزود: در این جلسه کارشناسان نظرات خود را در مورد بحث هدفمندی، نظام بودجه نویسی، شرایط اقتصادی کشور، درآمدهای بودجه و فروش نفت بیان کردند و در واقع این جلسه تنها یک نشست کارشناسی برای بیان نظرات بود؛ در پایان جلسه هم پرسش‌نامه‌هایی بین مدعوین توزیع شد تا آنها تاریخ و شرایط خود برای حضور در این جلسات را مطرح کنند تا در جلسات بعد نیز از این افراد دعوت شود.

وی در خصوص سخنان خود در این نشست هم گفت: من در این جلسه در خصوص انتقادات تمام دولت‌ها به تغییرات مجلس در بودجه‌های سنواتی پاسخ داده و گفتم که چون در دوران گذشت،ه دولت به پیشنهادات نمایندگان در خصوص بودجه سنواتی توجهی نمی‌کرد، نمایندگان مجبور بودند پیشنهاد خود را به کمیسیون تلفیق ارائه دهند و لذا دولت احساس می‌کرد که بودجه در مجلس کاملا تغییر کرده است در حالی که اگر دولت پیش از تنظیم بودجه نظرات کارشناسی نمایندگان را لحاظ کند، بودجه با تغییرات عمده مواجه نمی‌شود.

رئیس کمیسیون تنظیم آیین‌نامه مجلس تاکید کرد: بنده در این جلسه آمادگی کمیسیون تدوین آیین‌نامه برای همراهی با دولت و اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس در زمینه تدوین و تصویب بودجه را اعلام کردم و گفتم همانطور که معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور با دعوت از کارشناسان می‌خواهد نحوه نگارش بودجه را کارشناسی کند، کمیسیون تدوین آئین‌نامه نیز حاضر است هر اصلاحی که لازم باشد در آئین‌نامه داخلی مجلس اعمال کند چرا که تدوین بودجه یکی موضوع دو طرفه بین دولت و مجلس است و هر دو دستگاه باید در این زمینه تلاش کنند.

به گزارش تسنیم، یوسفیان‌ملا در پایان خاطرنشان کرد: نوبخت در این جلسه قول داد که بودجه را روز سیزدهم آذر ماه به مجلس تقدیم کند چرا که 15 آذر که زمان قانونی ارائه بودجه از سوی دولت به مجلس است، مصادف با روز جمعه خواهد بود و از این جهت این معاونت 2 روز قبل از موعد قانونی یعنی روز چهارشنبه 13 آذرماه بودجه را به مجلس تقدیم می‌کند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین