کد خبر: ۲۱۴۸۵۱
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۶
مذاکره‌کننده هسته‌یی ارشد روسیه در پایان دور مذاکرات جدید پیرامون برنامه هسته‌یی ایران بین تهران و 1+5 گفت که این مذاکرات تضمین‌کننده پیشرفت‌های بعدی نیستند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: خبرگزاری‌های روس به نقل از سرگئی ریابکوف، مذاکره‌کننده ارشد روسیه در مذاکرات هسته‌یی با ایران گزارش دادند: نتایج از آن چه (در دوره‌های قبلی) در آلماتی داشتیم بهتر است، ولی این پیشرفت‌های بعدی را تضمین نمی‌کند و دلیلی ندارد دست بزنیم و تشویق کنیم.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وی افزود: مذاکرات می‌توانست بهتر باشد.

مذاکره‌کننده ارشد روسیه در بخش دیگری از اظهاراتش گفت که فاصله بین مواضعی که ایران و قدرت‌های جهانی در زمینه برنامه هسته‌یی تهران اتخاذ کرده‌اند «می‌تواند با کیلومتر اندازه‌گیری شود در حالی که پیشرفتی که ما به دست آوردیم را می‌توان با چند قدم اندازه‌گیری کرد».

ریابکوف گفت که دشواری اصلی به «فقدان درک کلی درباره ترتیب‌دهی» برمی‌گردد که ظاهرا اشاره به پافشاری ایران بر این دارد که قدرت‌های غربی ابتدا تحریم‌های یک‌جانبه را لغو کنند و بعد ایران برنامه هسته‌یی‌اش را محدود کند.

قدرت‌های غربی اصرار دارند که تحریم‌ها تنها زمانی برداشته شود که ایران غنی‌سازی اورانیوم با غنای بالا را متوقف کند و دسترسی به تاسیسات هسته‌یی‌اش را باز بگذارد.

به گزارش ایسنا؛ مذاکره‌کننده ارشد روسیه از جمله به سطح پایین اعتماد بین دو طرف اشاره کرد و گفت: گفت‌وگوها دشوار و گاهی بسیار شدید بود و گاهی نیز غیرقابل پیش‌بینی. یکی از دلایل آن سطح بسیار پایین اعتماد متقابل و در عمل فقدان سطح لازم اعتماد بود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین