کد خبر: ۲۱۶۹۸۵
تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۳۹۲ - ۲۰:۵۹
چهارمین زنجیره انسانی مردم شهر اهواز در حمایت از رودخانه کارون و در اعتراض به اجرای طرح انتقال آب بهشت آباد، عصر جمعه با حضور صدها نفر از مردم این شهر درساحل رود کارون برگزار شد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: گزارش خبرنگار ایرنا حاکی است در این مراسم نمادین که با حضور صدها نفر از زنان ، مردان و جوانان شهر اهواز برگزار شد ،جامعه هنری استان خوزستان حضورچشم گیری داشتند.

آنان پیش از آغاز این مراسم ازبالای پل سفید اهواز ، ظرف های حاوی آب را بصورت نمادین در حمایت از کارون و رفع مشکل کاهش آب این رودخانه ، به داخل این روخانه ریختند.

در این مراسم بار دیگر جوانان ، زنان و مردان شهر اهواز درحالی که پلاکاردهایی به زبان فارسی و عربی و با مضامین «کلنا لِکارون»، «هوا را از من بگیر، کارون را نه»، «کارون را نجات می دهیم»، «کلنا کارون»، «نحن معاک یا کارون»، «کارون، شاهرگ ایران زمین»، «بلروح بلدم نفدیک یا کارون» مراتب اعتراض خود را نسبت به طرح انتقال آب کارون(بهشت آباد) نشان دادند.

تجمع کنندگان با در دست گرفتن پلاکاردی از عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان و سردار اسحاقی فرمانده نیروی انتظامی استان خوزستان برای حمایت از زنجیره انسانی و حفظ امنیت این مراسم تشکر کردند.

این زنجیره انسانی عصر جمعه راس ساعت 17 از محل کتابخانه مرکزی (پارک دولت ) واقع درساحل رود کارون دراهواز در سکوت شروع شد و در ساعت 18 و 30 دقیقه خاتمه یافت .

اولین زنجیره انسانی حمایت از رودخانه کارون 24 مهر ماه سال جاری توسط شماری از دوستداران محیط زیست در ساحل این رودخانه در اهواز تشکیل شد ، که بازتاب خبر این زنجیره موجب شد ، معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و استاندار خوزستان دکتر مقتدایی از مردم خوزستان برای تشکیل زنجیره انسانی حمایت از مسایل زیست محیطی تقدیر کنند.

یک هفته بعد از تشکیل نخستین زنجیره انسانی بار دیگر مردم شهر اهواز در روز پنج شنبه 2 آبان ماه ،دومین زنجیره انسانی کارون را تشکیل دادند و همزمان با حضور معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در اهواز در 6 آبان ماه نیز سومین زنجیره انسانی حمایت از کارون را با حضور جمع کثیری از دوستداران محیط زیست و به صورت نمادین در اهواز برگزارکردند که دکتر ابتکار نیز برای قدردانی از حضور و توجه مردم اهواز نسبت به مسائل زیست محیطی درجمع آنان حضوریافت.

طرح انتقال آب ازسرشاخه های کارون موسوم به بهشت آباد قرار است سالانه یک میلیارد و 100 میلیون متر مکعب آب رودخانه کارون را به فلات مرکزی منتقل کند. این در حالی است پیش از این نیز طرح های انتقال آب از سرشاخه های این رودخانه به فلات مرکزی انجام شده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین