کد خبر: ۲۱۴۶۹۱
تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۰
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: در آغاز هزاره سوم میلادی که عصر ارتباطات نام گرفته است رسانه ها اصلی ترین نقش را در بازتاب حقایق و ارتقاء سطح آگاهی جوامع دارند. اهمیت این نقش زمانی جدی تر می شود که رشد تصاعدی رسانه ها در زمینه سرعت پیام رسانی و گستره ارتباطات را مد نظر قرار دهیم.

بنابراین جایگاه مهم و البته خطیر رسانه ها در جوامع بشری را باید به عنوان یک اصل مسلم پذیرفت. امروزه رسانه هاي جمعي نقشی مهم و کلیدی در پیشبرد اهداف و موفقیت دولت ها دارند. آگاه سازي جامعه از تحولات و رویدادها جهان پیرامون و بویژه بازتاب صحیح عملکرد دولت ها می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

از طرف دیگر، در شرایط امروزی که موفقیت¬های بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی در سطح ملی و بین المللی، محور بسیاری از بحث ها و تحلیل های جوامع جهانی و بویژه رسانه¬هاست آنچه که غیر قابل کتمان است نقش تاثیرگذار رسانه¬ها و علی¬الخصوص جامعه متعهد و متخصص رسانه¬ای کشور در مسیر پیشرفت ایران اسلامی در این برهه حساس تاریخی است.

هرچند در یک ماه اخیر برخی خبرهای نادرست و یا گاها تحلیل¬هایی با رویکرد منفی نسبت به دولت تدبیر و امید در سطح رسانه¬های مطرح کشور به چشم آمد تا جایی که تنها، دفتر سخنگوی دولت سه بار مجبور به ارسال تکذیبیه به رسانه¬ها شد، اما بدون تردید باید همچنان رسانه¬ها را به عنوان بازوی قدرتمند دولت در اطلاع¬ رسانی دانست و همچون همیشه به این قشر فرهیخته، احترام قائل شد.

در این میان درخواست نهادهای دولتی از سانه ها نیز مبنی بر خودداری از گمانه¬زنی در مورد مسائل حساس کشور و تحلیل¬های متکی به اخبار غیر مستند که می¬توانند آرامش خاطر جامعه ایران اسلامی را بر هم زنند، درخواستی منطقی و قابل احترام است و یقین داریم که با همدلی و اتحاد و با اراده ای استوار، هر روز شاهد افتخاری دیگر برای این نظام مقدس خواهیم بود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین