کد خبر: ۲۲۹۰۳۱
تاریخ انتشار : ۰۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۵
مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس گفت: از فوتبال دلزده شده‌ام و دیگر قصد بازگشت به فوتبال را ندارم.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: محمد رویانیان که هفته گذشته برای چهارمین بار از مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس کناره‌گیری کرده و در نهایت با این استعفا موافقت شده بود، اظهار داشت: فعل‌وانفعالاتی که صورت گرفت و نشست‌هایی که دوستان با وزیر ورزش برگزار کردند مشخص بود که برای رفتن من است.

وی در ادامه افزود: من توان مقاومت داشتم و می‌توانستم همچنان مقاومت کنم اما اتفاقاتی افتاد که ترجیح دادم مقاومت نکنم. با اتفاقاتی که در این 2، 3 ماه گذشته رخ داد مشخص بود که قصد دارند به من ضربه بزنند تا در پرسپولیس نباشم و کارهایی در پشت پرده صورت گرفت.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس با یادآوری اینکه ماه‌ها تهدید شد و در نهایت از سمت خود کناره‌گیری کرد، گفت: بعد از تجربه‌ای که در پرسپولیس داشتم به این نتیجه رسیدم که مدیران غیرفوتبالی در فضای فوتبال خفه می‌شوند و نمی‌توانند نفس بکشند.

رویانیان ادامه داد: در فوتبال نمی‌گذارند که نفس بکشی و نمی‌توان کمک کرد و اگر بخواهی به فوتبال کمک بکنی، نمی‌توانی بمانی. این اتفاقات باعث شد تا تصمیم بگیرم دیگر به فوتبال برنگردم و اعلام می‌کنم دیگر به فوتبال بر نمی‌گردم و خداحافظ!

وی با ابراز ناراحتی از اتفاقاتی که در مدت زمان حضورش در فوتبال افتاد، عنوان کرد: این راهی بود که باید تجربه می‌کردم و شرایط سختی بود. باید بگویم 2 سال مرا اذیت کردند و نمی‌دانم به چه دلیل این کار را انجام دادند. واقعاً در این 2 سال در فوتبال آزار دیدم.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس با انتقاد از وزیر ورزش و جوانان، یادآور شد: بعد از انتخاب آقای گودرزی به عنوان وزیر درخواست کردم که با ایشان جلسه‌ای داشته باشم اما چندین بار این درخواست من رد شد. در شرایطی که درخواست‌های من برای دیدار با وزیر ورزش رد، متوجه شدم آقای فتح‌الله‌زاده یک ساعت و نیم با وزیر جلسه داشته است! دوباره درخواست کردم که با آقای گودرزی جلسه داشته باشم که بازهم این زمان را به من ندادند.

رویانیان اضافه کرد: از سوی وزیر به من هیچ وقت ملاقاتی داده نشد اما متوجه شدم یکسری ملاقات‌ها انجام می‌شود و یکسری جلسات با وزیر برگزار می‌شود که علیه من است. گفتند که رویانیان 60 میلیارد بدهی بالا آورده و این همه هزینه کرده است اما اینطور نیست. من یقین دارم که همه باشگاه‌ها در سال 25 میلیارد هزینه می‌کنند اما من در 3 سال 62 میلیارد هزینه داشتم که در عوض آن درآمدزایی کردم.

وی با بیان اینکه پرسپولیس در زمان مدیرعاملی‌اش 50 میلیارد درآمدزایی داشته و 7 میلیارد هم از دولت کمک گرفته است، گفت: از اسپانسری لباس‌ها در 3 سال 17 میلیارد درآمد داشتیم و در این مدت 7 میلیارد هم از دولت گرفته‌ایم. درآمدهای‌مان از شرکت ها خدماتی و تولیدی‌ها 11 میلیارد تومان بوده است و ترانسفر پول دنیزلی و میزان برگشتی این پول هم حدود 5 میلیارد بوده است که من کمترین میزان این مبلغ را گفتم. همه این مبالغ جمعاً 40 میلیارد تومان می‌شود.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس افزود: درآمدهایی دیگری هم داشتیم که از جمله آنها اجاره سالیانه درفشی‌فر بود و حدود یک میلیارد تومان اجاره این مجموعه می‌شد. 5 میلیارد تومان کمک خیرین است که کمک‌های آقای هدایتی هم بین این مبالغ گنجانده می‌شود. تمامی این مبالغ ورودی‌ها و خروجی‌های باشگاه پرسپولیس در زمان حضور من است.

به گزارش تسنیم، رویانیان در پایان تصریح کرد: این ترازنامه را به همه تقدیم می‌کنم و حاضرم به سازمان بازرسی کشور، وزارت ورزش و جوانان و حتی آقای بان کی مون هم بفرستم و پاسخگو باشم اما این ترازنامه را به اشتون نمی‌فرستم! هر کسی هم در این باره حرفی داشته باشد مخلص او هستم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین