کد خبر: ۲۳۰۰۳۲
تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۲
با بارش بی‌سابقه برف اکثر مدارس کشور تعطیل اعلام شد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: با وجود بارش شدید برف در اکثر استان‌های کشور مدارس شهر، شهرستان و استان‌های مختلف در اطلاعیه‌های جداگانه مقاطع مختلف تحصیلی را در نوبت صبح و عصر تعطیل اعلام کردند.

آخرین وضعیت تعطیلی مدارس شهر و شهرستانهای تهران اعلام شد

جواد ذاکری مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستانهای شهر تهران در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: تمامی مناطق شهرستان‌های استان تهران بجز رودهن در مقطع ابتدایی و پیش دبستانی امروز تعطیل است.

وی افزود: همچنین در شهرستان‌های اسلامشهر، شهریار و ملارد علاوه بر پیش دبستانی و مقاطع ابتدایی، مدارس مقطع متوسطه اول (راهنمایی) نیز تعطیل است.

کلیه مدارس شهر تهران در نوبت بعداز ظهر تعطیل است
همچنین به گفته مسعود ثقفی، مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش تهران، تمامی مدارس نوبت دوم شهر تهران امروز سه شنبه تعطیل اعلام شد.

ثقفی گفت، به علت بارش برف و سرما کلیه مدارس شهر تهران در مقاطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول (راهنمایی) و دوم (دبیرستان) در نوبت بعدازظهر تعطیل است.

مدارس تهران احتمالا فردا تعطیل است
مدیرکل روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران از احتمال تعطیلی مدارس به ویژه دوره ابتدایی در روز چهارشنبه 16 بهمن خبر داد.

مسعود ثقفی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: با توجه به اینکه بارش برف در روز چهارشنبه (فردا) نیز پیش بینی شده، در حال بررسی هستیم تا در مورد تعطیلی مدارس در این روز تصمیم گیری شود.

وی افزود: با توجه به شرایط جوی احتمال تعطیلی مدارس تهران به ویژه در مقطع ابتدایی زیاد است، این در حالیست که تا بعد از ظهر امروز پس از تصمیم‌گیری، این امر از طریق رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما اطلاع رسانی می‌شود.

تعطیلی برخی مدارس خراسان‌رضوی در نوبت صبح امروز
آموزش و پرورش خراسان‌رضوی از تعطیلی برخی مدارس به علت شرایط بد جوی خبر داد.

به گزارش ایسنا، در اطلاعیه‌ی اداره‌کل آموزش و پرورش استان خراسان‌رضوی آمده است: با توجه به بارش برف و برودت هوا، برخی مدارس در روز سه‌شنبه 15 بهمن در نوبت صبح تعطیل است.

بر این اساس مدارس همه‌ی مقاطع تحصیلی شهرستان‌های درگز و نوخندان و مدارس ابتدایی و متوسطه‌ی اول شهرستان‌های سبزوار، ششتمد و داورزن تعطیل است.

همچنین مدارس ابتدایی نواحی مشهد و تبادکان، گلبهار، فریمان، قوچان، سرخس، طرقبه شاندیز، چناران، خوشاب و جغتای در نوبت صبح امروز تعطیل است.

مدارس زاهدان و میرجاوه تعطیل شد
به علت بارش برف و کاهش محسوس درجه هوا مدارس شیفت صبح و عصر شهرهای زاهدان و میرجاوه امروز سه‌شنبه تعطیل شد.

به گزارش ایسنا، منطقه سیستان و بلوچستان، مدیریت بحران استان با اعلام این خبر افزود: به علت کاهش دما و لغزندگی معابر رفت و آمد در شهر زاهدان با مشکل انجام می‌شود.

رضا اربابی، مدیرکل بحران استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به تداوم بارش‌ها در خصوص آبگرفتگی معابر و طغیانی شدن معابر هشدار داد.

وی از مردم خواست که از تجمع در کنار رودخانه‌ها خودداری کنند.

تعطیلی مدارس مازندران در روز سه‌شنبه
به علت کاهش شدید دما و افت فشار گاز، تمامی مدارس مازندران در تمامی دوره‌های تحصیلی سه شنبه 15 بهمن 92 در نوبت صبح و عصر تعطیل هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه مازندران به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، غلامرضا سقایی گفت: با توجه به کاهش شدید دما، یخ‌زدگی لوله‌های آب و افت فشار گاز، کلیه مدارس مازندران در تمامی دوره‌های تحصیلی سه شنبه 15 بهمن 92 تعطیل هستند.

رئیس اداره روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران افزود: برای تامین گاز خانگی، مدارس استان در نوبت صبح و عصر سه شنبه تعطیل اعلام شد.

وی اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص در غرب استان به جهت بارش سنگین برف با آن مواجه هستیم، تمامی مدارس غرب استان‌(نور تا رامسر)نیز برای روز چهارشنبه 16 بهمن 92 تعطیل خواهد بود.

سقائی با تاکید بر پوشش لباس گرم به جهت برودت شدید دما، از دانش آموزان خواست تا در کنار کانون گرم خانواده به مرور درس‌ها بپردازند.

رئیس اداره روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران گفت: در صورت ادامه شرایط فعلی و تصمیم بر تعطیلی مدارس، مراتب از طریق رسانه‌ها‌ اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مدارس لرستان تعطیل شد
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان از تعطیلی نوبت صبح مدارس برخی شهرستان‎های استان خبر داد.

گودرزی‎مهر در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه لرستان، اظهارکرد: به دلیل بارش برف در برخی شهرستان‎های استان مدارس نوبت صبح مقطع ابتدایی تعطیل شد.

وی ادامه‌داد: نوبت صبح مدارس ابتدایی شهرستان‎های بروجرد، الیگودرز، ازنا، دورود و بخش‎های چغلوندی، زاغه، اشترینان، سیلاخور، سپیددشت، زز و ماهرو تعطیل است.

گودرزی‎مهر گفت: مدارس دوره اول و دوم متوسطه این شهرستان‎ها و بخش‎ها نیز با یک ساعت تأخیر باز می‎شود.

بارش برف کلیه مدارس استان مرکزی را به تعطیلی کشاند
بارش برف کلیه مدارس استان مرکزی را در نوبت صبح و عصر به تعطیلی کشاند.

بارش برف بار دیگر مدارس استان را به تعطیلی کشاند.

طبق اعلام روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، بارش برفی که به صورت پراکنده از شنبه آغاز شده است، به جهت شدت گرفتن از عصر روز گذشته باعث لغزندگی معابر و برودت هوا شده است و به دنبال آن امروز کلیه مدارس استان در همه مقاطع تعطیل شدند.

براساس این گزارش، مدارس نوبت عصر نیز در کلیه مقاطع در استان مرکزی امروز تعطیل شدند و کلیه مسابقات و برنامه‌های فرهنگی، هنری و قرآنی آموزش و پرورش استان نیز لغو شده است.

برای چهارمین روز متوالی مدارس ابتدایی زابل تعطیل شد
فرماندار زابل گفت: بروز سرما و یخبندان موجب شد تا مدارس این شهرستان تعطیل شوند.

هوشنگ ناظری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: وزش باد سرد، برف و یخبندان و دمای بیش از 5 درجه سانتیگراد زیر صفر در این شهرستان موجب تا مدارس این شهرستان برای چهارمین روز متوالی تعطیل شوند.

وی با تاکید بر تامین سوخت زمستانی مردم منطقه گفت: توزیع گاز مایع در سطح شهرستان با مشکل مواجه است که با توجه به شرایط بحرانی منطقه این معضل هرچه سریعتر باید برطرف شود.

‌کلیه مدارس‌ کردستان امروز‌ تعطیل شد
در پی بارش برف، برودت هوا و لغزندگی معابر امروز سه شنبه 15 بهمن 92 کلیه مدارس دوره‌های تحصیلی استان کردستان تعطیل شد.

به علت بارش برف در نقاط مختلف استان، ادامه بردوت شدید هوا و لغزندگی معابر، کلیه مدارس دوره‌های تحصیلی سطح شهر و روستایی استان کردستان امروز سه‌شنبه 15 بهمن 92 در نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل است.

تعطیلی برخی مدارس آذربایجان‌شرقی برای سومین روز متوالی
به‌علت شدت برودت هوا مدارس برخی مناطق آذربایجان‌شرقی امروز (سه‌شنبه 15 بهمن‌ماه) تعطیل اعلام شد.

طبق اعلام اداره‌کل آموزش و پرورش استان، تعطیلی برخی مدارس در سطح استان بدین ترتیب است که در مناطق مراغه ، بناب ، ملکان ، خاروانا ، هشترود ، مرند وعجب شیرمدارس پیش دبستانی و ابتدایی در نوبت صبح تعطیل است.

در منطقه‌ی ترکمانچای مدارس پیش دبستانی و ابتدایی و راهنمایی در نوبت صبح تعطیل است. در منطقه‌ی میانه مدارس پیش‌دبستانی و ابتدایی در نوبت صبح و بعداز ظهر تعطیل است . در منطقه نظرکهریزی مدارس از ساعت 9 صبح آغاز می‌شود.

تعطیلی اغلب مدارس ‌اردبیل برای چهارمین روز متوالی
برودت هوا در استان اردبیل برای چهارمین روز متوالی مدارس اغلب شهرستان‌های این استان را در روز سه شنبه تعطیل کرد.

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش اردبیل اعلام کرد که به علت سرمای شدید هوا تمامی مقاطع تحصیلی در نوبت صبح شهر اردبیل و مدارس ابتدایی و دور‌ه اول متوسطه در شهرهای نمین‌، نیر، سرعین و هیر امروز تعطیل است.

همچنین در شهرهای پارس‌آباد‌، ارشق‌، خلخال‌، خوروش رستم‌، لاهرود‌، مشگین شهر‌، گرمی و انگو‌ت نیز مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی تعطیل خواهد بود.

اداره کل هواشناسی اعلام کرد که در صبح امروز دمای هوا در شهر اردبیل به 22 درجه زیر صفر رسید و این درحالی است که در شهرستان بیله سوار در شمال استان دمای هوا 5 درجه زیر صفر است.

مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راه وشهرسازی اردبیل نیز اعلام کرد که تمامی جاده‌های اصلی استان باز بوده، اما به دلیل یخبندان و کولاک شدید بویژه در محور خلخال - اسالم داشتن زنجیرچرخ برای رانندگان الزامی است.

اداره کل مدیریت بحران استان اردبیل نیز از تمامی مردم خواست برای جلوگیری از افت فشار گاز در مصرف آن صرفه‌جویی کرده و ادارات نیز درجه موتور‌خانه‌های خود را به حداقل برساند.

تعطیلی ‌مدارس شیفت بعد‌از‌ظهر اردبیل
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، تمامی مقاطع تحصیلی شیفت بعدازظهر شهرستان اردبیل به دلیل سردی هوا تعطیل است.

در شهرستان‌هاینمین و گرمی نیز مقطع پیش دبستانی‌، ابتدایی و متوسطه دوره اول و در شهرستان‌های خلخال‌، مشگین شهر و پارس‌آباد مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی تعطیل است.

بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی استان اردبیل دمای فعلی هوا در اردبیل منهای 12 درجه است، بر این اساس دمای هوا تا پنجشنبه چهار تا پنج درجه افزایش یافته و از میزان بارندگی‌ها کاسته خواهد شد.

مدارس اصفهان، امروز تعطیل است
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: مدارس اکثر شهرهای استان اصفهان، امروز، 15 بهمن به دلیل برودت هوا و لغزندگی سطح معابر تعطیل است.

سید مجید عاملیان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: به علت برودت هوا و لغزندگی سطح معابر، امروز مقاطع پیش دبستانی ابتدایی و راهنمایی در شهرستان اصفهان در نوبت صبح تعطیل خواهد بود.

وی افزود: مقاطع پیش‌دبستانی، دبستان و راهنمایی شهرهای نجف آباد، برخوار، شاهین شهر، خمینی شهر، مبارکه، فلاورجان، گلپایگان، پیر بکران و مرودشت نیز در نوبت صبح تعطیل است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: به علت ریزش برف زیاد و برودت بیش از حد، تمام مقاطع تحصیلی در شهرضا، سمیرم و دهاقان تعطیل خواهد بود.

مدارس قم تعطیل شد
مدارس ابتدایی و متوسطه اول و دوم نوبت سه‌شنبه به علت بارش برف و برودت هوا و لغزندگی معابر تعطیل شد.

بنابه پیشنهاد اداره کل مدیریت بحران استان قم و موافقت استاندار، سه‌شنبه تمامی مدارس ابتدایی و متوسطه اول و دوم نوبت صبح شهر قم تعطیل است.

همچنین تمامی مقاطع تحصیلی در نوبت‌های صبح و عصر بخش‌ها و روستاهای استان قم فردا تعطیل است.

تمامی ادارات استان قم به جز دستگاه‌های امدادی و درمانی به دلیل کاهش در مصرف گاز، فعالیت خود را در روز سه‌شنبه از ساعت 9 صبح آغاز کردند.

برف، مدارس چهارمحال و بختیاری را تعطیل کرد
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: همه مدارس استان در همه دوره‌های تحصیلی در نوبت صبح تعطیل شد.

علیرضا کریمیان در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد: به علت بارش برف، برودت هوا، لغزندگی سطح جاده‌ها و معابر عمومی و به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی دانش آموزان و فرهنگیان کلیه مدارس استان سه شنبه، 15 بهمن ماه در نوبت صبح تعطیل شد.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت مدارس در نوبت بعدازظهر نیز اعلام خواهد شد.

بارش برف که از شامگاه سه شنبه در استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد که موجب تعطیلی مدارس سطح استان در نوبت صبح شد.

برای سومین روز متوالی؛ ‌مدارس ابتدایی و دوره اول متوسطه زنجان تعطیل است
مدارس ابتدایی و دوره اول متوسطه‌(راهنمایی) استان زنجان برای سومین روز متوالی به دلیل برودت هوا از سوی آموزش و پرورش تعطیل اعلام شد.

با بیان این مطلب، اظهارکرد: مدارس ابتدایی و دوره اول متوسطه‌(راهنمایی) استان زنجان در شیفت صبح امروز سه‌شنبه به دلیل سرما تعطیل است.

از روز شنبه و با ورود سامانه هوای سرد و کاهش محسوس دما مدارس این دو مقطع تعطیل بوده و دانش‌آموزان در منازل خود به سر می‌برند.

‌بنا به اعلام کارشناسان هواشناسی این سامانه هوا که اقصی نقاط کشور را در برگرفته تا روز چهارشنبه میهمان زنجانی‌هاست و احتمال بارش برف در این مدت نیز وجود دارد.

دمای فعلی شهر زنجان 12 درجه زیر صفر بوده، ولی احساس سرمای بیش از حد به علت وزش باد شدید است.

شرکت گاز استان در چند روز گذشته با توجه به برودت هوا شاهد افزایش مصرف گاز در استان هستیم و آمارهای اعلام شده رکورد جدیدی را در مصرف گاز شهری زنجان به ثبت رسانده است.

بارش برف سنگین مدارس خراسان‌جنوبی را تعطیل کرد
بارش برف سنگین مدارس شهرستان‌های بیرجند، خوسف، سریشه و درمیان خراسان جنوبی را امروز تعطیل کرد.

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش خراسان جنوبی، بارش برف که از شب گذشته در خراسان جنوبی آغاز شده است، مدارس خراسان جنوبی را تعطیل کرد.

آموزش و پرورش خراسان جنوبی اعلام کرد: به علت برودت هوا امروز مدارس بیرجند، خوسف، سربیشه و درمیان در کلیه مقاطع تحصیلی تعطیل است.

مدارس ابتدایی شهرستان‌های زیرکوه، قاین، فردوس و سرایان در نوبت صبح تعطیل اعلام شده است.

همچنین بشرویه نیز مدارس ابتدایی و متوسطه اول از شهرستان امروز تعطیل است.

بارش برف، مدارس کرمانشاه را تعطیل کرد
بارش برف اکثر مدارس استان کرمانشاه را روز سه شنبه(15 بهمن) تعطیل کرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی آموزش و پرورش کرمانشاه مدارس پیش دبستانی و ابتدایی گروه صبح شهرهای صحنه، دینور، سنقر، هرسین، کنگاور و بیستون امروز تعطیل است.

همچنین مدارس پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه اول گروه صبح اسلام آبادغرب، حمیل، گهواره و دالاهو تعطیل است.

مدارس پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم شهرهایکرمانشاه، ماهیدشت، روانسر، گواور، جوانرود و پاوه نیز در گروه صبح تعطیل اعلام شده است.

بارش برف از روز گذشته در اکثر نقاط استان کرمانشاه آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

دانش‌آموزان قزوینی امروز خانه‌نشین شدند
مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: به دلیل برودت هوا و بارش برف در سطح قزوین تمامی مدارس استان در نوبت عصر تعطیل است.

مهدی مجابی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا افزود: تمامی مدارس استان قزوین به دلیل برودت هوا و بارش برف در مقاطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه در نوبت بعداظهر تعطیل است.

امروز هم مدارس همدان تعطیل شد
مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان گفت: روز سه شنبه 15 بهمن ماه مدارس استان در نوبت صبح به علت بارش برف تعطیل شد.

محمد پورداود، در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: به علت بارش برف و برودت هوا تمامی دور‌ه‌های تحصیلی در کبودراهنگ، گل تپه، رزن، سردرود، قروه درجزین، فامنین و قهاوند تعطیل است.

وی ادامه داد: مراکز پیش دبستانی، ابتدایی و دوره اول متوسطه (راهنمایی) در اسدآباد، بهارو لالجین تعطیل است.

پورداود تصریح کرد: مراکز پیش دبستانی و ابتدایی در نواحی یک و دو همدان، ملایر، نهاوند، تویسرکان، سامن، جوکار، خزل و قلقل رود تعطیل است.

کلیه مقاطع تحصیلی رفسنجان تعطیل شد
علی محمدی سرپرست فرمانداری رفسنجان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینکه کلیه مقاطع تحصیلی شهرستان رفسنجان امروز تعطیل اعلام شد تصریح‌کرد: برای فردا نیز باید منتظر شرایط جوی وبرنامه‌های ستاد مدیریت بحران استان باشیم.

مدارس استان البرز تعطیل شد
تمامی مقاطع تحصیلی مدارس استان البرز امروز سه‌شنبه (15 بهمن)، به علت برودت هوا تعطیل شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس اعلام روابط عمومی استانداری البرز، به علت برودت هوا و سرمای شدید، تمامی مدارس پیش دبستانی، ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان استان البرز امروز (15 بهمن)، در دو نوبت صبح و بعدازظهر تعطیل است.

در صورت ادامه بارش‌ها؛ مدارس البرز فردا تعطیل می‌شوند
خسرو ساکی درگفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اعلام این خبرگفت: بر اساس اطلاعاتی که اداره کل هواشناسی البرز به آموزش و پرورش استان ارائه کرده است، بارش برف تا فردا ظهر دراستان ادامه دارد.

وی افزود: در صورتی که این بارش تا فردا ادامه پیدا کند مدارس البرزفردا (16 بهمن ) نیز تعطیل خواهند شد.

ساکی گفت: این مساله هنوز در آموزش و پرورش استان قطعی نشده است و باید دوباره در این خصوص از هواشناسی استعلام گرفته شود ودر صورت قطعی شدن بارش‌ها تا فردا، مدارس تعطیل خواهند شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین