کد خبر: ۲۲۸۳۱۹
تاریخ انتشار : ۰۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۱:۰۹
معاون شرکت مخابرات استان تهران، بیشترین دلیل تخلیه خطوط تلفن ثابت را مربوط به بدهی مشترکان و عدم استفاده برخی از مشترکان از خطوط تلفن عنوان کرد و در مورد وضعیت خطوط اینترنت پرسرعت گفت: تا 25 دی ماه امسال 520 هزار پورت ADSL توسط شرکت مخابرات استان تهران دایر شده است.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: معاون شرکت مخابرات استان تهران آمار تخلیه خطوط تلفن ثابت سلب امتیاز شده در تهران را 250 هزار شماره و آمار تخلیه و انصراف خطوط اینترنت پرسرعت ADSL را 270 هزار پورت عنوان و دلایل تخلیه این خطوط را اعلام کرد.

محمدرضا بیدخام در گفتگو با مهر، با بیان اینکه بالغ بر 250 هزار خط تلفن ثابت در تهران به دلیل بدهی تخلیه شده است، اظهار داشت: تخلیه خطوط تلفن ثابت از زمان قطع بدهی تا جمع آوری خط حدود یک سال به طول می انجامد و در چندین مرحله به مشترک برای تسویه حساب بدهی اخطار قطع داده می شود.

وی با بیان اینکه سلب امتیاز خطوط تلفن ثابت در صورتی که مشترک بدهکار مخابرات باشد و طی یک سال بدهی خود را پرداخت نکند، صورت می گیرد ادامه داد: قطع بدهی از مبلغ 3 هزار تومان آغاز می شود و تا سقف مبلغ ودیعه نیز ادامه خواهد داشت؛ این در صورتی است که مشترک طی چند دوره، بدهی خود را به مخابرات پرداخت نکند. با این حال براساس دستورالعمل مخابرات، حتی در صورت سلب امتیاز خط، مخابرات ملزم به بازگرداندن خط مشترک در صورت درخواست و پرداخت بدهی خواهد بود؛ البته این امر مستلزم آن است که تلفن سلب امتیاز شده به مشترک دیگری فروخته نشده باشد.

معاون شرکت مخابرات استان تهران، بیشترین دلیل تخلیه خطوط تلفن ثابت را مربوط به بدهی مشترکان و عدم استفاده برخی از مشترکان از خطوط تلفن عنوان کرد و در مورد وضعیت خطوط اینترنت پرسرعت گفت: تا 25 دی ماه امسال 520 هزار پورت ADSL توسط شرکت مخابرات استان تهران دایر شده است.

وی شمار خطوط اینترنت پرسرعت تخلیه شده در تهران را 270 هزار پورت اینترنت اعلام کرد و گفت: این آمار تقریبا یک دوم رقم دایری خطوط اینترنت پرسرعت است.

بیدخام دلیل انصراف مشترکان ADSL از دریافت این سرویس را قیمت فعلی سرویس اینترنت، عدم نیاز مشترک به سرویس، نارضایتی از کیفیت و عدم پشتیبانی پهنای باند برشمرد و اظهار داشت: طبق بررسی های صورت گرفته مشترکانی که نسبت به دریافت سرویس ADSL انصراف می دهند به دلیل موارد اعلام شده به سمت تکنولوژی وایمکس می روند و از ADSL استقبال نمی کنند.

معاون بازاریابی شرکت مخابرات استان تهران رفتار مشترکان در استفاده و عدم استفاده از سرویس ADSL را در مناطق مخابراتی تهران متفاوت دانست و اظهار داشت: متوسط درامد مخابرات از محل تلفن ثابت و اینترنت به ازای هر مشترک در مناطق 2 و 8 تهران بیشتر از سایر مناطق است اما آمار تخلیه خطوط در مناطق مختلف مخابراتی براساس رفتار مشترک، متفاوت ارزیابی می شود.

به گفته وی انصراف مشترکان در دریافت سرویس ADSL در سرویس سایر اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت به همین میزان دیده می شود که با توجه به قدیمی بودن تکنولوژی ADSL دور از ذهن نیست.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین