کد خبر: ۲۲۸۱۹۶
تاریخ انتشار : ۰۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۶
شرکت‌کنندگان در یک نظرسنجی، «تنبلی» را دلیل اصلی پایین بودن میزان مطالعه کتاب در کشور دانستند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی با موضوع «دلیل پایین بودن میزان مطالعه کتاب را در کشور چه می‌دانید؟»، از بین چهار گزینه «کیفیت پایین آثار»، «گرانی کتاب‌ها»، «ممیزی آثار» و «تنبلی افراد»، «تنبلی افراد» را عامل اصلی پایین بودن سرانه کتاب‌خوانی در ایران دانستند و در رتبه‌های بعدی به «گرانی کتاب‌ها»، «ممیزی آثار» و «کیفیت پایین آثار» رأی دادند.

در این نظرسنجی که روی سایت ایسنا انجام شد، 13هزار و 395 نفر شرکت کردند و نتیجه نیز به این شرح است: تنبلی افراد: 46.54 درصد؛ گرانی کتاب‌ها: 22.93 درصد؛ ممیزی آثار: 21.49 درصد؛ کیفیت پایین آثار: 9.59 درصد.


اعلام آمارهای میزان مطالعه و کتاب‌خوانی در ایران در سال‌های اخیر بحث‌برانگیز بوده و طبق آخرین آمارهای اعلام‌شده از سوی مسؤولان، سرانه کتاب‌خوانی حدود 18 دقیقه در روز است.

نکته جالب توجه در نتیجه این نظرسنجی، سهم قابل توجه گزینه «ممیزی آثار» در کم کتاب خواندن افراد است که تقریبا همپای «گرانی کتاب‌ها» پیش آمده است. ممیزی کتاب همواره از مسائل بحث‌برانگیز بوده و در دوره‌هایی انتقادهای بسیاری را متوجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره‌ کتاب این وزارت‌خانه کرده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین