کد خبر: ۲۲۵۱۰۵
تاریخ انتشار : ۰۸ دی ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۴
برای هر کدام از محافظان سعید مرتضوی 120‌ میلیون‌ تومان وام قرض‌الحسنه جهت رهن یا خرید خانه در نظر گرفته شده بود. این را نادر قاضی‌پور یکی از اعضای کمیسیون تحقیق‌ و تفحص از سازمان تامین‌ اجتماعی به «شرق» می‌گوید. همچنین او نسبت به اینکه هر شهروند تفتی که نزد مرتضوی آمده، وام قرض‌الحسنه پنج‌ میلیون‌ تومانی گرفته، اعتراض دارد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب:  به گفته قاضی‌پور «مجلس بنا ندارد به این سادگی‌ها کوتاه بیاید و شکایت از گزارش تفحص از تامین‌ اجتماعی و نمایندگان راه به جایی نخواهد برد. مرتضوی می‌خواهد نمایندگان را به جان هم بیندازد و در این مسیر موفق نیست. نمایندگان خودشان فهمیده‌اند که او می‌خواهد بازی در بیاورد و بنا دارد تا پرونده را سیاسی کند. این در حالی است که گزارش تفحص را نمایندگانی از تمام جناح‌ها نوشته‌اند و این گزارش اصلا خط و ربط سیاسی ندارد.»

این عضو کمیته تفحص از سازمان تامین‌ اجتماعی به برخی حاتم‌بخشی‌های دیگر از سوی مرتضوی اشاره دارد: «مطلع شده‌ایم که سعید مرتضوی برای تامین خانه محافظان خود دستور داده تا ارقامی حدود 120‌ میلیون تومان در قالب وام قرض‌الحسنه به آنها واگذار شود که این کار خلاف قانون بوده و ما اجازه نخواهیم داد که چنین هزینه‌هایی از اموال کارگران پرداخت شود.»

قاضی‌پور در پاسخ به اینکه «مگر داشتن محافظ حق او نبوده؟» نیز گفته: «اینکه او حق داشتن محافظ را دارد یا نه، به ما مربوط نیست، اما نمی‌شود که حقوق و مسکن محافظ از پول کارگر و بازنشسته تامین شود.»

او همچنین می‌افزاید: «هر کسی از تفت پی مرتضوی آمده پنج‌ میلیون‌ تومان وام قرض‌الحسنه گرفته که خلاف قانون و عدالت است.»

به گفته او، مجلس بدون شک با هر گونه حاتم‌بخشی‌های خلاف قانون سعید مرتضوی برخورد خواهد کرد و حتی از یک‌ مورد آن نیز نخواهد گذشت.

مجلس بنا دارد تا تمام منابع مالی هزینه‌شده در مسیر غیر با همکاری قوه‌ قضاییه به صندوق سازمان اجتماعی بازگردد چراکه این سازمان امین کارگران بوده و حالا با این وضعیت اعتماد عمومی مردم به این سازمان خدشه‌دار شده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین