کد خبر: ۲۱۵۱۵۲
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۶
روزنامه آمریکائی "واشنگتن پست" یک روز پس از پایان مذاکرات اتمی ایران و ١+٥ ، ضمن حمایت از محدود شدن غنی‌سازی در ایران، نوشت با این حال تهران باید امتیازاتی فراتر از آنچه اکنون در نظر دارد ارائه کند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: فارس با انتشاربخش هائی از سرمقالۀ "واشنگتن پست" به نقل از این روزنامه می‌نویسد: نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد ممکن است دولت اوباما برخی فعالیت های غنی سازی در ایران را مشروط بر نظارت سخت گیرانه بپذیرد، اما چنین توافقی می تواند در عرصه سیاسی چالش‌آفرین باشد، زیرا اسرائیل و فرانسه به علاوه بسیاری از نمایندگان کنگره همچنان با هرگونه غنی سازی در ایران مخالف هستند.

سرمقاله نویس واشنگتن پست نوشته است: به نظر ما ارزش دارد که به دنبال توافقی باشیم که در آن مجوز مقدار کمی ازغنی‌سازی در ایران صادر شود ولی درعین حال برنامه هسته ای تحت نظارت شدید باشد تا احتمال جهش پنهانی به حداقل برسد.

واشنگتن پست می نویسد: همانگونه که معاون وزیر امور خارجه روسیه در ژنو گفته است، طرف‌های مذاکره «کیلومترها با هم فاصله دارند»، ولی همانگونه که نظام ایران قرار است غنی سازی خود را کاهش دهد، زمان نیز رو به اتمام است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین