کد خبر: ۲۱۵۴۶۴
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۰
نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس این روزها با پیگیری و رایزنی های مختلف توانستند طی نامه ای که به امضای 186 نماینده مجلس رسیده بود از رئیس جمهور خواستار توقف و لغو مصوبه جدایی بخش هایی از شهرستان پارسیان شدند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب:  روزهای پر کاری برای نمایندگان هرمزگان در بهارستان سپری می شود. نامه وزیر کشور که نشان از عدم مخالفت با الحاق پنج روستای شهر کوشکنار شهرستان پارسیان به استان فارس بود موجب شد تا پنج نماینده هرمزگانی روزهای سختی را برای توقف و لغو این مصوبه پیش رو ترسیم کند. روزهایی که مردم هرمزگان نسبت به رفتارهای غیرکارشناسی و زیاده خواهی عده ای که تنها منافع شخصی و سیاسی خود را دنبال می کند گلایه و اعتراض دارند.
 
دیدار با معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور، معاون سیاسی وزیر کشور، رئیس مجلس شورای اسلامی، نائب رئیس مجلس گوشه ای از فعالیت های این روزهای نمایندگان هرمزگانی است. دیدارهایی که همچنان ادامه دارد و رایزنی با نمایندگان در مجلس برای جمع آوری امضا جهت توقف و لغو این مصوبه دیگر راهی برای رسیدن و تحقق مطالبه مردم استان است.
 
روز گذشته نامه ای به امضای 186 نماینده بهارستانی رسید تا از رئیس جمهور درخواست توقف و لغو کامل مصوبه انتزاع پنج روستا از پارسیان و الحاق آن به فارس را کنند.
 
محمد آشوری تازیانی نماینده مردم بندرعباس و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از نامه بیش از 180 نفر از نمایندگان ملت به رئیس جمهور برای لغو مصوبه جدایی مناطقی از استان هرمزگان و الحاق آن به استان فارس خبر داد و اظهار داشت: این اقدام و این میزان از همکاری و همدلی نمایندگان، نشانه روشنی از غیرکارشناسی بودن این طرح که در دولت دهم تصویب شده، است و از دولت محترم و شخص رئیس جمهور انتظار داریم که با لغو این مصوبه، روحیه امید و نشاط را به مردم استان بار دیگر هدیه کند.
 
وی گفت: نظر جمعی نمایندگان ملت بر این است که این طرح بخشی از مجموعه تصمیمات شتاب‌زده و غیرکارشناسی دولت دهم در روزهای پایانی آن است که نه تنها نگرانی مردم را در پی داشته بلکه باعث بروز تنش‌هایی نیز در این مناطق شده و اساسا چنین طرح‌هایی تامین‌کننده منافع ملی کشورمان نیست.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این نامه که تاکنون به امضای بیش از 180 نفر از نمایندگان ملت رسیده و شمار امضاهای آن رو به افزایش است، از رئیس جمهور خواسته‌ایم تا این مصوبه را لغو و زمینه‌های آرامش خاطر مردم این مناطق و سراسر استان هرمزگان را تامین کند.
 
آشوری به تداوم پیگیری‌های نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برای رایزنی با مسئولان مختلف و وزرای دولت خبر داد و گفت: مردم استان با درک شرایط ملی و منطقه‌ای آرامش خود را حفظ کرده و مطمئن باشند که مطالبات آنها در سطوح مختلف در حال پیگیری است و اطلاع رسانی‌های لازم نیز در این زمینه به مردم صورت خواهد گرفت.
 
همچنین عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بیش از 180 نماینده مجلس طی نامه ای به رییس جمهور خواستار لغو مصوبه انتزاع چند روستا از استان هرمزگان و الحاق آن به استان فارس شدند.
 
احمد جباری با تاکید بر اینکه 186 نماینده مجلس نامه ای را  امضا کرده و طی آن از رییس جمهور خواسته اند مصوبه غیرکارشناسی و ناپخته انتزاع چند روستا از استان هرمزگان و الحاق آن به استان فارس را که باعث تنش شده است را لغو کند.
 
نماینده مردم پارسیان بندرلنگه و بستک در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اعتراضاتی که به دنبال این مصوبه اعلام شد باعث بهره برداری سایتهای ضد انقلاب و خارجی شده است، افزود: این که استاندار اهل فارس مصوبه ای را در شورای تامین می گذراند که چند روستا از هرمزگان به استان فارس ملحق شود، خوب نیست.
 
وی با بیان اینکه ارتباط خوبی بین مردم هرمزگان و فارس است، گفت: در این نامه خطاب به رییس جمهور تاکید شد که این مصوبه نه تنها هیچ دستاوردی در بهبود وضعیت اقتصادی اجتماعی مردم و حل مشکلات معیشتی آنها نداشته است، بلکه بستر مناسبی برای ایجاد اختلاف بین مردم در استانی آرام و بدون مشکل خواهد بود.
 
جباری گفت: این مصوبه دولت قبل هم مثل بسیاری از تصمیمات دیگر آن به صورت عجولانه و بدون بررسی دقیق کارشناسی ودلیل منطقی به تصویب رسیده است.
 
این عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: امیدواریم این مصوبه لغو شود.
 
رئیس جمهور نسبت به اجرایی شدن طرح انتزاع اقدام کند
 
سیدعبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی در نشست علنی روز یکشنبه 28 مهرماه مجلس شورای اسلامی نیز در تذکر شفاهی به رئیس جمهور گفت: مردم هرمزگان مدت 15 روز است که خواب، قرار و آرامش ندارند؛ دو هفته است که دانشجویان، جوانان، نخبگان و همه مردم هرمزگان احساس می کنند به غرور، عزت و هویت آنها توهین شده است.
 
نماینده مردم  میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی افزود: انشاء ناآگاهانه خبر انتزاع پنج روستا از استان هرمزگان و الحاق آن به شهرستان لامرد استان فارس همه مردم استان را مضطرب و نگران کرده است.
 
وی ادامه داد: مردم احساس می کنند در حق آنها ظلم شده است، این طرح بدون نظرسنجی و کار کارشناسی انجام شده است و هیچ گونه توضیح علمی، عملی، سیاسی و اجتماعی ندارد.
 
این نماینده مردم در مجلس نهم با تأکید بر این که طرح مذکور هیچ سودی برای مردم جز ضرر ندارد، خطاب به رئیس جمهور گفت: چرا تصمیمات ناشیانه و خلاف عدالت که در دولت نهم و دهم گرفته شده در دولت تدبیر و امید اجرا می شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین