کد خبر: ۲۲۹۳۶۰
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۷
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه خروج از رکود، کاهش تورم و افزایش امید به زندگی سه هدف اصلی این وزارتخانه و دولت در حوزه اقتصاد است، گفت: ۱۰۰ شرکت فرانسوی برای همکاری گسترده اقتصادی با ایران اعلام آمادگی کردند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش تسنیم، علی ربیعی صبح دیروز با حضور در همایش جهت‌گیری اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه صد شرکت فرانسوی برای همکاری‌های گسترده اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران اعلام آمادگی کردند، گفت: بنگاه‌های اقتصادی خانواده بزرگ تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند. تخصصی کردن و آوردن دانش نو یکی از عوامل پیش‌برنده بنگاه‌های اقتصادی است.

وی با بیان اینکه در بعضی از بنگاه‌های اقتصادی تولید با شرایط کنونی متناسب نیست، خاطرنشان کرد: تنوع محصول، افزایش توان رقابت، پیوند با بازارهای مالی و تولیدی و فن‌آوری‌های جدید تولید و نوآوری‌های پیوسته راهکارهای خروج از شرایط کنونی این بنگاه‌هاست.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر افزایش توان رقابتی بنگاه‌های اقتصادی اظهار کرد: من به کمتر شدن واردات اعتقاد دارم که در این شرایط افزایش توان رقابتی معنای بیشتری پیدا می‌کند.

وی با تأکید بر افزایش ظرفیت جذب بنگاه‌های اقتصادی اضافه کرد: ما در دولت تدبیر و امید باید حتماً بتوانیم بحث مدیریت خوب را با شاخص‌های خود اداره کنیم.

ربیعی خواستار تدوین برنامه مدیریت خوب برای شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی جهت افزایش ظرفیت جذب آنان شد و افزود: ما در این زمینه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برنامه‌هایی نیز داریم.

وی همچنین توجه بیشتر به عوامل تولید را در رشد بنگاه‌های اقتصادی مؤثر دانست و افزود: به همین اندازه از عوامل تولید می‌شود کارهای بزرگی انجام داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: بهره‌وری امروز ما قابل قبول نیست و به این منظور نظام فکری و پیشنهادی مدیران بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

ربیعی در ادامه خاطرنشان کرد: افزایش بهره‌وری عامل تحرک اقتصادی است و ما در این زمینه دارای وزن بالای اقتصادی هستیم، چنانچه حرکت سه بنگاه اقتصادی خانواده بزرگ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌تواند شاخص‌های بورس را جابه‌جا کند.

ربیعی گفت: دولت سه هدف اصلی؛ خروج از رکود، کاهش تورم و افزایش امید زندگی را به‌عهده دارد که در این میان وظیفه خروج از رکود در حدود سهم ما در اقتصاد به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مربوط می‌شود.

وی افزود: اگرچه خروج از رکود به سیاست‌های کلان کشور مربوط می‌شود و حتماً شما باید در خروج از رکود کمک و در بودجه ریزی و سیاست‌های کلان نیز تصمیم گیری داشته باشید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: ما می‌توانیم با ارائه اندیشه‌های خود در این زمینه دولت را یاری کنیم.

ربیعی یکی از اهداف برگزاری این همایش را رسیدن به فهم مشترک و ایجاد هم‌افزایی بیشتر خواند و گفت: ما باید در کارها دیدگاه اجتماعی مشترک داشته باشیم و همچنین با استفاده مناسب از تمام ظرفیت‌های موجود به هم‌افزایی برسیم چرا که این موارد آینده بهتری را برای کشور رقم می‌زند.

وی با بیان "کارفرمای اصلی ما انسان‌هایی هستند که سفره‌های پر از رنج دارند و از کم‌قدرت‌ترین افراد جامعه هستند، گفت: این موضوع انگیزه ما را برای کار افزایش می‌دهد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تقارن برگزاری این همایش با دهه مبارک فجر گفت: دهه فجر یادآور تغییر است، تغییر از یک نظام فاسد به یک نظام دینی و ما این همایش را با تغییر آغاز خواهیم کرد و امیدوارم این همایش مبنایی برای تغییر در امور و ارائه جهت‌گیری‌هایی نوین در امور اقتصادی شود.

گفتنی است، این همایش یک‌روزه صبح امروز با حضور نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور، طیب‌نیا وزیر امور اقتصاد و دارایی، نعمت‌زاده وزیر صنت، معدن و تجارت، سیف رئیس کل بانک مرکزی، فیروزآبادی قائم‌مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رؤسای سازمان‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونان و مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مرکز همایش‌های بین المللی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران آغاز به کارکرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین