کد خبر: ۲۱۴۸۷۲
تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۵
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با بیان این که سیاست‌های جدید جمعیتی جزو برنامه‌های صد روزه وزارت بهداشت است، گفت: بر این اساس باید در پایان صد روز نخست فعالیت وزارت بهداشت در دوره جدید، گزارشی از اقدامات انجام شده در جهت اجرای سیاست‌های جدید جمعیتی، به شخص وزیر ارایه شود.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: دکتر علی سنگی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بررسی و بازنگری قانون تنظیم جمعیت در مجلس شورای اسلامی، گفت: در این قانون نیز نرخ کلی باروری برای کشور 2.5 در نظر گرفته شده است؛ به این معنا که هر خانواده ایرانی باید به طور متوسط 3 فرزند داشته باشد.

وی درباره مشاوره‌های حین و پس از ازدواج نیز گفت: توجه به مشاوره‌های حین و پس از ازدواج زوجین جوان بسیار مهم است. در این مشاوره‌ها مباحث باروری و فرزندآوری، تاکید بر تحکیم بنیان خانواده، آموزش به زوجین برای فاصله گذاری مناسب برای فرزندآوری بویژه قبل از سن 30 سالگی و ... مورد توجه قرار دارد.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت افزود: از معاونت‌های مختلف وزارتخانه برای یکصد روزه آینده برنامه‌های قابل اجرا درخواست شده است. از حوزه معاونت بهداشتی نیز حدود 8 برنامه، جزو برنامه‌های صد روزه در نظر گرفته شده که یکی از آنها سیاست‌های جدید جمعیتی است. این موضوع به معنی آن است که وزیر محترم توجه ویژه‌ای به مباحث سیاست‌های جدید جمعیتی دارند و آن را به عنوان موارد اصلی و اساسی در نظر گرفته‌اند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین