کد خبر: ۲۱۵۴۰۰
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۰
بازگشت دانشجوی سال 38 دانشکده پزشکی تهران
دکتر مظفریان دانش آموخته ورودی سال 1338 دانشکده پزشکی تهران که در آمریکا به سر می‌برد، پس از سال‌ها به دانشگاه محل تحصیل خود بازگشت و با رییس دفتر ارتباط با دانش آموختگان دیدار کرد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: دکتر بهادری رییس دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران در دیدار با دکتر مظفریان، با اشاره به اهداف تاسیس دفتر ارتباط با دانش آموختگان، گفت: این دفتر به پیروی از دفاتر alumni در دانشگاه‌های معتبر دنیا و به منظور برقراری ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه چه در داخل و چه خارج از کشور تاسیس شده است.

وی افزود: در تمامی دانشگاه‌های بزرگ بین‌المللی شناسایی دانش آموختگان برجسته و برقراری ارتباط با آنان از مهمترین برنامه‌های آن دانشگاه است.

وی با تاکید بر اینکه برای هر دانشگاهی باعث افتخار است که دانش آموختگانش که محصولات آن دانشگاه هستند و در زمینه‌ای صاحب امتیاز یا افتخاری هستند را شناسایی کرده و زمینه انجام فعالیت‌های مشترک را فراهم کند، تصریح کرد: دریافت حمایت‌های مادی و معنوی از سوی دانش آموختگان پیشکسوت و یا حمایت از دانش آموختگان جوانتر از دیگر اهداف تاسیس این دفتر بود که دکتر بهادری به آن اشاره کرد.

وی با اشاره به کمک‌های دانش آموختگان پیشکسوت دانشگاه که بعضا خارج از کشور به سر می‌برند به دانشجویان جوان، یادآور شد که در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی کرسی‌های متعددی به نام این پیشکسوتان تاسیس شده است و امیدواریم که بتوانیم در این زمینه نیز شاهد چنین اقداماتی در دانشگاه باشیم.

رییس دفتر ارتباط با دانش آموختگان، ایجاد و حفظ ارتباط بین دانش آموختگان و همچنین بین آنان و دانشگاه را یکی دیگر از اهداف تاسیس این دفتر عنوان کرد و افزود: این ارتباط می‌تواند در تبادل اطلاعات مورد نیاز و یا انجام فعالیت‌های مشترک و استفاده از تجربیات یکدیگر در انجام پروژه‌های مهم تحقیقاتی تاثیرگذار باشد.

وی در بخش دیگر سخنان خود از فعالیت بسیاری از دانش آموختگان دانشگاه در بخش‌های مهمی از دانشگاه های بزرگ یاد کرد و افزود: حداقل چهار استاد برجسته دانشگاه هاروارد و 18 استاد برجسته دانشگاه بوستون از دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند که بعضی از آنان همچون دکتر ناجی از سوی مسئولین دانشگاه به عنوان استاد وابسته برای همکاری با این دانشگاه دعوت شده‌اند.

به گزارش ایسنا، رییس دفتر ارتباط با دانش آموختگان بر برگزاری گردهمایی با حضور دکتر مظفریان تاکید کرد و افزود: در این گونه مراسم می‌توان از ذوق هنری دکتر مظفریان نیز بهره برد و جلسات سخنرانی را با دو دیدگاه ادبی و علمی تشکیل داد.

بر اساس این گزارش، دکتر مظفریان دانش آموخته ورودی سال 1338 دانشکده پزشکی و استاد دانشگاه سیاتل واشنگتن است و علاوه بر تخصص پزشکی، در زمینه‌های هنری نیز فعالیت‌هایی دارد. سرودن اشعار، فعالیت در زمینه ساخت طلا و طراحی فرش که یکی از مهمترین هنرهای ایرانی است، زمینه‌های فعالیت فرهنگی هنری وی است. وی پیش از این نیز در سفر خود به ایران در گردهمایی شرکت کرده و علاوه بر سخنرانی علمی، سخنانی نیز با مضمون زندگی شعرای گذشته ایراد کرده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین