کد خبر: ۲۱۵۶۴۱
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۷
پس از 7 سال رخ داد
فرمانده انتظامی فارس گفت: با انهدام دو باند اشرار و آدم‌ربایان، شرق فارس کامل از وجود عوامل ایجاد ناامنی پاکسازی شد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: سردارسرتیپ سیروس سجادیان در این باره گفت: در هفته‌های اخیر، اعضای دو باند از اشرار و آدم‌ربایان در شرق فارس دستگیر شده یا به هلاکت رسیدند.

سجادیان توضیح‌داد: یکی از این دو باند، باقیمانده اشرار باندی بودند که در سال 85 عوامل آن دستگیر، کشته یا متواری شده بودند و طی این سال‌ها با تشکیل یک باند جدید اقدام به آدم‌ربایی، قتل و عمل منافی عفت می‌کردند.

وی با بیان اینکه اعضای این باند با پوشیدن لباس بسیج اقدام به برخی فعالیت‌های ضد امنیتی می‌کردند، گفت: طی سال‌های گذشته اعضای این باند با ربودن تعدادی از افراد متمول، از آنان بیش از یک میلیارد تومان در ازای آزادی دریافت کرده بودند.

سجادیان گفت: عوامل این باند با توجه به سابقه شرارتی که در منطقه داشتند، با تهدید افراد ربوده شده و خانواده آنان، تاکید می‌کردند که اگر شکایتی شود، مصون نخواهند بود.

وی افزود: در نهایت خانواده یکی از افراد ربوده شده در تاریخ دوم مهرماه امسال، با مراجعه به نیروی انتظامی،‌ اقدام به طرح شکایت کرد که پیگیری این پرونده، منجر به شناسایی دقیق آنان، کشته شدن چهار شرور در سه عملیات و دستگیری یکی دیگر از آنها شد.

سجادیان با یادآوری اینکه شرور پنجم پس از هلاکت همدستانش، خود را تسلیم کرد، گفت: دو شرور از این باند در حین ربایش دو تن توسط ماموران شناسایی شدند و به هلاکت رسیده‌اند.

فرمانده انتظامی فارس با اشاره به اینکه اعضای یک باند دو نفره نیز که در منطقه استهبان فردی را ربوده بودند، شناسایی و باند آنان منهدم شد، گفت: سرکرده این باند در درگیری با ماموران به هلاکت رسید و همدست او دستگیر شد.

وی با تصریح اینکه تمام گروگان‌های ربوده شده توسط این باندها، طی عملیات‌های مختلف، بدون هیچ آسیب و پرداخت وجهی آزاد شده‌اند، تصریح‌کرد: مردم باید با اعتماد به اقتدار و توان تخصصی پلیس،‌ ما را امین خود و حافظ امنیت جامعه بدانند و کوچکترین موضوعات مرتبط با ناامنی را به پلیس گزارش دهند.

سجادیان گفت: اعضای باند شروران شرق فارس از سال 85 تا زمان شناسایی و هلاکت در کوه‌های نزدیک شش‌ده و قره‌بلاغ، زندگی مخفیانه داشته‌اند، وسعت منطقه فعالیت آنان را شهرستان‌های شیراز، فسا، استهبان و خرامه بود. این افراد از طریق شهرستان‌های داراب و زرین‌دشت پشتیبانی می‌شدند.

فرمانده انتظامی فارس از دستگیری پنج تن از پشتیبانی‌کنندگان اشرار معدوم شده خبر داد و گفت: براساس هماهنگی‌های انجام شده با دستگاه قضایی، تمام کسانی که به اشکال مختلف به این افراد کمک کرده‌اند، دستگیر خواهند شد و تمام اموالی که از طریق پول‌های گرفته شده از گروگان‌ها تامین و کسب شده،‌ توقیف می‌شود.

به گزارش ایسنا، سجادیان گفت: اعضای این باند در مجموع اقدام به سه فقره قتل، هشت فقره آدم‌ربایی و چندین فقره عمل منافی عفت کرده بودند و دارای سوابق متعدد شرارت و اقدامات علیه امنیت استان و کشور بودند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین